Підприємці Володимира-Волинського продовжують відстоювати своє право на працю та обіцяють не здаватися

04.11.2020 | Статті | перегляди:

   Сьогодні, 4 листопада, у Володимир-Волинському КМЦ відбулася 41 позачергова сесія міськради сьомого скликання, на якій депутати  підтримали звернення до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, і до голови Волинської обласної державної адміністрації, голови регіональної  комісії з питань ТЕБ та НС Юрія Погуляйка щодо впровадження карантинних послаблень для підприємців у період дії обмежень “червоної” зони.

 На сесії були присутніми 19 депутатів, члени виконкому, керівники відділів та управлінь міськвиконкому, представники громадських організацій та політичних сил, ЗМІ. Проводив сесію секретар міської ради Олег СВІДЕРСЬКИЙ.

 Нагадаємо: Володимир-Волинський відноситься до «червоної зони». До таких зон входять міста, де сплеск захворювань понад 320 хворих на 100 тис населення протягом 14 днів. Завантаженість ліжок понад 75% протягом, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

Всього у місті Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі зареєстровано 1397 випадків захворюваності на СOVID-19, з яких 994 у жителів міста, 403 – жителів району. Одужали 1079 осіб, з них 757 жителі міста, 322 – району. Станом на 4 листопада захворіли 304 особи, з яких 226 жителі міста, 78 – району. На амбулаторному лікуванні перебувають 266 хворих, з яких 197 – жителі міста, 69 району. У  КП “Володимир-Волинське  ТМО” розгорнуто 80 ліжок для хворих на коронавірус. На стаціонарі перебувають 36 осіб з позитивними результатами, ще 14 – з підозрою на коронавірус, з яких 1 особа померла.  Показники захворюваності на коронавірус протягом 2 тижнів (на 100 тисяч населення) за період з 20 жовтня по 2 листопада становили 774 осіб, з 21 жовтня по 3 листопада – 744 особи.

 У зв’язку із закриттям ринків, сотні підприємців залишилися без роботи. Вони ледь пережили попередній карантин, за період якого дехто був змушений закрити підприємницьку діяльність. І тільки почали ставати на ноги, як їм знову перекрили кисень. Чим платити податки та хто годуватиме їхні сім’ї? А також де допомога влади у цій ситуації? Учора вони перекрили дорогу, вимагаючи надати доступ до робочих місць. А вже сьогодні  депутати намагалися вирішити питання, щодо відміни запроваджень окремих протиепідемічних обмежень для підприємницької діяльності. Зокрема, йшлося про те, щоб не обмежувати приймання відвідувачів у барах, ресторанах, кафе до 20:00 години і закладах, які працюють у сфері торговельного й побутового обслуговування населення, наголошуючи на забезпеченні і дотриманні протиепідемічних вимог.

  На сесії прозвітував начальник Володимир-Волинського відділу поліції Василь МАЙДАНЮК, який повідомив, що правоохоронцями було складено 28 протоколів на суб’єктів підприємницької діяльності за порушення карантинних вимог.

Завідувач Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДУ ”Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я” Валерій ОНІЩУК зазначив, що найбільше страждають у цій ситуацій роботодавці, оскільки не мають компенсаторів, бо держава неохоче підтримує їх. Серед підприємств, де зафіксовані випадки зараження коронавірусом: ТЗоВ “Гербор-Холдінг”, ПАТ “Володимир-Волинська птахофабрика”, ФГ “Євгенія Шелепіни”, Володимир-Волинська КЕВ. Осередками, де найбільше хворіє людей, є бухгалтерії. За його словами, представники цієї професії перебувають у тісному контакті не тільки один з одним, а й з відвідувачами. Окрім того, спалахи коронавірусної хвороби були виявлені у навчальних закладах серед учителів.

  Підприємців цікавили питання, кількість хворих серед них, бо з їхніх слів, жодного. На що Валерій Оніщук відповів, що була виявлена одна така особа, у якої ПЛР-тест виявився позитивним. Скільки ще таких осіб, не готовий дати відповідь, але зазначив, що володіє інформацією, що за екстренною екстреною медичною допомогою зверталися працівники ФОПів.

Поки тривала сесія, під стінами культурно-мистецького центру на її завершення чекали підприємці. Почувши, що працювати до рішення Державної комісії ТЕБ та НС вони не зможуть, попередили, що будуть продовжувати перекривати дороги і вимагатимуть відстоюватимуть свої права.

До слова, у Нововолинську теж відбуваються акції протесту підприємців та працівників сфери торгівлі та обслуговування проти жорстких карантиннх вимог. До них вийшов діючий міський голова Віктор Сапожніков. У Володимирі-Волинському скалося таке враження, що влади немає. Петро Саганюк пішов у відпустку, Ігор Пальонка ще не приступив до своїх обов’язів. Однак це не завадило йому, будучи кандидатом на міського голову разом із народним депутатом цікавитися ходом робіт на Риловиці. То що завадило вийти сьогодні до людей? Не цікаво? Чи не було вказівки зверху?

Деталі у відео.

Як стало відомо, ВРУ не відтермінувала впровадження касових апаратів для ФОПів. Під час коронавірусної кризи усі країни підтримують малий бізнес, в Україні навпаки.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини