Підсумки Нормандської зустрічі: від об’єднання – до перемоги

12.12.2019 | Статті | перегляди:

Політика президента по відношенню до конфлікту на Донбасі реально об’єднує країну. Бо прагнення до миру завжди об’єднує людей зі здоровим глуздом. А у випадку Зеленського йдеться про мир, що грунтується на наших національних інтересах та цінності людського життя. На цьому фоні політики, які обманюють людей, підбурюють їх, виводять на вулиці з протестами, виглядають жалюгідно. Десь так, як Янукович у 2004 році, коли в нього кинули яйце.

Нормандська зустріч показала, що «зрада Зеленського», якою всю Україну лякали старі політики – в першу чергу, екс-президент Порошенко, існує лише в хворобливій уяві їхніх пропагандистів. У Зеленського «червоні лінії», пов’язані із незалежністю і суверенітетом України, були із самого початку.

Переговори у Парижі розкрили головну таємницю Петра Порошенка – насправді Мінські домовленості, які він колись уклав, сьогодні зв’язують Україну по руках і ногах. Саме там чітко написано про кордон, який відновлюється після виборів. Саме там є згода України на особливий статус Донбасу. Тож не дивно, що єдиним, хто захищав на цій зустрічі Мінські угоди був Путін. Думаю, тепер ті, хто ще хоч трохи сумнівався, переконались, що Порошенко остаточно збанкрутував – як політик, як дипломат, як державний діяч. А «комік» Зеленський, як це не дивно, без відповідної освіти і досвіду виявився кращим дипломатом.

Справжній український президент Володимир Зеленський за пів року досяг прогресу у мирному процесі, бо щиро не хотів миритися із ситуацією, коли конфлікт в «напівгарячому стані», а люди гинуть щодня. Його стратегія послідовних і невпинних кроків просування до миру виявилася ефективнішою, ніж стратегія затягування, яку реалізовував його попередник.

Нормандська зустріч завдала нищівного удару і по політичних позиціях кума Путіна Віктора Медведчука. Самміт довів, що просуватися до миру можна без його допомоги і посередництва, так само як і звільняти полонених, повертати кораблі.

А ще ця зустріч показала, що саме єдність українців з принципових питань дозволяє країні досягати результатів на міжнародному рівні, навіть у таких складних ситуаціях, як Донбас. Це не та штучна єдність, яка створюється диктатурою. Це органічна єдність, яка створюється громадянами, що усвідомлюють спільність своєї долі і своєї батьківщини. У цій єдності є наша сила і буде наша безперечна перемога!

Помічник народного депутата України

фракції «Слуга народу» Валерія Стернійчука          

Павло Горошкевич

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини