Подальшу долю земельної ділянки, на якій планується будівництво готелю для паломників, вирішуватиме комісія за участю громадськості

12.08.2021 | Статті | перегляди:

   11 серпня у конференц-залі ЦНАПУ відбулось громадське обговорення детального плану території по вулиці Драгоманова, 6 для зміни цільового призначення земельної ділянки, а саме будівництва готелю (комплексу для тимчасового перебування паломників).

   В обговоренні взяли участь представники виконавчого комітету міської ради та громадськості. До слова, представників іншої сторони не було. Хоча у місті були помічені члени єврейської громади, які палили багаття у сквері, що навпроти ресторану «Дружба».

  Головний архітектор Тарас Киба ознайомив присутніх з проєктом майбутньої забудови. Загалом, це має бути п’ятиповерховий готель на 80 відвідувачів, загальною площею 580 кв.м. Проєктом передбачений підземний паркінг на 21 паркомісце, також пропонується облаштування додаткової кишені для паркування транспорту вздовж вулиці Драгоманова.

  Тарас Ярославович зачитав колективне звернення мешканців прилеглих будинків, які виступають проти такого сусідства. Серед аргументів, які наводяться, – порушення громадського порядку паломниками, які приїздили нещодавно для вшанування праведника Шломо Готліба, через що їм неодноразово довелося викликати поліцію. Мешканці висловили побоювання, що після будівництва готелю ситуація погіршиться.

Крім того, у зверненні йшлось про відсутність транспортної інфраструктури для під’їзду великогабаритних транспортних засобів і автобусів та необґрунтованість архітектурних форм даної забудови в історичному центрі, яка принесе шкоду архітектурному обличчю міста.

Тарас Киба також розповів про суди з єврейською громадою, які беруть початок у 2002 року, навколо території парку імені Гагаріна та частини вулиці Незалежності.

   Голова ОСББ «Едельвейс» (Драгоманова 4-а) Олександр Смикалюк висловив позицію від імені його мешканців, які  категорично виступають проти забудови. Свою думку з приводу майбутнього будівництва готелю висловили й інші учасники обговорення – зокрема громадський активіст Тарас Сватко, який є автором петиції проти будівництва, зазначив, що не веде боротьбу проти громадян іноземних держав, котрі сповідують інші вірування, а виступає натомість проти антисоціальної поведінки паломників. Також його цікавило питання: чому депутати міськради підтримали рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, тим самим даючи зелене світло на будівництво готелю? Микола Юнак пояснив, що цим рішенням вони надали можливість провести громадські слухання. Відповідь не задовольнила Тараса Сватка, він зауважив, що таким чином народні обранці вирішили перекласти відповідальність на плечі громади, і якби він не підняв питання  на загал, про це рішення ніхто б не знав. Разом із тим про можливі юридичні перепони у разі заборони будівництва готелю, поінформував адвокат Сергій Лященко.

   Заступниця міського голови Любов Саць, в свою чергу зазначила, що хоча виконавча влада й виступає за розвиток туризму в громаді, проте такий туризм жодним чином не повинен створювати незручностей для громадян міста, чиї інтереси місцева влада і відстоюватиме.

  Під час обговорення Тарас Киба повідомив присутніх, що згідно постанови Кабміну №555 про порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розробки проектів містобудівної документації на місцевому рівні, для   розгляду   спірних   питань,  що  виникають  у  процесі громадського   обговорення,  між   громадськістю   і  замовниками  містобудівної  документації  на  місцевому рівні може утворюватися погоджувальна комісія, яка більш, ніж на 50 відсотків має складатись з представників громадськості.  

У підсумку обговорення було вирішено створити комісію, до якої увійшли 16 представників громадськості, котра і прийме аргументоване рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки та майбутнього будівництва.

Отже, бути чи не бути готелю – залежить від громади.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини