Працівники інфекційного відділення Володимир-Волинського ТМО отримують менше 4-х тисяч гривень

10.08.2020 | Статті | перегляди:

Позитивні тести на COVID-19 у самому Володимирі та районі й надалі щодоби підтверджуються в середньому у 7-9 осіб. Інфекційне відділення КП «Володимир-Волинське ТМО» заповнене. Щодня поступають нові хворі з підозрою на коронавірус. Якщо раніше пацієнтів з позитивними тестами відправляли до обласної та Нововолинської лікарні, сьогодні усі вони проходять курс лікування на місці.  Персонал відділення працює на виснаження. Адже доводиться попри спеку одягати захисні костюми та перебувати в них упродовж зміни.

Та мова не про кількість хворих, а про умови, лікування  та заробітну плату працівників інфекційного відділення.  Саме ця тема нині на слуху як у пацієнтів, так і медичних працівників, які з кожним місяцем отримують все менше коштів за свою нелегку та небезпечну для здоров’я працю.

Про те, що держава взяла на себе обов’язок  безкоштовно лікувати хворих на COVID-19, неодноразово наголошувалося в інтерв’ю міністра охорони здоров’я. Про це повідомлялося в публікації   «Володимир Медіа» Про безкоштовні ліки від COVID-19 та залишковий принцип фінансування інфекційного відділення у Володимирі-Волинському.

  Міністерство охорони здоров’я підтвердило протокол лікування  Covid-19. У перелік обстежень при госпіталізації входить ЕКГ з метою виключення подовження інтервалу QT; загальний клінічний аналіз крові з підрахунком формених елементів; загальний клінічний аналіз сечі; біохімічний аналіз крові; визначення рівня глюкози крові.

Лікування призначають індивідуально, за письмової згоди пацієнта. Повний текст протоколу можна переглянути за посиланням. До того ж міністр охорони здоров’я наголосив, що визначені лікарські засоби для власних потреб придбати неможливо. Усі вони є рецептурними та призначені для застосування лише у медичних закладах  під наглядом лікарів. 

Однак насправді медичних засобів для лікування коронавірусної інфекції у Володимирі-Волинському й надалі не вистачає. Тут все йде за принципом: хто перший потрапив на лікарняне ліжко з ознаками «короновірусу», той має більше шансів отримати безкоштовну медичну допомогу. Фінансування інфекційного відділення на придбання ліків залишилося на  тому рівні, що було до оголошення пандемії. Ліків, здебільшого недешевих, на усіх пацієнтів не вистачає.

До цих проблем додалася ще одна: низька оплата праці працівників інфекційного відділення, яка з кожним місяцем падає. За липень, зі слів однієї із працівниць, цього відділення отримала на руки 1500 гривень авансу та 2100 гривень – наступну половину зарплати. В сумі 3600 гривень.  Хіба це гідна оплата?

У квітні  на сайті міської ради з’явилося повідомлення про те, що з міського бюджету на заробітну плату медикам виділено 140,7 тисяч гривень. Як наголошено, «Із міського бюджету доплати за березень отримали всі працівники приймального, інфекційного відділень, а також відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Це стало суттєвим кроком для підтримки людей, які працюють в епіцентрі надання допомоги мешканцям міста».

При тому за час пандемії міський голова разом зі своїми заступниками не лише отримували високі зарплати, а й додатково премії виписували «Скільки у карантин заробляють володимир – волинські чиновники?» 

Невже невідомо місцевим чиновникам, що працівники інфекційного відділення, де лікують хворих з симптоматикою коронавірусу, пневмонії, а пізніше пацієнтів з позитивними тестами, місячна зарплата не дотягує 4-х тисяч? Невже ви й надалі киватимете на те, що КП не є опорним закладом? А хто у цьому винен?  

Якщо вірити невтішним прогнозам головних медиків України, нас очікує друга хвиля світової хвороби. Оскільки перша хвиля ще й досі тримає деякі регіони у червоних зонах, сподіваємося, що з 1 січня наша лікувальна установа отримає достатньо державних коштів для лікування коронавірусу. Бо народний депутат Ігор Гузь на офіційній Фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/Guz.Igor/ запевнив володимирчан, що з 1 січня лікарня стане опорною.

 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини