Про що мовчить каплиця Святого князя Володимира

29.07.2020 | Статті | перегляди:

У Володимирі-Волинському навпроти келій монастиря домініканців знаходиться цікава пам’ятка з 19 століття. Це каплиця Святого князя Володимира (Всіх Святих Волинської землі). Її збудували у 1892 році до ювілею – 900 років від часу заснування Володимир-Волинської православної єпархії. Каплиця дістала ім’я князя Володимира, адже саме він у 992 році створив у нашому місті православну єпархію і призначив тут перших єпископів – Степана і Амфілохія. Форма каплиці нагадує чашу, шолом, дзвін.

У радянський час в каплиці знаходився магазин, планетарій. Хтось з старожилів розповідав, що коли жінка-продавець намагалася продавати в каплиці газети, невідомо звідки взявся вітер і порозкидав газети, перелякана продавчиня покинула роботу. Таки святе, намолене місце не можна використовувати для чогось іншого, окрім молитви, як це робили атеїсти.

Узагалі ж каплиця – це маленька церква, тільки без вівтаря. У ній також здійснюються Богослужіння. Колись каплиці будували навіть для окремих набожних заможних сімей. Будувалися каплиці для вшанування пам’яті певного святого, або ж на згадку про певну пам’ятну історичну подію, або ж коли намагалися вимолити у Бога щось дуже важлива і насущне, потрібне для усієї громади. У каплиці святого Володимира є ікона Божої матері Богородиця Скоропослушниця, на стінах – ікони із зображенням волинських святих. На вікнах – кольорове скло – вітраж, на ньому зображено виноград – символ Ісуса Христа, який пролив свою кров за спасіння від гріхів усіх жителів Землі.

Наше сучасне життя сповнене суєти і боротьби за виживання, ми намагаємося більше усього встигнути, заробити більше коштів для сім’ї, відчути більше вражень, отримати більше задоволення. « Бери від життя усе, що можеш узяти!», – так гласить сучасний світ. Проте, у перервах між суєтою, варто зайти хоча б до каплиці і попросити Бога прощення, миру, любові і спасіння для найціннішого – власної душі, бо як не сумно, а ми усі гості на цій мальовничій планеті.

Історичні документи згадують, що колись біля каплиці Святого Володимира знаходився гарний сквер, зростало багато дерев, кущів, зелені, квітів… Час стрімко біжить уперед, змінюється обличчя нашого міста, але старовинні пам’ятки нагадують нам, що наша історія – дуже давня. Тож при нагоді зайдіть до каплиці і відчуєте духовне піднесення, яке так потрібне кожному з нас на перехрестях нашого напруженого земного буття.

Богдан ЯНОВИЧ

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини