Проект Ігоря Гузя “Прибужжя” – неоформлені працівники, відмивання бюджетних коштів, ухилення від сплати податків

03.11.2021 | Статті

Переглядів: 31

Благодійний фонд «Прибужжя», а з квітня нинішнього року однойменна Агенція регіонального розвитку у Володимирі-Волинському, засновником та почесним президентом яких є народний депутат Ігор Гузь, створені з однією метою: піарити народного депутата та під соусом різноманітних громадських та політичних проектів залучати кошти.

На минулих виборах основним піар-ходом в передвиборчих гонках Гузя був ним же заснований благодійний фонд, де ключовою фігурою у вирішенні різноманітних питань був нинішній мер Нововолинська Борис Карпус. Вибори відбулися і фонд поступово почав згортатися. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» проаналізував дані фінансових звітів…  Благодійного фонду «Прибужжя», почесним президентом якого є народний депутат 19-го виборчого округу Ігор Гузь. Як вдалося дізнатися журналістам, фонд «Прибужжя» завершив звітні роки 2019-2020 із нулями». Тобто, фонд виконав свою місію.

Але святе місце довго не пустувало. І ось в червні нинішнього року, акурат під реорганізацію структурних підрозділів виконкому Володимир-Волинської міської ради відбулося  Відкриття Агенції регіонального розвитку Прибужжя у Володимирі: що це таке

Як інформує виконавчий директор Олена Кандиба, Це організація, в статутних документах якої записано – ” діяльність спрямована на розвиток регіону”.

«В нас 300 кв.м. корисної площі, технічно оснащений лекційний зал на 70 чол., конференцзал на 20 чол., сучасна бібліотека, + дві світлих голови і два експерти. Цей відкритий простір, створений для користування мешканців регіону Прибужжя (в некомерційних цілях – безкоштовно). Відповідаю одразу – це повністю ідея Ігор Гузь. Я, наразі, працюю як виконавчий директор. Я завжди була “за” співпрацю з усіма розумними ініціативами та політичними силами, і завжди трохи опозиційна до влади. Цих принципів хочу дотримуватися й тут. Тому щиро запрошую до співпраці – маєте ідею чи пропозицію, потрібна підтримка, порада, допомога в організації – приходьте до нас. Ми знаходимося за адресою: вул. Поліської Січі, 5а. Для мене головне, не забути, з якими цінностями та цілями я сюди прийшла. Хоча впевнена, якщо “знесе мене в сторону”, ви обов’язково нагадаєте»

 За чутками, саме у цій агенції особисто нардепом Гузем відбувалося попереднє погодження та відбір кадрів  на посади новостворених структур прийдешньої влади «За майбутнє».  Приміщення агенції, з неофіційних джерел, нібито викуплено народним депутатом у відомого місцевого бізнесмена Валентина Кошельника. Хоча відкрито кажуть, що безкоштовно ним передане.

Керівник агенції Олександра Струбицька (напевно перша світла голова). В перелік засновників входять Оксана Киричук (друга світла голова) – права рука нардепа, фінансист та координатор по Волинській області. Через неї йдуть усі фінансові потоки та відсоткові відкати. Ще одна працівниця, а чи експерт Романюк Валентина є депутатом Володимир-Волинської міської ради від тієї ж самої політичної сили. Усі вищезгадані особи свого часу працювали в приймальнях нардепа Ігоря Гузя, тобто за 6 років стали надійними бойовими подругами та соратницями. Виконавчим директором агенції, а віднедавна ніби помічницею нардепа  є Олена Кандиба. Крім цього, в агенції працює Галина Поліщук, котра виконує не останню роль в діяльності Агенції та реалізації проектів.  Усі особи прекрасної статі працюють  на громадських засадах, без офіційного оформлення, заробітна плата в межах 11-15 тисяч кожному надходить з Києва відразу ж на банківську карточку.  

Почесний президент агенції Ігор Гузь повністю керує інтернет-сторінкою та 20 чатами, щотижня зустрічається не лише зі своїми прекрасними працівницями, а й з керівництвом міста для обговорення різноманітних питань та чергового наганяю. Це прямо вказує, що влада не лише покриває корупційну діяльність агенції нардепа, а й міцно сидить під його ковпаком.

Дуже частим гостем, правильніше сказати, «завгоспом» агенції є помічник нардепа Андрій Бокоч. Має чоловік одну чудову ваду: не пропустить жодної гарної спідниці. Власне й штат агенції підбирався зі своїх, перевірених часом та рекомендованих довіреними особами жінок.

Аналізуючи вищеподане, можна сміливо припускати, що жодна громадська організація немає таких значних фінансових ресурсів, потоків та можливостей для підкупу адмінресурсу. Тільки Агенція під маркою різних заходів може розпилювати бюджет міста та за ці кошти преміювати прихильників Гузя, організовувати бенкети  та екскурсії винятково для своїх, оплачуючи це все з кишень платників податків.

За інформацією, яка надійшла до редакції, Олену Кандибу на посаді виконавчого директора агенції, замінить Тетяна Дьоміна, яка до цього працювала начальником відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради. Тетяна Ігорівна, діючий депутат міської ради і звісно членкиня фракції «“За майбутнє“». З чим пов`язані такі кадрові перестановки невідомо, проте, для пані Тетяни це важко назвати кар`єрним ростом, швидше навпаки. Дуже прикро, що народний депутат, представник законотворчої гілки влади, свідомо порушує закон, уникаючи сплати податків, використовує корупційні схеми у своїй діяльності, прикриваючись мандатом та впевненістю у безкарності.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини