При замовленні  проектної документації міська влада надавала перевагу приватним фірмам, а не КП «Містопроект»

10.06.2022 | Статті | перегляди:

Ми продовжуємо тему комунального господарства у Володимирі. Нещодавно у публікації «Слідом за КП «Містопроект» у Володимирі може зникнути КП «Володимирліфт», видання підняло тему невизначеної долі КП «Володимирліфт», де влада донині не може визначитися не лише з керівником, а й його подальшим функціонуванням.

Це й не дивно, адже це не «Полігон», не «Теплоенерго», не управляюча житлова компанія, де влада добрала на керівні посади своїх людей, які мають власні бізнеси та досить «ефективно» здійснюють керівництво.  На часі поки що два комунальних підприємства стали кісткою в горлі та   подібні на чемодан без ручки: нести незручно, а кинути – може піти резонансна негативна хвиля в громаді.

У вищезазначеній публікації ми згадали КП «Містопроект», керівника якого заслуховували на засіданні депутатської комісії з питань власності  та житлово-комунального господарства 25 травня. Про це інформувала депутатка міської ради Ганна Радкевич у соціальній мережі.

Як зазначила депутатка, « про збитковість комунального підприємства директорка Неля Шибальська вже двічі  звітувала на нашій комісії, яку пояснювала недостатністю завантаженістю проектно-кошторисними роботами, відсутністю замовлень тощо. У листопаді місяці минулого року  ми обговорювали можливі заходи щодо виходу  підприємства з важкої фінансово-економічної ситуації, членами комісії було дані рекомендації ……щодо зменшення збитковості підприємства та виходу з фінансово-економічної кризи. Та на жаль ….за даним підприємством зберігається близько  півмільйона кредиторської заборгованості…» І пані Радкевич запропонувала реорганізацію даного комунального підприємства шляхом ліквідації. Депутати пропозицію підтримали.

Вдамося до офіційних цифр. На сторінці міської ради розміщена усі інформація про комунальну сферу міста, в тому числі

КП «ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСТОПРОЕКТ», де подано фінансовий результат підприємства за минулий рік та за перший квартал нинішнього року. Загальна сума збитків з господарської діяльності на той час становила 180 тисяч гривень. При відсутності достатньої кількості замовлень та мінімальних витрат на провадження діяльності. Без вливання інвестицій з міського бюджету. Без замовлень проектів, які ініціювала б влада на чолі з міським головою Ігорем Пальонкою. Чому ми ставимо на цьому наголос – пояснимо пізніше.  

Від офіційного коментаря в «Містопроекті» відмовляються, просто чекають своєї участі та вердикту депутатів. Однак дещо таки вдалося дізнатися. Виявляється, дана проектна організація не має усіх сертифікатів на виконання ПКД, штати мінімальні, замовлень катма. Колектив відпущений у вільне плавання. І згадує про нього влада лише на комісіях та інших засіданнях. А отже, при такому відношенні, комунальне підприємство, швидше всього, якщо взяти до уваги інформацію Ганни Радкевич, згодом буде ліквідоване.  Просто питання часу.

КП “Полігонˮ. Комунальники в першому кварталі нинішнього року отримали 1,6 тисячі прибутку при фінансовій підтримці з міського бюджету у 3 мільйони 534, 2 тисячі гривень.За минулий рік «Полігон» відзвітував про 7,8 тисячі прибутку при бюджетному фінансуванні 40 мільйонів 085, 9 тисячі гривень. Тільки за наведення благоустрою комунальне підприємство отримало майже 13 мільйонів гривень з бюджету. Власні надходження за надані послуги склали 6 мільйонів 375,1 тисяча гривень.

КП «Містопроект» не отримав з бюджету жодної копійки. Як і замовлень задля підтримки підприємства. Тому, вважаємо, що при прийнятті кардинальних рішень влада має бути послідовною.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини