Рейтинг неприбуткових підприємств міста очолює КП “Володимир-Волинськтеплоенерго”

17.12.2021 | Статті | перегляди:

На теренах Володимир-Волинської міської територіальної громади наразі функціонує 10 комунальних підприємств, які за 9 місяців цього року отримали 87,5 мільйонів доходу від реалізації продукції та надання послуг. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року – року антиКОВІДних локдаунів та карантинів – на 13 мільйонів більше.  

Однак за цією доволі таки оптимістичною  цифрою приховані ті, хто «стоять з протягненою рукою» до влади, заледве виживають за відсутністю замовлень, постійно доводять про економічно невигідні тарифи, натомість мають неабиякий дар переконувати владу та в кінцевому висновку отримувати її прихильність.

Усі дані взяті з фінансових результатів комунальних підприємств міста, які оприлюднюються на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради в розділі ЖКГ  Звітний період: 9 місяців 2021 року. Для порівняльного аналізу використано інформацію за аналогічний період 2020 року.

Почнемо з прибуткових

КП Володимир-Волинське управління водопровідно-каналізаційного господарства.

За 9 місяців дане підприємство отримало 18 мільйонів 612 тисяч доходу  від наданих послуг проти 17,982 мільйони минулого року.  Чистий прибуток (за мінусом витрат) за 9 місяців нинішнього склав 764 тисячі гривень.  

КП Управляюча житлова компанія

 Згідно фінансових звітів компанія отримала 6 мільйонів 327 тисяч гривень доходу та показала 554 тисячі чистого прибутку проти 1 мільйону 148 тисяч у минулому році. Тобто, цьогоріч чистий прибуток знизився на 600 тисяч

КП «Троянда»

Дане підприємство являється основним озеленювачем Володимира-Волинського та його ландшафтним дизайнером. Влада про нього згадує тільки тоді, коли потрібно висадити зелені насадження, когось привітати зі святом та підсилити навесні безробітними з біржі праці. Попри це, в цьому році у фінансовому звіті за 9 місяців задекларовано 1 мільйон 774 тисячі гривень доходу та 23 тисячі гривень чистого прибутку до оподаткування податком на прибуток.

КП Речовий ринок

За 9 місяців нинішнього року чистий дохід він наданих послуг становить 820,6 тисяч гривень при 772,7 тисяч витрат. На відміну від минулорічного показника (-17,4)  комунальне підприємство спрацювало з прибутком в сумі 40,9 тисяч гривень.

КП «Інформаційно-ресурсний центр»

Як минулого, так і нинішнього року центр спрацював з прибутками. За 9 місяців нинішнього року у фінансовому звіті задекларовано чистого  прибутку   майже 76 тисяч гривень.

КП «Заріччя»

Фінансовий результат цього комунального підприємства, яке порівняно нетривалий час перебуває у складі Володимир-Волинської міської громади, позитивний. Хоча порівняти з минулорічними показниками неможливо, оскільки у звіті не відображено повного аналізу. Як кажуть, розпочато все з чистого аркушу. За 9 місяців 2021 року зарічанські комунальники отримали 50,5 тисяч гривень чистого прибутку.

КП «Полігон»

Дане підприємство комунальної форми власності замикає коло прибуткових. За 9 місяців комунальна служба отримала за надані послуги та реалізацію продукції 14 мільйонів 260 тисяч гривень чистого доходу. Якщо взяти до уваги собівартість продукції 12 мільйонів 649 тисяч та решту витрат підприємства, чистий прибуток склав аж… 7 тисяч гривень. У минулорічному аналогічному періоді прибуток «Полігону» склав 10 тисяч. Є надія, що наступного року ця комунальна установа з оновленим автопарком таки вийде на мільйонні прибутки.

Неприбутковий тягар влади  

КП «Володимир-Волинськетеплоенерго»

Це підприємство очолює когорту неприбуткових комунальних підприємств. За 9 місяців 2021 року теплоенерго отримало 42 мільйони 526 тисяч гривень доходу при собівартості  послуг у 48 мільйонів 265 тисяч гривень. Після підрахунку операційних, амортизаційних витрат підприємство загрузло у  7 мільйонах 895 тисяч збитках. Крім цього, в розділі ІІІ фінансового звіту за 9 місяців в таблиці  елементів операційних витрат вкралася,  на нашу думку, арифметична помилка – похибка у бік збільшення на 10 мільйонів. Фінансовий звіт  за 9 місяців  із самого початку спланований зі збитками у 4 мільйони 687 тисяч гривень. У довідці про виконання фінансових показників чітко вказано: витрати підприємства залежать від складової природного газу. У той же час при мільйонних збитках керівництво отримує чималі зарплати, міська влада за збиткову діяльність стимулює преміями, купує за кошти бюджету труби, генератори, техніку та узгоджує підняття тарифів, які важким тягарем лягають на плечі споживачів тепла.

КП «Містопроект»

До цього підприємства у влади міста виникало безліч питань аж до пропозицій ліквідації. Швидше всього, на фоні фінансового результату, який не надто оптимістичний . Дохід за 9 місяців цього року знизився проти минулого на 80 тисяч і складає 322 тисячі гривень при затратах 456 тисяч. Якщо минулоріч  збитки «Містопроекту» становили 53 тисячі гривень, то цьогоріч вони зросли до 138 тисяч.

КП «Володимирліфт»

Ще одне підприємство, яке можна віднести до переліку збиткових. Це підтверджується фінансовим звітом за 9 місяців нинішнього року.  При доході 1 мільйон 825,8 тисяч гривень ліфтове господарство Володимира-Волинського понесло витрати 1 мільйон 938 тисяч, що призвело до 112,4 тисячі гривень збитків.

Картина не надто критична, якщо не брати до уваги від’ємний фінансовий результат монополіста надання послуг з теплопостачання. Коли керівник теплоенерго Коба розповідає про діяльність тепловиків – картина маслом. Теплотраси замінено, інвестиційна програма прийнята, завдяки енергозбереженню будинків знизилися втрати тепла, котельні переводяться на альтернативні види палива. Проте з міського бюджету й надалі виділяються мільйони для розвитку матеріально-технічної бази, піднімаються тарифи та закопуються в землю мільйони гривень платників податків громади.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини