Що стало каменем спотикання в отриманні допомоги на лікування Настусі Карплюк

16.07.2020 | Статті | перегляди:

Учора на сторінках «Володимир Медіа» батьки 11-місячної Настусі Карплюк, у якої виявили рідкісне захворювання, звернулися з проханням про допомогу В 11-місячної дівчинки з Володимира виявили рідкісне захворювання, на лікування якого потрібні кошти,

Сьогодні депутат Володимир-Волинської міської ради Сергій Барщевський – один з авторів  «Програми  фінансової підтримки онкохворих дітей та дітей з тяжкими захворюваннями, а також осіб до двадцяти трьох років включно на території Володимир-Волинської територіальної громади на 2020 рік», зателефонував до матері дівчинки, пані Вікторії, та повідомив про дію вищезгаданої Програми та право одному з батьків отримати безповоротну фінансову допомогу щонайменше 10 тисяч гривень.

Жінка повідомила, що зверталася до Володимир-Волинського ЦНАПу із заявою про виділення допомоги, проте там відмовили, мотивуючи тим, що матір з дівчинкою зареєстрована у Турійську.

У ЦНАПі пояснили такі дії тим, що на одержання безповоротної фінансової допомоги управління соціального захисту населення розробило інформаційну картку, в якій в одному із пунктів щодо переліку документів зазначено, що для процедури отримання допомоги потрібна «довідка про місце реєстрації ОСОБИ, яка потребує фінансової підтримки із зазначенням дати реєстрації або копія будинкової книги особи, яка потребує фінансової підтримки».

Варто зауважити, авторами програми Сергієм Барщевським та Масимом Клим’юком прописано, хто саме може подавати перелік документів, потрібних для отримання допомоги. Це один із батьків, опікун з обов’язковою реєстрацією місця проживання у Володимирі-Волинському не менше ніж один рік, або відповідний орган. У даному випадку батько дитини зареєстрований у Володимирі-Волинському.

Однак чомусь автори Програми прописали одні вимоги, а в розпорядженні міського голови Петра Саганюка №37 від 30.01.2020 року, вони є іншими. Зокрема, йдеться про те, що ОСОБА, яка потребує фінансової підтримки, повинна бути зареєстрована не менше одного року у Володимирі-Волинському? Не батьки, опікуни чи відповідний орган, а саме хвора дитина. Ці розбіжності й стали каменем спотикання між ЦНАПом, який керується даним розпорядженням, та управлінням соціального захисту населення, яке розробило інформаційну картку, де й вказані вимоги щодо документів.

Сергій Барщевський порадив матері хворої Настусі ще раз звернутися до ЦНАПу та подати документи. Залишається сподіватися, що той, хто вніс зміни до програми, перегляне їх, і подібних інцидентів більше не виникатиме.

Нагадаємо: у дівчинки виявили рідкісну недосліджену імунно-гематологічну хворобу – гістіотіоз з клітин лангерганса. Частота захворюваності становить 3-5 випадків на мільйон. Малечу готові прийняти у Білоруському республіканському науково-практичному центрі дитячої онкології, гематології та імунології. Вартість лікування – 20 тисяч доларів.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини