Понеділок, 27 листопада 2023, 00:24

Стадіон “Олімп” у Володимирі перетворився на відпочинкову зону, а що робити людям спорту?

01.07.2020 | Статті

Переглядів: 121

Питання бігових доріжок на стадіоні “Олімп” у Володимирі-Волинському порушувалося неодноразово як міським головою Петром Саганюком, нардепом Ігорем Гузем, так і містянами, які активно займаються спортом. Останніх найбільше болить це питання, оскільки спорт у їхньому житті посідає особливе місце. Тому вони хочуть і мають право вимагати від влади створення відповідних умов для заняття ним. Із цією проблемою звернулися представники спорту до видання. “Стадіон перетворився на відпочинкову зону, – говорять вони. – А нам що робити? Як можна бігати по таких доріжках? Або як можна виконувати стрибки у довжину, коли немає де? Чому міський голова нічого не робить? Скільки ще чекати, поки для нас, спортсменів, створять умови”? Питань, більше ніж відповідей.

Чи не вперше про те, що на стадіоні спорткомплексу «Олімп» планують облаштувати нові бігові доріжки для легкоатлетів, заговорили у 2016 році під час візиту до Володимира-Волинського та Нововолинська на той час голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці.

Так, на сайті міськради за минулий рік була опублікована інформація про зустріч першого заступника міського голови Володимира-Волинського Ярослава Матвійчука з начальником департаменту економічного розвитку та європейської інтеграції Волинської ОДА Ігорем Чуліпою, на якій обговорили зміни в підходах до фінансування програм і проєктів регіонального розвитку, ефективність використання коштів ДФРР. Йшлося зокрема й про “капітальний ремонт бігових доріжок ядра на стадіоні Володимир-Волинського міського центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” (загальний бюджет – 5 829 589 гривень). Метою проєкту є створення умов  для формування, збереження, зміцнення здоров’я мешканців міста Володимир-Волинський, вирішення питань фізичного розвитку різних вікових груп населення, у тому числі для осіб з обмеженими можливостями та вадами здоров’я, збереження спортивних традицій громади. Також реалізація проєкту надасть можливість для проведення спортивно-масових заходів з легкої атлетики обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів”.

Міський голова Петро Саганюк 25-го червня 2019 року повідомив, що стадіон має відповідати міжнародним стандартам. Про це на перспективу зазначив і народний депутат Ігор Гузь. Пише Буг.

“Зараз на стадіоні слід звернути увагу на штучне покриття, зробити сучасні бігові доріжки. Вартість робіт становить біля 5-ти мільйонів гривень. Ще в минулому році говорили про залучення коштів для оновлення стадіону, аби він відповідав сучасним європейським вимогам. Думаю, до цього питання повернемося після виборів і плани будуть реалізовані.

Згідно проєкту, заплановано облаштувати 4 доріжки по 400 метрів, 6 по 100 метрів, сектори для стрибків у довжину, занять фітнесом, баскетболом, прогулянок тощо. Фінансування здійснюватиметься за кошти державного, обласного та міського бюджету. Тендер на проведення робіт виграло ТОВ “Аріхтект” (Луцьк).

Як бачимо, епопея з біговими доріжками тягнеться упродовж чотирьох років, згідно проєкту, має завершитися у 2022 році. Сума, яка потрібна для пертворення стадіону, який відповідав би міжнародним вимогам, рівноцінна вартості укладання (переукладання) бруківки – 5 мільйонів гривень. Про те, скільки їх піде реально за призначенням, а скільки осяде у чиїхось кишенях – інша мова.

Напрошується питання: невже за стільки років не можна було щось зробити ? Володимир-Волинський чи не єдине місто на Волині, де немає нормального стадіону. А ще з кожним роком зменшується кількість спортивних змагань на ньому. У плачевному стан бігові доріжки та сектор для стрибків у довжину, не менш жалюгідно виглядає й трибуна з обдертими лавками. Як можна займатися у таких умовах професійним спортсменам чи приймати гостей?

До слова, Володимир-Волинський має ким пишатися, адже чимало перемог і нагород привозять вихованці спортивної школи, серед яких є майстри та кандидати у майстри спорту, і чемпіони. І замість того, щоб сприяти їхньому розвитку та створювати відповідні умови, а також збільшити кількість проведення спортивних змагань на стадіоні, що буде лише величезним плюсом для “туристичного міста”, у нас нічого не робиться у цьому плані. Прикро, але це так…

Чекаємо виборів, після яких, за словами міського голови Петра Саганюка, справа має зрушитися з місця.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини