Створення громадської екологічної інспекції – перший проєкт громадської ради при Володимир-Волинській РДА

26.08.2021 | Новини, Статті | перегляди:

На минулому тижні відбулося друге засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА. Розпочинаючи зустріч, голова ради Максим Клим’юк привітав усіх присутніх з початком конструктивної та дієвої праці та наголосив на тому, що функції новоствореної громадської ради будуть поширюватися на весь Володимир-Волинський район.

У своєму виступі Максим Сергійович окремо зупинився на представництві членів громадської ради у виконавчих органах районної громади, на створенні умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, здійсненні громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та їх сприянні у врахуванні громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Після цього, ознайомив присутніх з Положенням про громадську раду, окремо зупинившись на її правах. Окрім цього, було ознайомлено усіх присутніх з новоствореними комісіями громадської ради, членів яких згодом делегуватимуть до депутатських комісій вищезгаданих рад.

Для дієвої роботи запропоновано регламент, в якому чітко прописано участь кожного члена ради в засіданнях, а саме:

систематична відсутність без поважних причин тягне за собою виключення з членства громадської ради з наступним переобранням

На засіданні запропоновано безліч новацій, які до сьогодні не розглядала жодна громадська рада. А саме, залучення волонтерів з числа представників навчальних закладів з приводу вивчення громадської думки з різних питань господарського та політичного життя громад і старостинських округів, заслуховування звітів голів рад та РДА, активну участь в роботі депутатських комісій та представництво перших осіб громад в роботі громадської ради.

У засіданні громадської ради на запрошення Максима Клим’юка брав участь начальник екологічної інспекції Волинської області Олександр Кралюк. Цей приїзд не був простою формальністю, було оголошено про реалізацію спільного проекту по створенню екологічної інспекції на громадських засадах з числа представників громад. Як зазначив у виступі пан Олександр, екологічну проблему переоцінити важко, тому ініціюємо ідею створення подібного підрозділу, підтримуємо та гарантуємо навчання з послідуючою видачою посвідчень та відповідних повноважень. Даний документ дасть право на рівні екологічних інспекторів проводити перевірки незаконної вирубки лісів, нераціонального використання водних ресурсів, можливість боротися зі стихійними сміттєзвалищами та оперативно і спільно реагувати на актуальні екологічні проблеми, зі складанням актів з фіксуванням порушень.

За активністю членів громадської ради, озвученням конструктивних думок та пропозицій, різнопланового бачення участі кожного в житті громади доводить, що нинішня громадська рада не виконуватиме роль «весільного генерала». Як наголосив Максим Клим’юк, засідання носитимуть конкретний характер з прийняттям дієвих рішень з врахуванням громадської думки. 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини