Суд зобов’язав поліцію внести відомості в ЄРДР за скаргою викладача музичної школи

02.12.2021 | Новини, Статті | перегляди:

Нещодавно видання опублікувало матеріал «Омбудсмен Денисова: «Примусова вакцинація порушує права українців», де наголошено, що влада міста Володимира-Волинського під час прийняття рішення про відстороненню освітян від роботи грубо порушила норми Конституції та Резолюції ПАРЄ.

За два місяці викладачів музичної школи Володимира-Волинського  попередили про стовідсоткову вакцинацію колективу. Було попереджено: якщо до 8 листопада кожний не матиме сертифіката вакцинованого, його чекає відсторонення від роботи. А це, відповідно, невиплата заробітної плати та неврахування періоду відсторонення до загального стажу. 

«Нас повідомили за два місяці, проте ми не вірили, що добровільна вакцинація перетвориться у примусову. Я особисто не проти вакцинації, мої діти щеплені згідно календаря щеплень, однак коли постало питання: або вакцинація – або робота, це викликало внутрішній протест. Нас позбавили права вибору. Це більше схоже на дискримінацію, хоча півроку тому риторика була протилежна:  вакцинація – справа добровільна». Допоки МОЗ не видало наказ, виконання якого стало обов’язковим. При цьому чиновники не розуміють, що вони грубо топчуть Конституцію та закони. Нам боляче слухати, коли нас обзивають антивакцинаторами. До нас надходять незрозумілі дзвінки, йдуть в хід залякування. Я вивчала досвід інших міст, як там ставляться до невакцинованих людей в системі освіти. І зрозуміла, що накази про відсторонення освітян від роботи – справа рук міської влади. Можна було перевести нас на дистанційне навчання. Тим більше, що COVID-19 до кінця не вивчений, вакцина проходить клінічне випробування. Добровільне», – зазначила в розмові викладач музичної школи пані Ірина. 

Аналогічної думки її колега пан Юрій, котрий наголосив, що колектив позбавили права вибору, відкрито порушують закон та не дають працювати.

«За своє здоров’я я несу особисто відповідальність і ніхто не має права змусити мене робити якісь медичні процедури, бо так говорить закон. А нас усіх поставили перед вибором: або вакцинуєшся, або без роботи і зарплати сидиш. Дико таке чути в 21 столітті», – наголосив пан Юрій.

Не витримавши подібної дискримінації та примусу, викладачі подалися до поліції із заявами про вчинення злочину. Заяви в канцелярії зареєстрували, проте відмовили вносити відомості до ЄРДР. Одній викладачці таки вдалося через суд зобов’язати  уповноваженого представника поліції внести до ЄРДР відомості про кримінальні правопорушення, вчинені керівниками музичної школи. Поки що триває перевірка.

Допоки правоохоронні органи даватимуть оцінку діям керівництва школи, частина викладачів власними коштами роблять тести та повернулися до роботи. Однак є й такі, хто немає 350 гривень, щоб зробити тест, термін дії якого три дні. Вони залишилися відстороненими. Без засобів на існування. З конституційним правом на працю.

Гірко чути від освітян, що

«Заяви більшості викладачів у поліції не пройшли, і далі виходу не видно ніякого. Суд теж невідомо скільки часу пройде і який буде результат. Глянемо, що відбуватиметься після 9 грудня. Бо там вступає в дію новий список професій».

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини