Світовий рекорд Анатолія Бойка та його мрії про будинок з виставковою залою

18.07.2020 | Статті | перегляди:

   17 липня у Володимир-Волинському культурно-мистецькому центрі відбулася ювілейна виставка Заслуженого майстра народної творчості України, члена Всесвітньої Асоціації художників, що працюють по яєчній шкарлупі – World Eqq Artist Assoliation – Анатолія БОЙКА. Саме цього дня, у день народження митця, відбулася знакова подія  – Національний Реєстр Рекордів оголосив його у номінації «Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкарлупи, інкрустованої металом».

   Привітати ювіляра завітали друзі, знайомі та поціновувачі його таланту. Від імені міської ради, яка завжди підтримує митця, – заступник міського голови Лариса КУЛІКОВА, керуюча справами міськвиконкому Ірина ЛІЩУК. Ведучий заходу – начальник відділу культури і туризму Роман ВІСЛОБОКОВ.  З музичними вітаннями виступили Ірина ГОНТАРУК та Заслужений діяч мистецтв, український бард, композитор, засновник фестивалю «Володимир» Сергій ШИШКІН. Митець продемонстрував розтягнуте гусине яйце на 108 см, на обробку якого пішло 7 місяців.

  Анатолій Бойко розповідає, перед тим, як його ім’я потрапило до номінації, представники Національного Реєстру півроку шукали аналоги робіт як у нього, але не знайшли. Вироби з яєчної шкарлупи, оброблені металом, виявилися єдиними у світі. На відміну від  авторської методики, яку він застосовує, інші майстри прикрашають подібні вироби готовими прикрасами, а щоб кувати та обтягувати металом і розтягувати – цього ніхто не робить.

   Улюбленою справою Анатолій займається одинадцять років. За увесь час виготовив близько півтисячі виробів, які розійшлися по усьому світу. Його інкрустовані яйця є у президентів України Петра Порошенка та Володимира Зеленського, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, Митрополита Єпіфанія, нардепа Ігоря Гузя та інших високопосадовців нашої держави.

  Починав з різьби по яєчній шкарлупі, згодом додавав прикраси, поетапно розвивався, враховував помилки, щоб не повторювати їх у майбутньому. Яка робота зайняла найбільше часу, Анатолій Бойко не може відповісти однозначно. Каже, все залежить від складнощів. Є вироби, які робляться поетапно. За часом це може тривати до року.

   Майстер розповідає, що має випускників. Двоє учнів, яких навчав майстерності, вже працюють самостійно. Наразі у нього п’ятеро учениць, студентки педколеджу імені Кримського. Директор цього навчального закладу Микола Савєльєв закупив бормашини, і на добровільних засадах Анатолій Бойко навчає дівчат техніки різьби по яєчній шкарлупі.

  На запитання, що відчуває ювіляр у такий знаменний день, – відповідає, радість. Та не приховує, що підготовка до виставки та інші приємні клопоти трохи виснажили, тому присутня втома. 

   – Щоб побажали собі, – цікавлюся.

 – У мене є давня мрія: мати свій невеликий будиночок з виставковою залою, де б презентувались мої роботи, і щоб відвідувачі приходили й оглядали їх.

Жанна БІЛОЦЬКА

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини