У Володимир-Волинському РБК малювати вчаться “не володимирські діти”

21.02.2020 | Статті | перегляди:

Про те, що діти ОТГ Володимирщини, які навчалися у дитячій художній школі, змушені були пербратися у РБК, де немає опалення, видання писало у матеріалі “Дітей ОТГ Володимирщини позбавили права відвідувати художню школу“.

У статті подані точки зору батьків та керівників Зимнівської та Зарічанської ОТГ. Роз’яснити ситуацію з боку влади у “ВолодимирМедіа” попросило начальника відділу культури і туризму Романа Віслобокова”, про що зазначило у статті. Відповідь надійшла у двох “екземлярах”, у звичному для міських чиновників, яким уже давно ніхто не вірить, дусі: зі звинуваченнями на адресу видання та журналістів.

Отож, подаємо відповідь, яку він опублікував на сторінці у Фейсбук.

“Нагадую усім зацікавленим особам, що відділ культури не втручається у господарську діяльність та організацію навчання Устилузької школи мистецтв.
Проте, в ході налагодженої співпраці та відповідно укладених угод учні художнього відділу Устилузької школи мистецтв навчалися у приміщені Володимир-Волинської дитячої художньої школи. Протягом 2019 року у цій філії УШМ навчалося 43 учні. За оренду приміщень справлялася орендна плата у розмірі 1 (одна) гривня.
За звітний період поточних видатків на утримання Володимир-Волинської дитячої художньої школи з міського бюджету було витрачено 529387.82 грн.
УШМ було відшкодовано 21713.70грн.(частина енергоносіїв та земельний податок), що становить 4,1%.
Відділ культури звертався до Устилузької міської ради з листом від 11.12.2019р. # 571 де аргументовано доводили про необхідність укладення угод на 2020 рік. Однак відповіді, щодо прийнятого рішення у відділ культури не надходило.
Одночасно хочу повідомити що батьківська плата за навчання сплачується на рахунки Устилузької школи мистецтв.
Для порівняння у 2019 році:
Вартість навчання одного учня у ВВДХШ (без урахування ЗП) – 2394,69грн.;
Вартість навчання одного учня УШМ у приміщені ДХШ (без урахування ЗП) – 504,51грн..
Враховуючи усі видатки, в тому числі капітальні, сплачені на забезпечення діяльності Володимир-Волинської художньої школи імені Миколи Рокицького, з розрахунку на одного учня становить 15 682,51грн..
Жодних платежів від обєднаних громад на співфінансування художньої школи на рахунки відділу культури і туризму виконавчого комітету міської ради не надходило.
Відділ культури повторно звертався до Устилузької міської ради листом від 13.02.2020р. # 81/1-10 з вимогою відшкодування витрат на утримання учнів та гарантував забезпечення відповідних умов для навчання дітей УШМ при досягнені домовленостей щодо спільного фінансування на засадах пропорційності видатків”.

Додамо, що у коментарях Роман Віслобоков запевнив, що в РБК вчаться НЕ ВОЛОДИМИРСЬКІ діти. Якщо Льотниче, Заріччя, Овадно й Устилуг – не Володимирщина, то про що можна говорити далі. І хто бреше: видання, батьки, голови ОТГ чи міська влада? Також не уточнив, чи продовжують навчання вони у художній школі?

Статтею 53. Конституції України наголошується, що кожен має право на освіту і повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання, надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Насамкінець варто зазначити: ось так, порушуючи Конституцію, у нас дбають про дітей, які є майбутнім України. Які завгодно можуть бути відносини між культурами міста і ОТГ, але за будь-яких обставин не повинні страждати діти? Хто дозволив вигнати їх зі школи у холодний РБК посеред зими? Може пан Віслобоков прийняв таке рішення? І хто відповідатиме за це? Якщо уважно прочитати відповідь, вона є абсурдною. Відчувається сморід диктаторського комунізму.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини