У Володимирі відмовляють людям у тестуванні на коронавірус

22.05.2020 | Статті | перегляди:

  До видання «ВолодимирМедіа» звернулися двоє жителів Володимира-Волинського, котрі обурені відмовою у проходженні тестів на коронавірус у лікарні.

    Річ утім, що їхній батько захворів на Covid-19 і зараз проходить лікування. Днями у нього померла мати, з якою проживав разом. Через хворобу не зміг провести її в останній путь.  Усі клопоти по похованню взяли на себе його діти.

  Найближчим часом, як свідомі громадяни, звернулися у Володимир-Волинську лікарню, щоб пройти тестування на коронавірус, але там відмовили. Їм нічого не залишалося, як  їхати до Луцька у приватну лабораторію. Вартість тесту  становить 1700 гривень. Тобто за два тести вони заплатили 3400 гривень. Наразі очікують результатів.

  Ще одна жінка, котра працює продавчинею в одному з магазинів міста, звернулася до медиків з температурою 38 градусів і попросила зробити тест. Їй також було відмовлено. Причина – відсутність симптомів.

  З подібним ставленням зіштовхнувся Ігор Подзізей, персональні дані якого були розголошені у ЗМІ. На своїй сторінці у Фейсбук він пише: «чому так мало хворих? Маю свою версію – бо протестуватися непросто! Особисто самому довелося бути дуже наполегливим і використовувати те радянське телефонне право».

 Само собою назріває питання до керівництва лікарні: на яких підставах  людям відмовляють у тестуванні? Тим більше тим, які мали контакт з хворими на Covid-19, що є порушеням Закону, який вступив в дію 19 травня, і  яким передбачено масове тестування на коронавірус. Передбачається, що тестування буде обов’язковим для людей, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, і людей, які контактували з хворими.

  Зважаючи на погіршення ситуації із захворюваням на коронавірус у місті, відмови у проведенні тестів лише загострюють її, збільшуючи кількість хворих. Так, нещодавно з’явилася інформація про те, що серед працівників одного із цехів на «Епікурі» у Володимирі-Волинському виявили вірус. Оперативно людей відправили на тестування. А саме підприємство почало лихоманити: почергова санітарна обробка приміщень, введення карантину та призупинення частини виробництва. У кожного з них є сім’ї, тож кількість інфікованих може зрости. Щоб запобігти подальшому зараженню, тестування необхідне. Та що робити, коли у ньому відмовляють?

Станом на 15 травня, згідно статистики Володимир-Волинського ТМО,  з початку оголошення епідемії використано 660 тестів. Результат: 22 тести дали позитивний результат. Тобто у 22 мешканців міста та району виявили Covid-19, вони перебувають під медичним наглядом. Одна людина із супутніми захворюваннями померла.

Якщо взяти до уваги чисельність населення міста і району, а це в межах 50 тисяч, така кількість тестів – крапля в морі.

Разом із тим, як стало відомо виданню з власних джерел, обіцяних доплат за минулий місяць у лікарні радять не чекати. Причина – недостатня кількість тестів, що дають право на їх отримання. Якось дивно, чи не так?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини