У Володимирі-Волинському найвищі тарифи на тепло серед інших міст Волинської області

15.10.2021 | Статті

Переглядів: 37

Розпочався опалювальний сезон, який для усіх українців стане неабияким випробуванням. Ціна газу непрогнозована. І навіть ті 4% податку з доходів фізичних осіб, які планує держава віддати на місця з 2022 року, не надто рятуватимуть ситуацію. А до цього часу ще потрібно протриматися…

Нелегко доведеться пережити опалювальний період й Володимир-Волинській громаді. На цьому неодноразово наголошував міський голова Ігор Пальонка.

«Через значне зростання вартості газу усіх хвилює, як пройде цьогорічний опалювальний сезон та чи вистачить у бюджеті коштів. Тож акумулюємо кошти на те, щоб розрахуватись за опалення бюджетних установ громади. Ситуація справді критична, адже ніхто не може передбачити чи далі зростатиме ціна…»

У минулій публікації ми поверхнево зачепили тарифи, подавши лише коментар міського голови, котрий наголосив,

«У Володимирі-Волинському… на закиди про ріст тарифів… можу відповісти, що у нас тариф, який складає 2193 гривні за гігакалорію для населення і 3508 гривень для установ, є одним з найнижчих в Україні».

Невідомо, хто ж вносить першій особі міста таку ахінею у вуха? А чи не керівник теплоенерго пан Коба, коли вкотре підсовував проект рішення про ріст тарифів та їх обґрунтування? А можливо  управління інфраструктури з його галузевими підвідділами?

Як би там не було, однак інформація про те, що у Володимирі-Волинському найнижчі тарифи є, як тепер висловлюються, фейком.

Для того аби зробити порівняння, подамо витяг з рішення виконкому № 352 від 30.09.2021 Про встановлення тарифів на теплову енергію, на послугу з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, що надаються КП «Володимир-Волинськтеплоенерго», де з 1 жовтня тарифи на:  теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання теплової енергії  для:

  • населення – 2 193,64 грн./Гкал (з ПДВ),
  • бюджетних установ та організацій  – 3 508,932 грн./Гкал (з ПДВ),
  • інших споживачів – 3 785,832 грн./Гкал (з ПДВ);

 послугу з постачання гарячої води для:

  • населення – 138,40 грн./1 куб.м (з ПДВ),
  • бюджетних установ та організацій –  224,32 грн./1 куб.м (з ПДВ)

 Для порівняльного аналізу спершу візьмемо обласний центр. Про те, що з 1 жовтня у Луцьку почали діяти нові тарифи вказує рішення.

Про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло», в якому зазначено наступне:

Крім цього,  якщо взяти до уваги усі додатки, тарифи у Луцьку диференційовані та розробленні практично для кожного будинку індивідуально.

У Ковелі переглянули тарифи на тепло- та водопостачання


Йдемо далі. Попередні розрахунки нововолинського підприємства теплових мереж, що були подані на розгляд виконкому і чекають його рішення, наступні: для населення тариф підніметься на 18% та складатиме – 2213 гривень 27 копійок; для бюджетних установ тариф буде змінено на 68% та ціна складатиме – 3644 гривні 68 копійок; для підприємців тариф зросте у 2,2 рази та складатиме – 4976 гривень

  А тепер порівнюємо…

То у кого тарифи на тепло найнижчі? У Володимирі-Волинському, в Луцьку чи у Ковелі? А ми ще зазіхнули рівнятися на всю Україну.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини