У Володимирі-Волинському замість стратегії переходу шукають причини заборони індивідуального опалення

09.12.2019 | Статті | перегляди:

Понад місяць тому у виданні «Слово правди» розміщене інтерв’ю із керівником КП «Володимир-Волинське теплоенерго» Сергієм Кобою, депутатом міської ради, інженером цього ж підприємства Ярославом Жуком та представниками “Волиньобленерго” й ЖКГ, котрі обмінювалися думками щодо позитивного та негативного досвіду з приводу індивідуального опалення.    

Як наголосив Сергій Коба, «протягом багатьох років ми бачимо негативні наслідки встановлення індивідуального опалення в багатьох містах України, а саме: вибухи побутового газу, які призвели до руйнування багатоповерхових будинків, смертельні випадки отруєння людей чадним газом. Також сьогодні є міста, які необдумано та поверхнево підійшли до питань, пов’язаних з реорганізацією теплопостачальної галузі, зокрема місто Червоноград, Сміла, Шепетівка і, як наслідок, в першу чергу заручниками проблем з теплопостачанням виявились споживачі, які не отримують якісні послуги, а теплопостачальні організації мають багатомільйонні борги»

Сперечатися не варто з приводу вищезазначеного відносно неякісних послуг та боргів. У Володимирі-Волинському і перше, і друге має місце. А ось з приводу вибухів по причині індивідуального опалення все ж таки подискутувати варто.

 В одній із публікацій «Укрінформ» (www.ukrinform.ua/rubric-society/2601229-gazovi-vibuhi-v-ukraini-oznaka-odniei-z-najstarisih-u-sviti-gazovih-merez.html) досить влучно охарактеризовані причини вибуху від газу. Як зазначено в статті, газ в будинках вибухатиме, доки не буде відновлено систему контролю за устаткуванням та відповідальність постачальників і споживачів.  Наводяться ряд прикладів, де причинами загибелі людей від вибухів газу були  несправність газорозподільного пункту або розгерметизація газового балона. І жодним словом не згадано про газового котла у будинку. Як наголосив шеф-редактор журналу “Промислова безпека” Адріан Галач,   «ми маємо одну з найстаріших у світі газових мереж. Нещодавно відзначали 100-річчя газової служби в Україні. Такий “солідний” вік потребує належного технічного обслуговування – щонайменше діагностики, аби переконатися що, газопроводи й обладнання працюють як слід. На жаль, цього майже ніхто не робить». Ще однією причиною “газових” вибухів експерт називає ліквідацію спеціалізованих служб, що займалися перевірками вентиляційних систем у помешканнях. Несправність яких призводить не лише до вибухів, а й до нещасних випадків, пов’язаних із отруєннями чадним газом. Експерт нагадує іще про одну ваду “сучасного господарювання”: згідно із законодавством, відповідальність постачальника “блакитного палива” закінчується на точці введення газової труби в будинок. Решта – сфера відповідальності власника домоволодіння, житлово-експлуатаційної організації чи ОСББ (залежно від форми власності будинку).    

І наостанок. Як наголосив пан директор теплового господарства Володимира-Волинського,   «совкову» практику переходу окремих міст на індивідуальне опалення потрібно поставити на ваги до світових тенденцій ефективних моделей функціонування міських систем централізованого опалення. Централізоване опалення в Європі – це звичайна практика, проте кожне місто має свої особливості в теплопостачанні». 

Проте й тут повне лукавство, бо від централізованого опалення у розумінні українців вже давно відмовилася Велика Британія, Німеччина, Франція, Фінляндія та Японія (https://espreso.tv/article/2014/10/25/pyat_krayin__de_zhyteli_vzymku_zhyvut_bez_centralnoho_opalennya) .Тому перш ніж озвучити подібні заяви, варто все ж таки Сергію Анатолійовичу ознайомитися із системами опалення європейських та азіатських країн.

А ось «совкова практика» зберігається власне у Володимирі, де неможливо пробити стіну непорозуміння відносно запуску та фінансування проектів переходу багатоквартиртних будинків на індивідуальне опалення. Замість розробки нового комплексного плану-стратегії відключень від централізованого теплопостачання, влада спільно із зацікваленими посадовими особами займається чорним піаром з переходом на особистості. Цьому є пояснення. Адже  при тотальному переходу на  індивідуалку   неможливо буде «освоювати» мільйонні субвенції як держави, так і міського бюджету, де головою бюджетної комісії є сам керівник КП «Володимир-Волинське теплоенерго»  Сергій Коба. І не варто кивати на вибори. Вони тут зовсім ні до чого.

А про те, що люди   втомилися платити зайві кошти за прогнилі труби, несправні системи, пристойну зарплату тепловикам та газовикам, нікого, як виявляється, не хвилює.  

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини