У Володимирі-Волинському зливають інформацію про хворих на COVID19 у ЗМІ?

19.05.2020 | Статті | перегляди:

У Володимирі-Волинському упродовж останніх днів ситуація із захворюванням на коронавірус, погіршилася. Згідно офіційної інформації медиків, на нього захворіло кілька людей у місті та районі. Ні прізвищ, ні імен, згідно закону, який захищає право людини на таємницю інформації про стан її здоров’я, не вказуються. Однак, як бачимо, закон діє не для всіх. Бо вчора інтернет-видання “Княжий град”, яке відоме у місті тим, що часто подає сумнівну інформацію щодо певного кола осіб, опубліковало новину, вказавши персональні дані та діагноз пацієнта, яким виявився житель Володимира-Волинського Ігор Подзізей.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Ну ,що ж хочу розповісти свою історію. Бо це моя професія, в принципі.
Крайнім часом все більше чув, що ніхто не має знайомих і знайомих знайомих, що захворіли на COVID19. І що це все маніпуляції та перебільшення, короче, всесвітня змова не менше.
Так от вчора я отримав повідомлення, що мій тест є позитивним. А отже, багато моїх друзів і знайомих мають зрозуміти, що вірус існує і він, на жаль, недалеко.

Чому так мало хворих? Маю свою версію – бо протестуватися непросто! Особисто самому довелося бути дуже наполегливим і використовувати те радянське телефонне право. Дякую тим, хто відгукнувся і допоміг. Та це буде інша історія поділюсь як одужаю. Можливо комусь згодиться.

Я, при нагоді, також дякую усім ,хто передзвонив і написав сьогодні з пропозицією допомоги і просто довідатися про моє здоров’я! Я дякую, що ви у мене є! Реально почув тих, кого в силу тих чи інших життєвих обставин , в силу життєвої метушні десь втратив з поля зору. Мені було приємно. Дякую і лікарям,які хоча б спробували. Але це теж потім.
Зараз я хочу написати історію про глибину людської ницості. Про те, наскільки пусто має бути за душею і наскільки покидьком і лайном можна бути по життю.

Звичайно, після тих, хто холоднокровно стріляв в скроню, відбирав останнє зерно, кидав дітей в криниці, спалював живцем і труїв газом, виривав нігті і відрубував руки та голови в мене не має аж таких великих ілюзій щодо людей.
Але група покидьків, які сьогодні мають владу в місті все ж шокувала мене, пробивши чергове дно. Я розумію, що для декого вони є хорошими друзями, кумами і мегапозитивними людьми, але це не означає, що вам не треба придивитися до них, оцінивши вчинки.

Так от сьогодні видання “КГ” (для себе я його від самого початку називаю Купа Гівна) написало інформацію (фото1). Та цього власникам цієї помийки виявилось замало і п. Вікторія Махновська #ВікторіяМахновська ,https://www.facebook.com/viktoriya.makhovska, заробітчанка з Нововолинська, пише чергову “новину” уже, незважаючи ні на які принципи ні професійної, ні людської етики. Вона пише моє ім’я та прізвище, діагноз.
Хто ж надав Купі Гівна таку інформацію? Яке таке “власне достовірне джерело”? Кому лікарі міської лікарні були не в змозі відмовити?

У місті давно відомо, що за виданням КГ стоять знані у Володимирі люди, які вирішили, що вхопили Бога за бороду. Це #СергійКобаIryna Lishchuk Ярослав Матвійчук ( усі куми між собою) та помічник нардепа Гузя Ігор Гузь– Андрій Бокоч (саме його помічницею і працювала журналіст – кілер Вікторія Махновська та була направлена на “налагодження” і “підсилення” роботи до Володимира). Саме цим “людям” не змогла відмовити в.о. головного лікаря Тетяна Ващук, яка донедавна працювала у міській раді. Але це вже тема для слідства та суду.

Я почув сьогодні багато обурливих слів від людей, яких поважаю з пропозицією підтримки. Так от мені буде достатньо того, що ви перестанете вітатися з цією командою покидьків. А якщо не вийде, в силу тих чи інших причин, то відразу мийте руки. Це корисно сьогодні в будь -якому випадку.
Знаю, що мій пост теж кожен оцінить по-своєму. Я і не розраховую що мене всі зрозуміють. Але зважайте, що на моєму місці може бути кожен з вас чи ваших рідних, які мали таке нещастя захворіти. Захворіти на інфекцію, якою реально перехворіє більшість населення Планети, бо постійно в масці не походиш, а вірус мутує і не зникає. Уявіть як має почуватися ваша сім’я, родина, якій довелося читати брудні замовні статті з поширенням конфіденційної інформації! Сьогодні замість виконання своїх службових обов’язків, за зарплату понад 20 тисяч гривень, влада міста займається поширенням бруду і зведенням рахунків з тим, кого визначила собі ворогом.

Ви хочете щоб ваші діти жили в такому місті, де при владі таке падлоття??? Де завтра ворогом можете стати ви чи ваші рідні??? Бо падлоття заасфальтувало пару вулиць під вибори і відкрило пару спортивних майданчиків? Серйозно? В 2020 році??? Тож, як кажуть – думайте!!!

Як каже мій сусід по палаті, теж з Володимира, якби кожен зміг побувати в палатах Володимирської інфекційної лікарні він би нізащо більше не проголосував за цю команду, що наче ракова пухлина поглинула сьогодні Володимир і зникати не хоче.

Досить мовчати та боятися. З мовчазної згоди траплялися найгірші трагедії людства. І пам’ятайте колись окремі з цих двуногих теж називали мене своїм найкращим другом! Як і декого сьогодні з вас! Так от їхня “дружба” дорогого варта.

І не забувайте, що риба гниє з голови! Я це зрозумів трохи запізно.
Тож до зустрічі в суді мої “любі друзі”. В мене є ще один величезний стимул одужати і я постараюся зробити це якнайшвидше!
Дякую ще раз за підтримку Справжнім і нехай Господь береже вас і ваші родини!”

І насамкінець, питання: чи можуть медіа повідомляти про хворих на COVID-19, називаючи їхні імена, прізвища, адреси та інші особисті дані?

Це можна робити лише з прямої та однозначної особистої згоди людини, про яку йдеться. Інформація про здоров’я людини є конфіденційною, тобто інформацією з обмеженим доступом. Закон про інформацію (частина 2 статті 11) та Цивільний кодекс (стаття 286) гарантують право людини на таємницю інформації про стан її здоров’я. Людина має право сама визначати, чи розповідати публіці про свої хвороби.

Якщо інформацію про людину, хвору на COVID-19, озвучили медики, чи можна цитувати їх у ЗМІ?

Медики не мають права розголошувати цю інформацію — це лікарська таємниця, за порушення якої вони несуть кримінальну відповідальність. До того ж, медичною таємницею є не лише діагноз, а й інформація про стан здоров’я самого пацієнта, а також його рідних і близьких; обставини, що передували захворюванню або спровокували його, і навіть факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою. Однак Міністерство охорони здоров’я називає кілька випадків, коли медики мають право порушити медичну таємницю. Вони зобов’язані інформувати відповідні державні органи (не журналістів!), зокрема, про поширення інфекційних хвороб. Якщо медики все ж розголосили таку інформацію медійникам, журналісти можуть звернутись до людини, про яку йдеться, з проханням про підтвердження, а потім — з її дозволу — опублікувати.

Як бачимо, у повідомленні, яке опубліковало інтернет-видання “Княжий град”, є порушенення прав людини. Але це вже інша історія, у якій розбиратиметься суд.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини