Понеділок, 21 вересня 2020, 16:53

У якому стані дороги та інфраструктура у Новосілках та Ласкові

07.09.2020 | Статті | перегляди:

Неодноразово «Володимир Медіа» знайомило читачів з децентралізаційними процесами, зокрема у Зарічанській ОТГ, яку попри волю громади приєднано до Володимира-Волинського. Варто зазначити, вони для небайдужих жителів громади проходили болісно: люди направляли звернення до владців різних рівнів,  перекривали дороги, їздили до Волинської ОДА та Києва під Офіс президента, зустрічалися з народним депутатом Ігорем Гузьом. Після усіх переетій, було подано позов до Вищого Адміністративного суду міста Києва, розгляд якого планується 7 вересня. Жителі надіялися, що громаду залишать у спокої. Однак постанова Кабміну перекреслила усі їхні очікування та поставила хрест на  бажанні громади господарювати самостійно.

У той же час голова Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка, заручившись підтримкою народного депутата Ігоря Гузя та новоствореної партії «За майбутнє», ще задовго до початку офіційного старту передвиборчої кампанії почав активно боротися за крісло голови Володимира-Волинського. Забувши при цьому про проблеми громади, про благоустрій сіл, ігноруючи думки та настрої своїх виборців.

Це красномовно свідчать окремі публікації на сторінках Фейсбуку в яких мешканці Зарічанської ОТГ описують усі принади сільського життя.

Як зазначила в розмові Юлія Гетьман, котра звернулася за допомогою соціальної мережі до Ігоря Пальонки, стан вулиці Шевченка у селі Новосілки, де вона мешкає зі своєю сім’єю, не піддається жодній критиці. Коли йде дощ – вулиця перетворюється в суцільне непролазне болото. І добирання до центру села є неабияким випробуванням. Пані Юлія 1 вересня вела дитину до школи. Того дня йшов дощ. Тому жінка змушена одягнути гумовці, взяти дитину на руки, паралельно тримаючи парасолю над головою, аби подолати розмитий путівець. І коли вона в соціальній мережі викинула пост, голова ОТГ Ігор Пальонка не виявив бажання щось пояснити. Як наголосила жінка, коли його хвалять, він дякує та відписує. А коли пишуть про проблему – просто відмовчується.

Виявляється, ремонт цієї  вулиці перебуває поки що у підвішеному стані, бо мають класти новий водогін. Нинішній постійно виходить з ладу і його ремонт лягає на плечу кожного, хто проживає на вулиці Шевченка. Дві фірми, які почергово виграли тендер на будівництво нового водогону, нині судяться одна з одною за право проводити будівельні роботи. Допоки цей процес триває, мешканці близько 18 дворів терплять незручності. 

Проблем у Новосілках вистачає й без водогону. Основна проблема – стан дорожнього покриття. Жодна практично вулиця не бачила асфальту. І як наголосила Юлія Гетьман, після підсипання щебнем, по ній неможливо рухатися велосипедом. За 10 років господарювання Ігор Пальонка вирішив питання з освітленням, а ось проблема заміни лампочок – вирішується руками самих же мешканців. Ще одна проблема – відсутність вільних земельних площ. А у відремонтованому сільському клубі  не проводяться заходи. Культурне дозвілля та різноманітні співочі конкурси із залученням дітей села влада закинула в далекий кут. Натомість у Володимирі-Волинському усі вулиці завішані агітаційними плакатами Ігоря Пальонки, вартість яких сягає по декілька тисяч кожний.  

Скільки людей – стільки й думок. Як зазначила одна з мешканок цього села пані Марія, багато хто з новосільців розчарований Пальонкою, котрий не дочекавшись рішення суду, подав свою кандидатуру на посаду голови міста Володимира-Волинського. Є низка запитань до народного Гузя, котрому вдалося відстояти Смідинську ОТГ, де проживає близька родина, а Зарічанську ОТГ, попри його тверді запевнення, – ні . Це їх наштовхує на думку, що питання об’єднання з Володимиром  постало ще декілька років тому. Просто людей водили за ніс. Такі дії селяни розцінюють як зраду інтересів громади, особливо народним депутатом Ігорем Гузем.  

Депутат Зарічанської ОТГ Михайло Шостак, зважаючи на нинішню ситуацію та настрої односельчан, вважає, що за 10 років керівництва Пальонки в Новосілках таки  дещо зроблено.  Натомість здивований, що задовго до рішення Адміністративного суду, голова Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка дав згоду на кандидатство в мери Володимира-Волинського. Як наголосив Михайло Єфремович, шкода зусиль та потрачених нервів на протести, поїздки до ВОДА. «Виходить так, що без згоди громади та проти волі приєднали нас до міста. Якось нам з цим треба буде жити».

Наступне село Зарічанської ОТГ – Ласків, де свого часу піарився народний депутат Ігор Гузь, встановивши дитячий майданчик. Сьогодні можна бачити обірвані гойдалки та непривабливий вигляд. Депутат Петро Козлюк також не у захваті від примусового приєднання до складу Володимир-Волинської ОТГ. Більше того, як наголосив обранець громади, кошти на ремонт  дороги, яка нагадує танкодром, він особисто ініціював з обласного бюджету, оббиваючи  кабінети ВОДА. Натомість тепер ці заслуги привласнив собі  нардеп Ігор Гузь.

Два села, однак так між собою подібні. Дороги в жахливому стані, інфраструктура – загинається. Благоустрій – майже на нульовій позначці. Натомість йде передвиборча агітація, залякування та критика в адресу тих, хто має свою думку і стає поперек вистеленої лаврами дороги в мерське крісло кандидата Ігоря Пальонки.  

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини