Понеділок, 29 листопада 2021, 10:07

Василь Майданюк: про стан злочинності на території громад Володимир-Волинського району

14.11.2021 | Статті | перегляди:

Одним з питань порядку денного засідання Громадської ради при Володимир-Волинській РДА було питання про стан злочинності та роботу органів поліції на території громад Володимир-Волинського району. З цього приводу мав доповідь начальник відділу поліції – Василь Майданюк.

Зі слів Василя Володимировича, злочинність на території обслуговування відділу дещо зменшилася за певними видами правопорушень, віднесених до кваліфікації тяжких. Значно виріс відсоток їх розкриття. Це стосується шахрайства, розбою та грабежів. Тому докоряти правоохоронцям у бездіяльності некоректно. Окрім цього було підняте кадрове питання.

«На даний час кадрами відділ забезпечений. Однак спостерігається їх плинність з причини низького матеріального забезпечення» – зазначив очільник поліції.

Поряд з тим, присутніх членів громадської ради цікавила позиція поліцейських у місцях масового скупчення народу, зокрема у відділеннях банків. Запропоновано накладати штрафи не на відвідувачів, а на керівництво банку за те, що не слідкують за дотриманням правил карантину.

«Поліція проводитиме подібні рейди, виявлятиме порушників та складатиме протоколи. Недотримання карантинних норм тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» – наголосив правоохоронець.

Крім цього, задавалося питання щодо заходів, скерованих на упередження працівниками поліції шахрайських схем. Запропоновано розміщувати подібні застереження в телевізійному форматі, оскільки більша частина населення, здебільшого пенсіонери, не є користувачами інтернет-ресурсів.

Окремо ставилося питання щодо результатів розслідування зниклого два роки тому жителя міста. Голова Громадської ради Максим Клим’юк цікавився відпрацюванням торгових точок, які торгують алкоголем поза встановленим графіком, тобто в нічну пору доби. Наголосив, що в цьому питанні потрібна принципова позиція правоохоронців, оскільки здебільшого злочини скоюються вночі під так званими “нічними” магазинами. Запропонував організовувати спільні рейди разом з членами Громадської ради. Щодо варти порядку, то на відміну від Нововолинська та Устилуга, у Володимирі-Волинському її немає.  

На завершення Максим Клим’юк зробив гучну заяву про вчинення корупційного діяння, в якому фігурують Володимир-Волинський  міський голова Ігор Пальонка та його брат, фірма якого зареєстрована за домашньою адресою, та виступає підрядником на об’єктах міста. В доказ своїх слів вручив Василю Майданюку заяву про вчинення злочину з документальним підтвердженням. І хоча керівник поліції зауважив, що подібну заяву потрібно особисто подати в канцелярію для реєстрації, однак все ж таки взяв. Натомість наголосив, щоб заявник особисто прибув до поліції для офіційної подачі та реєстрації. При цьому зазначив, що відділу по боротьбі з економічними злочинами в штаті місцевої поліції не передбачено. Тому, заяву про злочин після внесення в ЄРДР направить за підслідністю.

У ході засідання звучали питання відносно роботи місцевого лісгоспу, зокрема виписки дров населенню. Не прибув на засідання представник місцевої газопостачальної організації. Тому прийнято рішення запросити керівників вищеназваних підприємств на наступне засідання.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини