Понеділок, 29 листопада 2021, 10:48

Володимир Панащук: «Доля станції переливання крові не повинна хвилювати журналістів»

20.11.2021 | Статті | перегляди:

Станція переливання крові у Володимирі-Волинському, а радше, все що від неї залишилося, вкотре потерпає від реорганізаційних процесів. Це все нагадує передсмертну агонію та знищення закладу, завдячуючи якому врятоване не одне життя. Препаратів крові, які виробляла станція, завжди було вдосталь. Навіть більше, вдале розташування поряд з лікарнею економило час лікарям та пацієнтам. Колишня влада дбала про виконання планових показників по забору крові, у штаті закладу працювало декілька почесних донорів.

Головний лікар комунального закладу Володимир Панащук, до якого звернулися за коментарем з приводу подальшої долі КП «Волинська обласна станція переливання крові м. Володимир-Волинський Волинської обласної ради», на відріз відмовився розмовляти та будь-що коментувати, мотивуючи, що подальша доля станції переливання крові не повинна журналістів хвилювати. Натомість дорікнув, що минулорічна стаття “Обезкровлена” Володимир-Волинська станція переливання крові й так наробила для них непотрібного шуму. Тому ділитися нинішніми проблемами чи досягненнями Володимир Олексійович відмовився.

Однак, чомусь пан Панащук не подумав, що доля закладу, який виробляв життєвоважливий препарат, турбує не лише представників преси, а й його працівників та жителів громади. Коли сьогодні ведеться боротьба за статус опорної лікарні, не менш важливим є питання – збереження станції переливання крові.

Коли йде мова про станцію переливання крові, варто таки зазирнути у декілька річну історію, коли народний депутат Ігор Гузь, дбаючи про свій рейтинг та готуючись до наступних виборів, у 2018 році дуже пафосно виступав проти її закриття. Про це «Володимир Медіа»  публікувало статтю «Закриття станції переливання крові – злочин, – вважає нардеп» 

Вже на той час нардеп Гузь наголошував на значному скороченні робочих місць: із 96 людей передбачалося лишити 36 робочих місць. Колектив не має впевненості у майбутньому. При цьому реорганізація може призвести до того, що станція не зможе виробляти вкрай важливий препарат альбумін, який потрібен для невідкладної терапії, зокрема і для екстреної допомоги учасникам війни. Однак нічого у напрямку збереження закладу зі сторони нардепа більше не відбулося.

За ці три роки «реорганізаційних процесів» ліцензію на виробництво препарату альбуміну анулювали. Штат поступово скорочується.  

Якщо вдатися до офіційних джерел, робочий тиждень складається з чотириденного графіку, робочий час триває з 9-ої до 15-ої години. Тобто, завантаженість неповна, що автоматично відображається на посадових окладах. І чомусь усі мовчать. Або відмовчуються.

Досить вдало ставив прогнози на той час депутат обласної, а тепер – Володимир-Волинської міської ради Костянтин Зінкевич, про що видання публікувало «У станції переливання крові у Володимирі-Волинському провели обшук». Як наголосив Зінкевич,

«Станція зупиниться, люди, не отримавши впродовж кількох місяців зарплати, роз’їдуться на заробітки в Польщу, і таким нехитрим методом залишки станції попадуть під контроль “бізнесменів”-монополістів».

Та дивитися нічого. І звертатися ні до кого. Якщо народному депутату Гузю не до станції, бо думає з Володимир-Волинським міським головою Ігорем Пальонкою як вчасно освоїти гроші соцеконому, та втягнути чим побільше  на різноманітні проекти, так в обласній раді є два його надійних соратники по партії «За майбутнє»: вірний помічник Андрій Бокоч та перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.

Чому не піднімають на сесії обласної ради це питання? Чи може є план закриття станції та продаж приміщення, де квадратура дозволяє відкрити фармалабораторію або завод? А може Костянтин Зінкевич був правий: притримують для бізнесу?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини