Володимирчанин збирається облашувати куточок рибака та організувати річковий турнір з рибальства

16.09.2020 | Статті | перегляди:

 Облаштувати куточок рибака та організувати перший у Володимирі-Волинському річковий  турнір з рибальства – ідеї, які збирається втілити у реальність житель міста Володимир ПАПІН. Нещодавно разом з однодумцями відремонтували місток на березі Луги у районі “білих берегів”, який знаходився в аварійному стані. І не тільки відремонтували, а й встановили там лавку для охочих порибалити. Хоча, як говорить Володимир, цю місцину вже встигли облюбувати закохані пари.

– От якби ще розчистити прибережну територію, встановити освітлення біля річки зі сторони міста,  – розповідає чоловік. – Щодня через міст, який з’єднує Заріччя з Володимиром, ходять люди. Вдень ще нічого. А ось ввечері йти у темряві не дуже приємно. Варто владцям подумати над цим. Розумію, що справа не одного дня, та безпека жителів понад усе.

  Володимир з сім’єю мешкає по вулиці Тополева. Розповідає, з дитинства любить рибалити. Разом  з дідусем, який був головою правління колгоспу “Волинь”, і якого й досі згадують люди як доброго господаря, часто ходили на річку, та сьогодні вона знаходиться у жахливому стані: замулена й заросла. І з цим потрібно щось робити. На його думку, місту давно варто задуматися над придбанням спецтехніки, призначеної  для розчистки від надмірної водної рослинності та покращення гідрологічного режиму й пропускної здатності водного русла. Вона б не тільки розчищала річку, а й приносила дохід у бюджет.

-Переконаний,  охочих орендувати машину знайшлося б. Адже маємо поруч Нововолинськ, Іваничі, де також є зарослі водойми. Окрім того, будь-яке фермерське господарство, яке для меліорації полів застосовує екскаватори, із задоволенням скористувалося технікою. Нам потрібно щось робити з річкою, бо за років 10-20 від неї й сліду не залишиться, – говорить Володимир Панін. – Але справа не стільки у грошах, як у бажанні. А починати потрібно з себе. Якби кожен мешканець, який проживає біля Луги пройшовся з косою кілька метрів, не було б цих хащів, через які пройти неможливо. Те саме стосується й водойми. Нам вистачило кілька годин, щоб розчистити ділянку біля містка, а місцеві жителі посадили кілька дерев, й далі готові допомагати та підтримувати хороші ініціативи. Бо це болить їм.  

Приводом для таких дій стала минулорічна екологічна акція його друзів Романа Горошкевича та Дмитра Юзвенка, які упорядкували місце для купання на вулиці Зимнівській.

 Володимир у розмові зізнається, для того, аби вирішувати проблеми міста й бути корисним громаді, вирішив балотуватися у депутати до місцевої ради у команді Максима Клим’юка.

-Хочу жити у комфортному місті, з освітленими вулицями, асфальтованими дорогами й тротуарами, щоб було не тільки де працювати, а й відпочивати. На жаль, таких місць у Володимирі-Волинському немає. Єдиний пляж біля дороги, що веде до Нововолинська, замалий для тридцятитисячного міста, до того ж ділянка водойми біля нього заросла й обміліла. Та якщо почати розчищати, впевнений, за кілька років річка матиме інший вигляд, а люди – місця де рибалити й відпочивати. Місток і покошена територія – один із прикладів того, що можна зробити без влади. І якби кожен робив хоч по мінімуму, було б чудово. Але є речі, які самотужки не вирішиш, а в команді однодумців чимало можна зробити. Вважаю, у житі потрібно залишити по собі хороший слід, щоб було не соромно за тебе твоїм онукам. Впевнений, нам це вдасться.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини