Володимирський клондайк для «освоювання» коштів громади

25.06.2020 | Статті | перегляди:

Про корупційні скандали (з використанням бюджетних коштів), які останнім часом розбурхують княже місто Володимир, видання «Володимир Медіа» описувало у попередній публікації Корупційні скандали Княжого Граду, у яких фігурують представники влади.

У статті акцентувалася увага на нещодавніх діяннях владців, що призвели до неабиякого розголосу не лише у місті, а й поза його межами. Однак шлейф смороду з відмиванням коштів з міського бюджету, особливо на ремонтах доріг та вулиць, тягнеться роками. І хоча у цих історіях віднаходять завжди стрілочників, ляльководом у цьому виступає міський голова Петро Саганюк. Без його відому та благословення не підписується жоден документ, відповідно його рука-владика дає згоду на кожну копійку бюджету. 

«Клондайк для відмивання грошей і майбутній «проспект імені Саганюка»

Як свідчать публікації у волинських ЗМІ (http://www.volynpost.com/news/21760-prospekt-u-volodymyri-volynskomu-remontuyut-halturschyky-foto, http://bug.org.ua/news/volodymyr/tilky-tyh-hto-nichoho-ne-robyt-ne-krytykuyut-serhij-koba-u-studiji-buh-166572/),  шлейф корупційних скандалів тягнеться ще із 2013 року, коли розпочався ремонт вулиці Шевченка фірмою Володимира Полянського «Ліски». На той час опозиційний до влади депутат від «Свободи» Сергій Коба, котрий в даний час очолює з благословення міського голови Петра Саганюка КП «Володимир – Волинськетеплоенерго», заявляв, що її ремонтують з численними порушеннями. 

«Влада Володимира-Волинського «провалила» багатомільйонну реконструкцію вулиці Шевченка у «проспект». Пішохідні доріжки є вузькими, на них ледь розминаються дві людини і нині цей новий тротуар в багатьох місцях, після двомісячної експлуатації, вже просідає під землю, що є наслідком неякісного укладання тротуарної плитки. Переукладання столітньої бруківки проводиться, на думку жителів вулиці, з багатьма порушеннями елементарних будівельних норм та за допомогою примітивних технічних засобів – зокрема звичайного поліна. Вуличні ліхтарі, які вже освітлюють «проспект» личили б перенаселеному китайському кварталу, а не древній, історичній вулиці. Реконструкція  вулиці перетворилася у клондайк для відмивання грошей і майбутній «проспект імені Саганюка» і  буде ще однією масною плямою на репутації мера 1025-літнього Володимира-Волинського», – так Сергій Коба на той час оцінював ситуацію навколо ремонту вулиці Шевченка .

Доля правди в словах на той час правдоруба була й залишається донині. Вулиця змінилася лише візуально, бо на практиці дорога набула гіршого вигляду як до ремонту. Бруківка, вкладена з порушеннями будівельних норм, поступово сповзає, утворюючи ями, де збирається вода та різне сміття. Про це «Володимир Медіа» описувало У Володимирі на вулиці Шевченка руйнується дорога Більше того, на вулиці немає водовідведення та вуличного водогону. Влада це пояснює болотистою місцевістю, де підземні комунікації зазнаватимуть руйнації. Деякі мешканці будинків й досі не мають централізованої води та користуються вуличною колонкою, а усі зручності знаходяться на вулиці. Викачка нечистот з вигрібних ям – проблема кожного мешканця. 

У цій історії у виграші залишився єдиний Сергій Коба. Його кар’єра за деякий час пішла стрімко догори. Задля отримання теплої посади  директора теплоенерго він, не задумуючись, відмовився від членства у «Свободі». https://volynua.com/posts/politichna-prostitutsiya-yak-zasib-karernogo-zrostannya Політична проституція як засіб кар’єрного зростання.

Так декларує мільйонні статки в іноземній та національній валюті . https://declarations.com.ua/declaration/nacp_b2c194a5-6e08-4ab1-9af2-424458164fe4 А особливістю декларації є те, що НАЗК звертає увагу на 10 кратне перевищення активів над доходами сім’ї.

Груба помилка в рішенні міськвиконкому чи «відкат» коштів на ремонті частини вулиці Луцької?

Історія з ремонтом відрізку вулиці Луцької від будинку 235 до 253  добряче прогриміла у 2016 році. За підсипання дороги білощебеневим покриттям з міського бюджету першопочатково планувалося викачати 945 тисяч гривень. Цей факт доводить рішення міськвиконкому №61 від 25.02.2016 року 
 Про прийняття на баланс та обслуговування комунального підприємства «Полігон» об’єкта
, «Прийняти на баланс та обслуговування  КП «Полігон»  (Козичко О.І.) об’єкт «Капітальний ремонт вулиці Луцької від будинку №235 до будинку №253 у м. Володимирі-Волинському Волинської області» площею 3528 кв. м, балансовою вартістю 945,13 тис. грн. з поповненням статутного капіталу»  

Перший транш у 300 тисяч депутати міської ради погодили на одній із сесій. І коли б у цей ремонт не втрутився депутат Василь Сусік, другий транш у понад півмільйона гривень швидше всього на одній з сесій більшістю депутатського корпусу був би погоджений.

Депутат Василь Сусік, дізнавшись про суму вкинутих в ремонт коштів, самостійно заміряв товщину щебеневого покриття, ширину і довжину дороги і за його підрахунками на покриття цього відрізка затратили близько 450 тон щебню різної фракції. Далі розповів, що на момент роботи (серпень-вересень 2015-го року) одна тонна коштувала 200 гривень і в підсумку на матеріали витрачено близько 90 тисяч гривень. Додавши вартість робіт, депутат Сусік припустив, що реальна  вартість робіт становить в межах 180 тисяч гривень.

Резонанс був неабиякий. Тому чиновники розпочали метикувати, яким же чином вийти сухими з води. Начальник управління ЖКГ виконкому Володимир-Волинської міської ради Віктор Фіщук на запитання, чому вартість виконаних робіт у всіх документах становить 290 тисяч (документи датовані вереснем-груднем 2015-го року), а  в рішенні міськвиконкому від 25-го лютого  з’являється сума в 945 тисяч,  відповів, що “була допущена груба помилка, на яку ніхто не звернув уваги. Суму взяли з першого проєкту, а роботи виконували вже за переробленою документацією”. Обіцяв виправити у двотижневий термін. Проте фактично зміни в рішення міськвиконкому були внесені через півроку 30 серпня 2016 року Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 25.02.16р. №61 «Про прийняття на баланс та обслуговування комунального підприємства «Полігон» об’єкта»

Депутат Василь Сусік, не довіряючи коментарям Фіщука, затребував акти виконаних робіт, в яких віднайшов ряд позицій, що відкрито вказували на дерибан коштів громади. А саме, задокументовано вивезення 1923 тони землі, тобто 200 КАМАЗів, що піддається сумніву, та вкладено 340 кубів щебня по ціні 360 – 380 гривень за тону.

Згодом депутати Василь Сусік та Сергій Барщевський за даним фактом скерували заяву про вчинення злочину до правоохоронних органів, внаслідок чого було відкрите кримінальне провадження. У ході перевірки   встановлено, що фактична довжина відремонтованої дороги становить 257 метрів, ширина – 3,75. Тобто площа ремонту становить 1000 м.кв, а не 3528 кв. м,. як вказувалося в актах виконаних робіт. У ході розслідування підрядник повернув бюджету 80 тисяч гривень. Представник Держтехнагляду отримав рік умовно й надалі здійснює технагляд усіх ремонтно-будівельних робіт у Володимирі.

На освітлення скверів з бюджету витратили 1,6 мільйона гривень

У двох центральних скверах Володимира-Волинського у липні 2018 року встановили нові ліхтарі та замінили системи електропостачання. Про цю подію гриміли усі волинські ЗМІ. На їх монтажі дуже вдало пропіарився перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук .

Як наголосив чиновник, в загальному встановили 34 ліхтарі в обох скверах. Вартість монтажу усіх світильників склала близько 1,6 мільйона гривень. Тобто встановлення кожного ліхтаря  платникам податків Володимира-Волинського коштував понад 47 тисяч гривень.

Якщо взяти до уваги прайси сьогоднішнього дня, а не дворічної давності, (https://sozi.com.ua/ua/fonarnij-stolb—ulichnij-fonar-fs-02-), вартість паркового ліхтаря становить близько 14 тисяч гривень

В контексті цього неможливо не згадати і туристичну родзинку нашого міста, якою, за словами її натхненників, мала стати інсталяція «Я люблю Володимир». https://volynonline.com/u-volodimiri-volinskomu-vidkrili-turistichnu-rodzinku-mista-foto/

11 літер та символів обійшлося платникам податків у космічну суму чверть мільйона гривень! Про що повідомило видання «Сила правди»https://hromadske.volyn.ua/deputats-ki-zasluhy-iak-na-volyni-vykorystaly-mayzhe-46-mil-yoniv-hryven-derzhavnoi-subventsii/ та «Володимир Медіа»  Ремонт «серця Володимира» коштує 300 тисяч гривень!?

Авторські лавочки в рекреаційній зоні поблизу Риловиці  за 110 тисяч

Нагадаємо: КП “Полігон” оприлюднило в системі публічних закупівель договір на закупівлю лавок. Сума покупки понад 110 тисяч гривень.  Зокрема, хочуть придбати (вже вони встановлені) 6 лавок без спинки (по 6,3 тис. грн), 1 паркову півкруглу лаву (16,3 тис. грн) зі спинкою та дві круглі лави зі спинкою (по 26,5 тис. грн). 

Дизайнером проєктів лавок на громадських засадах є Андрій Гнатюк. Питання їх виготовлення порушували під час обговорення фінального етапу облаштування рекреаційної зони на річці Риловиця за участі народного депутата Ігоря Гузя, представників органів місцевого самоврядування, керівників відповідних управлінь, підрядників і проєктантів. Йшлося, зокрема, про три види лавок: 6 без спинки, 1 пів-кругла та 2 паркові круглі зі спинкою.

І нікому не спало на думку, що лавки для скверу можна придбати за набагато меншу суму. А все тому, що володимирське чиновництво звикло жити з розмахом, без економії. Якщо підсипають дорогу щебнем, то за мільйони; якщо ремонтують вулиці, то лише на папері; якщо взялися перекладати бруківку, так навіть там, де нещодавно вкладали. І якби не декотрі депутати, які своїми запитами та зверненнями б’ють по руках казнокрадів, не один би мільйон закопали в болото або перетворили у світильники, лавочки та інші споруди.

Лобісти при владі, або як першому заступнику міського голови Ярославу Матвійчуку євродвір за бюджетні кошти відремонтували

Ремонт прибудинкових територій у Володимирі-Волинському з кожним роком набуває політичного забарвлення. Кожний з депутатів та чиновників міста, які наближені до градоначальника або обіймають високі посади, намагаються якнайбільше увірвати коштів з бюджету для свого округу.  

Яскравим доказом лобіювання власних інтересів першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком під соусом захисту інтересів мешканців міста є ремонт прибудинкової території житлових будинків №5-7 по вулиці Сагайдачного (ЖБК «Молодіжне»), який обійшовся міському бюджету згідно ПКД 854 тисячі гривень. Загадка криється в тому, що в одному з цих будинків проживає сам Ярослав Анатолійович.

  Натомість у Володимирі-Волинському є добрий десяток прибудинкових територій, які не витримують жодної критики.

Відрізок Сагайдачної, де мешкає права рука мера, відремонтують за 10 мільйонів?

Про це інформувало «Володимир Медіа» в публікації «У Володимирі планують закатати в асфальт понад 31 мільйон гривень»  Як саме використовуватимуть кошти, написав на ФБ сторінці громадський активіст Тараса Сватко.

«Ласкаво просимо, до фінального акорду (напевно) місцевих казнокрадів! Пам’ятаєте, у скільки обійшовся капітальний ремонт вулиці Ковельської? Десь 7 млн. грн., якщо не помиляюсь. Великий проект з будівництва кримінального сміттєзвалища – 11,5 млн. грн. Це все квіточки. Настав час красти по-великому. Місцеві посадовці в шоці від того як народ “хаває” те все, а, правоохоронці замість підготовки кримінального провадження вже закуповують валізи для відкатів – йдеться у дописі.

Зокрема, на  капітальний ремонт вулиці Сагайдачного (лише від Пошти до перехрестя з вул. Незалежності) – 10 млн. 200 тисяч грн.!!!https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-06-03-000966-a

Технічний нагляд по цій вулиці – 131 тисяча гривень!https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-001574-a Розроблення ПКД по цій вулиці – 259 тисяч гривень!

Питається, а чому не уся вулиця, а лише від пошти до перехрестя вулиці Незалежності? Відповідь проста: на цій ділянці в одній з багатоверхівок  проживає перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Як кажуть, без коментарів.

Про решту віртуозних оборудок з бюджетними коштами на будівництво доріг, сміттєзвалища та придбання бульдозера «Володимир Медіа»  висвітлювало в статті Корупційні скандали Княжого Граду, у яких фігурують представники влади.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини