Всупереч Закону України, на сайті міської ради опублікували прізвища військовослужбовців, які отримали службове житло

13.10.2021 | Статті | перегляди:

13 вересня, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, на якому розглядалося єдине питання порядку денного: проєкт рішення № 15 – «Про видачу ордерів на заселення службових житлових приміщень». Дане питання стосується 44-квартирного будинку військовослужбовців на вулиці Академіка Глушкова, котрий упродовж багатьох років стояв пусткою.

Проєкт рішення № 15 на сайті Володимир-Волинської міської ради

Начальник управління інфраструктури Ігор Возний, котрий доповідав на засіданні виконкому, наголосив, що дане рішення було підготовлене на підставі відповідного подання  квартирно-експлуатаційного відділу Володимира-Волинського. Таким чином було запропоновано затвердити подання про закріплення службового житла та видати ордери на квартири 42-м військовослужбовцям.

Начальник управління інфраструктури Ігор Возний на засіданні виконкому

Яким чином готувався проєкт рішення та які норми під час його виготовлення були використані, варто запитати в авторів. На наш погляд, цей документ суперечить Закону України «Про захист персональних даних», оскільки вказано не лише прізвища військовослужбовців, а й нумерація службового житла.

Слідуючи нормам закону, обробка персональних даних здійснюється за згодою суб’єкта персональних даних, тобто за добровільним волевиявленням фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловленим у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Однак в даному випадку, виникає певний сумнів відносно письмової або усної згоди військовослужбовців на оприлюднення персональних даних на сайті міської ради. Тим більше у період, коли на Сході тривають військові дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону, володарі, розпорядники персональних даних та треті особи зобов’язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрат або знищення, від незаконної обробки, у т. ч. незаконного знищення чи доступу до них.

Якщо у КЕВ допустилися помилки, то професійно відібрана команда працівників структурних підрозділів виконкому Володимир-Волинської міської ради зобов’язана була не лише на це вказати, а й не допустити подальшого розголошення конфіденційної інформації про військових, яким вручатимуть ордери від службових квартир!

То хто ж тоді нестиме відповідальність за грубе порушення законодавства?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини