Вибиті двері, нестерпний сморід та купа мотлоху – незручності, які змушені терпіти жителі будинку, що у Володимирі-Волинському

30.10.2020 | Статті | перегляди:

Виламані двері, гори мотлоху та облуплені стіни, а ще нестерпний сморід. Саме таку картину можна побачити в одній з квартир у будинку, що на вулиці Поліської січі, 63.

Господиня, як розповідають сусіди, майже не проживає там, інколи з’являється на ненадовго разом із черговим співмешканцем, і знову зникає.

– Сім років тому у квартирі трапилася пожежа. Юлії, так звати господиню, не було вдома. За дверима перебували малолітні діти, – розповідає сусід Павло Марходей. – Ми додзвонилися до неї й повідомили про пожежу та викликали рятувальників. На що вона відповіла, що знаходиться на автостанції та немає чим доїхати. На щастя, дітей вдалося врятувати, але після цього випадку їх забрали у неї.

– Колись у цій квартирі проживала її сестра, але потім вона переїхала у Львівську область, і в’їхала Юля з дітьми, – продовжує ділитися сусідка пані Наталя.- Спочатку ніби все було добре, але з часом почала пити, водити чоловіків. Інколи йшла з дому, залишаючи дітей напризволяще. Молодшій дівчинці на той час було два рочки. Оскільки наші двері знаходяться поруч, часто чула, як вона плакала під дверима. Неодноразово говорила їй, щоб повідомляла когось із сусідів. Ми б приглянули за дітьми. Добре, що вдалося витягнути з пожежі.

 Сусіди розповідають, був період, коли Юлія мешкала в Устилузі з якимсь чоловіком. Згодом трапився ще один, навіть ремонт почав робити. Але за деякий час пішов від неї. Квартира перетворилася на кубло розпусти. Особливо полюбляли заходити у гості, й навіть ночували під дверима військовослужбовці, які любили оковиту. «Сезон» наступав після того, як вони поверталися зі сходу. Часто доводилося прибирати після них, бо були й такі, які мочилися під себе. Додають, що приймала лише тих, які мали гроші, коли вони закінчувалися, залицяльник опинявся за дверима. Не обходилося й без викликів поліції.

  Юлія перебивалася підробітками, потім її можна було бачити біля смітників, звідки додому зносила все сміття. Квартира стала схожою на бомжатник, а під час чергового чаркування її залицяльники ще й вибили двері. Та все одно продовжували ходити до неї ночувати. Потім вона зникла, її не було кілька місяців. Сусідка Наталія порадившись з чоловіком, вирішила запінити двері, щоб туди ніхто не ходив. Деякий час була тиша. Та кілька тижнів тому Юлія повернулася і двері знову вибили.

  – Її знову немає, а квартира відкрита. Навіть більше, звідти чути сморід. Можливо кіт чи собака здох, хоча деякі сусіди схилялися до думки, що може у тому мотлоху хтось помер, – говорить пані Наталія. – Викликали поліцію, писали заяви, просили, щоб втрутилися, але нам відповідають, що нічого не можуть вдіяти, оскільки квартира є приватною власністю. Хоча траплялися випадки, коли порушувався громадський порядок, тоді навіть штрафи вона отримувала, але це не подіяло.

– Хочу додати, розпочався опалювальний сезон, і все тепло з квартири йде у під’їзд, – говорить Павло Марходей. – Ніхто за нього не платить. У неї боргу за комунальні послуги понад вісім тисяч гривень, а зараз він ще зросте. Хотілося б, щоб влада чи правоохоронці все-таки втрутилися. Бо може трапитися так, що хтось з її приятелів зайде переночувати, запалить цигарку і засне. Будемо мати знову пожежу.

  Подібних випадків по Україні вистачає. Люди терплять незручності через сусідів, які ведуть аморальний спосіб життя, але нічого не можуть вдіяти. Правоохоронці також безсилі, оскільки згідно ст. 38 про Національну поліцію, поліція може проникнути до житла чи іншого володіння особи без вмотивованого рішення суду лише в невідкладних випадках, пов’язаних із:

 – рятуванням життя людей та цінного майна під час надзвичайних ситуацій;

 – безпосереднім переслідуванням осіб, підозрюваних у вчиненні злочину;

 – припиненням злочину, що загрожує життю осіб, які знаходяться в житлі або іншому володінні.

  Як бачимо, закон не дозволяє правоохоронцям навіть переступити поріг квартири, також вони не можуть змусити господиню вставити двері чи прибрати у помешканні. Єдине, на що реагуватимуть, – порушення громадського порядку. Але покарання у вигляді штрафу не діє на жінку. Профілактичні бесіди з представниками правопорядку теж. Жителі будинку не знають, що робити у даній ситуації, і що чекати від сусідки та її оточення.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини