Вихідний на фермі благородного оленя

18.01.2021 | Статті | перегляди:

Де і як провести вихідні на карантині? Можна піти на гірку, що біля Василівської церкви. Можна накритися теплою ковдрою і весь день просидіти перед телевізором. А можна вийти з зони комфорту і поїхати на ферму благородного оленя Екопарк “Аміла”, що у Радовичах.

Попри мороз, ми таки вирушили туди. Поки чекали на екскурсію, бо ще мали люди під’їхати, зігрілися глінтвейном у шинку “Пилипове подвір’я”. У ньому можна випити кави, перекусити, придбати сувенірну продукцію, фірмову самогоночку чи вишнівку, та зробити гарні фото.

До самої ферми від офісу “Аміли” (через дорогу від церкви) можна дістатися двома способами – власним транспортом або кіньми. Екскурсовод Олександра розповіла, днями людей возили на підводі. Це, звичайно, файно, але у такий мороз ліпше автомобілем добиратися, тому сьогодні вирішили не ризикувати. Хоча для таких поїздок, і взагалі територією парку, практикується їзда на підводі та бричці. До речі, навесні планується відкриття кінної школи, де будуть вчити охочих їздити верхи.

Отже, наразі на фермі проживає 230 оленів, муфлон, вепри, у яких відбувається спарювальний період, коні. Приготовлена клітка для рисі, яку збираються незабаром привезти. У подальшому хочуть випустити певну кількість оленів у дику природу, але перед тим їх прочіпують та підготують, обгородивши територію лісу, щоб вони змогли пристосуватися і навчитися виживати без допомоги людини.

Є на оленячій фермі музей фауни, де гості можуть побачити опудала звірів та птахів, які мешкають в Україні.

Кілька слів про музей ретротехніки. У двох ангарах розміщені автомобілі, мотоцикли, карети, минулого століття. Серед них є й літаки, на яких планується здійснювати польоти. Але це питання на стадії обговорення.

Поруч з фермою готель, де можна зупинитися, щоб переночувати або замовити кількаденний відпочинок. Для любителів велотурів пропонують велосипеди. Це коли тепло. Усі маршрути промарковані.

Для того аби замовити сплав озером на байдарках, варто попередньо зателефонувати і домовитися. Оскільки інструктор не місцевий, і має встигнути приїхати. Без нього вам не дозволять вирушити річкою. До речі, про усі екскурсії варто домовлятися наперед. Для прикладу, люди приїхали самі, а їх не впустили на ферму, вони були змушені чекати поки хтось під’їде з екскурсоводом, щоб приєднатися.

Крім велосипедів та байдарок є пішохідний маршрут, у рамках якого вам потрібно буде подолати 34 кілометри до озера упродовж двох днів. Перед тим, як організувати усі теристичні заходи, працівники “Аміли” випробували їх на собі. Для цього, говорить Олександра, навіть дітей залучали, щоб розуміти, що їм можна буде запропонувати.

На запитання: хто є ініціатором усіх заходів, відповідає, ідейники самі люди. Приходять, діляться задумами, головне – втілити їх в реальність. Для прикладу, запропонували возити бричками гостей парком, і це працює. Також надаються в оренду карети на весілля та інші урочистості.

Попереду, зі слів Олександри, чимало планів щодо розвитку туризму у селі, який з кожним роком набирає обретів і приваблює все більше людей. Головне – бажання.

До речі: у зимовий період вам запропонують повний пакет: екскурсію на оленячу ферму, музеї фауни та ретротехніки. Вартість – 160 грн на одну людину. Для дітей до 6-ти років – безкоштовно. Але вибір за вами. Якщо бажаєте побачити лише оленів, платите тільки за цю послугу. Та дітям і дорослим теж буде цікаво побачити автівки часів Другої світової, утім числі й німецькі, “BMW”, “Волгу”, на якій їздив губернатор нашого краю Борис Климчук, карети сторічної давнини та літаки.

Перед входом на ферму вам дадуть корм у відерцях, щоб змогли погодувати звірів.

Отже, вам вирішувати як провести свій вихідний день.

Жанна БІЛОЦЬКА

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини