Висунення Ігоря Пальонки на посаду мера – спланований крок і зрада інтересів громади?

08.07.2020 | Статті | перегляди:

     Декілька місяців тому коли постало питання приєднання Зарічанської ОТГ до Володимира-Волинського в рамках завершення децентралізаційних процесів. Голова громади Ігор Пальонка збирав позачергову сесію, на якій селяни прийняли категоричне рішення – відстоювати право бути  самостійними. Тому вирішили діяти радикально. Перекриття доріг, поїздки до голови Волинської ОДА, зустрічі  з народним депутатом Ігорем Гузем, звернення до Вищого адміністративного суду з колективним позовом з приводу незаконного, проти волі жителів громади приєднання Заріччя до складу Володимира-Волинського. Про це неодноразово йшлося на сторінках видання.

   У цій історії нардеп, який завжди відіграє роль борця за справедливість, порадив членам робочої групи, що зібралася у Волинській  облдержадміністрації, обговорити моделі адміністративно-територіального устрою базового рівня Волинської області у січні нинішнього року. «Усі 12 ОТГ, утворені в 19 окрузі, повинні існувати й надалі» – запевняв він. Однак, як виявилося, це була чергова бравада та власний піар-хід заради спаду напруги в громаді. Як виявилося, вирішувалися власні інтереси, які полягають в тому, щоб мати можливість маніпулювати мерами міст «пригодованого» виборчого округу.

   Як повідомило видання «Буг», 7 липня в Києві відбулася зустріч команди Ігоря Гузя з головою політичної партії «За майбутнє», екс-головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею. Зокрема було узгоджено, що Ігор Гузь очолить список партії до обласної ради в окрузі №19 та, можливо, стане першим номером політформування до Нововолинської міської ради. 

  Кандидатом на посаду Володимир-Волинського міського голови стане теперішній очільник Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка.

   Варто зауважити, висування кандидата на посаду чомусь відбулося перед голосуванням у Верховній Раді за постанову про новий перелік районів. Таке враження, що все давно узгоджено та вдарено по руках, а людей в черговий раз обвели навколо пальця, не дочекавшись навіть рішення Вищого Адміністративного суду та прийняття  законодавства про об’єднання територій.

   Невже заради посади Володимир-Волинського міського голови Ігор Пальонка зрадив інтереси жителів Зарічанської ОТГ, які свого часу обрали його своїм головою?  Це навіює на думку, що між Пальонкою та Гузем, а також міським головою Петром Саганюком вже давно були підкилимні домовленості, вони знали, що об’єднання громади з Володимиром є неминучим процесом, проте  на публіці грали ролі ревних борців за відстоювання інтересів селян, які в даній ситуації стали заручниками політичних афер у передвиборчихих ігрищах.

   Навіть більше, у свій час голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик пропонував Пальонці об’єднатися й очолити громаду, але той відмовився. Чи не тому, що вже була пропозиція щодо посади? Окрім того, нещодавно з’явилися чутки, що жителям приміських сіл Заріччя та Федорівка не дозволяють приватизовувати землю. Залишається здогадуватися, чому.

   Таким чином Ігор Гузь планує взяти під контроль два міста – Нововолинськ та Володимир-Волинський, поставивши там головами своїх кандидатів. І якщо з Саганюком вдається мирно вирішити питання щодо поступки місцем на посаду мера на користь нинішнього голови Зарічанської ОТГ, з міським головою Віктором Сапожніковим домовитися не просто. Тому купа замовного бруду летить саме на його адресу, хоча терміни перебування на посадах мерів в обох однакові. За інсайдерською інформацією, «смотрящим» Володимира-Волинського стане помічник депутата Андрій Бокоч.

   Як бачимо, портфелі роздали. Кожному свій. Тільки у Пальонки він виявиться найважчим. Тому що свідомі виборці, яких обманули двічі, добре подумають, чи ставити галочку у виборчому бюлетені напроти його кандидатури.

Під час підготовки матеріалу стало відомо, що Ігор Гузь разом з Ігорем Пальонкою та командою перебуває у Мукачево з метою переймання досвіду.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини