Як карантин вплинув на заняття спортом. Думки володимир-волинських спортсменів

18.04.2020 | Статті | перегляди:

   Карантин вніс корективи у життя кожного з нас, розділивши життя на «до» і «після». Мабуть, немає такої людини, яка б не відчула на собі його наслідки у будь-якій формі: фізичній, психологічній, фінансовій. Та попри це, є категорії людей, які намагаються виходити з ситуації і продовжують займатися тими справами, якими займалися до карантину. Мова про спортсменів.

  Видання «ВолодимирМедіа» поцікавилося у представників спорту, як вплинув карантин на них? Як вдається підтримувати форму та дотримуватися спортивного режиму? І чи вважають вони правильним рішення – закрити стадіони та спортивні майданчики?

  Керівник спортивного клубу «Любарт» Володимир ПОДЗІДЗЕЙ. Нинішня ситуація є досить сильним ударом по спортивному життю. Спортсмени змушені тренуватися, бо коли перестануть це робити, відстануть від своїх конкурентів з інших країн, де зовсім інші умови та можливості. Тренувальний процес повинен продовжуватися, тому дуже хотілося б якнайшвидеше повернути дітей у спортзали. Вважаю рішення закрити стадіони неправильним. Адже там займаються люди, які підтримують свою фізичну форму, і для них це є життєвою необхідністю. Окрім того, з введенням карантину можемо отримати набагато більше проблем, ніж маємо сьогодні. Це, в першу чергу, пов’язано з розвитком молоді, з якою недостатньо працюємо, в результаті, маємо  багато пробілів з її вихованням. Її потрібно зацікавлювати і навантажувати, щоб вона була зайнята, а не думала, куди дівати енергію. Поки спортсмени  підтримують себе у тонусі, вони тримаються, варто лише порушити дисциплінарний процес, переключаються на інші інтереси та захоплення. Під час карантину вихованці нашого клубу тренуються вдома. Тренер Юлія Семко постійно на зв’язку з ними, кожному дає програму та контролює її виконання. Але такі заняття відрізняються від тих, які проводяться у спортзалі. Тому з нетерпінням очікуємо на закінчення карантину.

    Чемпіон України з легкої атлетики, Вадим КРАВЧУК. Вважаю, не потрібно закривати стадіон,  адже ми ходимо туди не цілуватися та обійматися з людьми,  а вдосконалюватись.  Карантин – це крах професійного спорту.  Доводиться нам з тренером працювати дистанційно. Скажіть, як можна заборонити людині займатись спортом, яка все життя у нього  вклала? Як на мене, це абсурд. Тому я продовжував займатися всупереч усьому,  але дотримуючи дистанцію. Не вистачає спеціалізованої підготовки, інвентарю. Я кажу правдиво, для деяких спортсменів карантин – це закінчення карєри. Ще пригнічує те, що влада  скоротила бюджет на спорт. Я все життя займаюся, щоб захищати та представляти нашу країну за кордоном. А хто мене захистить і потурбується?

 Тренер-викладач з боксу Володимир-Волинської дитячо-юнацької спортивної школи, суддя 2 зірки Міжнародної бокесрської Асоціації – Юлія СЕМКО. Карантин дуже негативно впливає на спортсменів. Хоча за допомогою Інтернету ми і проводимо тренування, але, на жаль, не в усіх діток є можливість цим скористатися. Мої вихованці підтримують форму вдома: бігають кроси, їздять на велосипеді, даю завдання для роботи вдома, які не потребують багато місця та інвентарю. В кого немає інтернету, консультую та даю рекомендації телефоном. Категорично проти закриття стадіонів. Імунітет людини потребує свіжого повітря. Не бачу нічого поганого в тому щоб люди б бігали в парку з дотриманням гігієни. Думаю, коли діти після двох місяців карантину вийдуть на вулицю, буде набагато більший спалах хвороб. Особисто я зі своєю дитиною стараюсь виїзджати за місто на велосипеді для підтримки імунітету.

 Засновник і тренер КСТ  «Star Light» Станіслав КУЗНЄЧИХІН. Ми як більшість, онлайн не працюємо, бо у людей немає коштів. Даємо завдання, яке діти виконують вдома. Те, що закрили усі стадіони та майданчики, вважаю маячнею. Потрібно людям дати можливість гуляти парками та займатися спортом. Маємо цей період пережити і стати сильнішими.

 Засновник і тренер КСТRespect Dance Life”  Владислав МЕЛЬНИЧУК. На мою думку,  карантин дуже негативно вплинув на спортивну підготовку спортсменів. Не тільки тим, що це вірусна інфекція, а й тим, що не має можливості десь займатись. На даний момент ми всі знаходимося вдома. Але навіть у домашніх умовах можна роботи мінімальну роботу для підтримки фізичної форми. Якщо взяти, для прикладу бальні танці, вихованцям раджу відпрацьовувати те, до чого не доходили руки у залі. Не дивлячись на ситуацію, наші танцювальні федерації роблять онлайн-лекції для танцівників, аби ті на карантині здобували нові знання. Я теж підтримав цю ідею і провожу їх для свого клубу безкоштовно майже кожного дня, аби діти не втрачали інтерес до справи і завжди мали роботу та розвивалися, не дивлячись на ситуацію в країні. Щодо закриття стадіонів. Скажу так: якщо захочу позайматися і здійснити  пробіжку, зроблю це,  не входячи на територію стадіону. Є дуже багато професійних спортсменів, доля яких залежить від їх фізичної підготовки, а із закриттям стадіонів та майданчиків псується результат спортсменам, які з гордістю представляють нашу країну на різних змаганнях.
  

   Кандидатка у майстри спорту. Чемпіонка України та володарка кубка України з лижних перегонів серед юніорів, Анна КЛИМ’ЮК. Через карантин відмінили квітневі та травневі збори збірної України, приходиться займатися спортом у домашніх умовах, максимально підтримувати форму дома, звичайно не просто. Але стараюся виходити з ситуації всіма можливими методами. Головним тренером на час карантину став тато, який мені не дає розслабитись, а заодно і сам підтягне свою фізичну форму (жартую). Якщо вирішили закрити стадіони і спортивні майданчики, значить так потрібно, здоров’я людей саме важливе питання. Хочеться чим швидше повернутися до того активного ритму життя, до якого звикла.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини