Як міський голова Ігор Пальонка злітав у Дубаї за кошти платників податків

30.11.2021 | Статті | перегляди:

Ігор Пальонка рік свого керівництва на посаді Володимир-Волинського міського голови відсвяткував у Дубаї. І цей щедрий подарунок, швидше всього під гаслом «За гроші платників податків», для обраних голів ОТГ організувало, як вказано у фейсбуці, Волинське регіональне відділення Асоціації міст України   

Виявилося, Мер Володимира презентував громаду на найбільшій виставковій події року в Дубаї в рамках реалізації проєкту «Подолання цифрової освітньої нерівності», спільного з ГО Центр освітніх реформ «Наші діти» та відвідав найбільшу виставкову подію світу EXPO 2020 в Дубаї (ОАЕ).  

З якою інновацією та презентацією побував Володимир-Волинський міський голова Ігор Пальонка – сказати важко, бо  Володимир-Волинська міська територіальна громада. Офіційна сторінка ні в кого не викликає ні подиву, ні захоплення. Досвідом поділитися – так немає чим здивувати. Тим більше в Об’єднаних Арабських Еміратах – найрозвинутішій країні світу.  

Та й напрямки реалізації вищезгаданого проєкту є заїздженими фразами (підвищення рівня надання освітніх послуг, підключення закладів загальної середньої освіти до сучасних електронних освітніх ресурсів, участь педагогічних працівників закладів освіти громади у семінарах-практикумах і т.д).

 Невже щоб відрядити вчителя на семінар або придбати школі комп’ютери нового покоління потрібно було Пальонці їхати на виставку «Держава в смартфоні» в Дубаї?

На сторінці  Expo 2020 Dubai. немає жодного слова про українську делегацію, яка відвідала Дубаї на минулому тижні. Там можна віднайти щоденну програму заходів, про виставки павільйонів різних країн, окрім українського. Більше того, про 40 представників з України навіть натяку. Отже, з’являється сумнів про офіційність даної поїздки та підозра подорожі за кошти народу. Та й яка з цієї поїздки користь Володимиру-Волинському? 

На вівторковому брифінгу з журналістами Перша подорож літаком: мер Володимира розповів про поїздку в Дубаї Ігор Пальонка зауважив,

“Я відвідав український павільйон. Одне з досягнень, які були представленні – держава в смартфоні “Дія”. Мені дуже сподобався порядок, який там встановлений: чисті вулиці, працюють правоохоронні органи, повсюди встановленні камери відеоспостереження. Всі ходять в масках при температурі 35 градусів”.

Та не тільки це.

«Сподобалась меру підсвітка міста, гарне озеленення, встановлений штучний полив. Для цього в Еміратах винайшли систему опріснення солоної води з океану. Декілька ідей Ігор Пальонка спробує втілити й у Володимирі».

Судячи з вищесказаного, звіт про поїздку в ОАЕ більше нагадує захоплену розповідь хлопця, який перший раз подорожував літаком, де коньяк входить у вартість квитка. 

А що, Ігорю Анатолійовичу, вам більше сподобалося? Порядок, чистота в місті, його озеленення чи держава в смартфоні? І які ідеї, ви як мер, намагатиметеся перейняти в емірів та запровадити у Володимирі-Волинському?

До океану нам далеко, щоб встановити станцію з опріснення солоної води та тим самим зменшити втрати водоканалу. Для наведення порядку достатньо «Полігону» та правоохоронної структури. Хіба що підсвітити щось? Чи пару камер відеоспостереження додаткових поставити. Бо судячи з вашої розмови делегація швидше всього поніжилася на сонці, прийняла водні процедури, проїхалася містом в екскурсійному автобусі, по маршруту слідування зробила пару світлин на пам’ять і розлетілася по громадах. Про який досвід можна вести розмову, коли за віддану працю та служіння «народному» не кожному вдається на халяву відвідати Дубаї?!         

Для довідки. Добові витрати для відряджень за кордон складають не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом. Залежно від країни відрядження, суми добових витрат та граничні суми витрат на відрядження державних службовців установлені в додатку 1 Постанови № 98. Там вказано, що окрім добових, вартість авіаквитків та найм житла компенсується окремою сумою.

То у скільки ж обійшлося громаді ваше турне до найбагатшої і найрозвинутішої країни світу? І не варто тут прикриватися  Асоціацією, за кошти якої ніби то організована поїздка.

У статті 4 Статуту Асоціації вказано, що

«Членами Асоціації можуть бути міські ради, а також місцеві асоціації органів місцевого самоврядування зазначеного рівня, які дотримуються положень цього Статуту, сплачують членські внескиі беруть участь у виконанні статутних завдань».

У протилежному випадку членство припиняється. Надіємося, що не стверджуватимете, що членські внески ви сплачуєте з власної кишені. І навіть коли Асоціація оплатила вашу поїздку, як ви на цьому наголосили на брифінгу, потрібно все ж таки назвати вартість вашої путівки в Дубаї.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини