За результатами ремонту покрівлі дитячо-юнацької спортивної школи імені Олексія Зінкевича у Володимирі відкрито кримінал: попередньо привласнено 120 тисяч гривень

11.04.2023 | Новини, Статті

Переглядів: 464

У вересні минулого року видання «Володимир Медіа»  інформувало читачів про те, як Підприємиця-геодезистка з Луцька виграла у Володимирі тендер на ремонт даху майже на 2 мільйони гривень. В цій публікації ставився наголос на тому, як управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимирської міської ради провело тендер на «Поточний ремонт з усунення аварій покрівлі будівлі дитячо-юнацької спортивної школи імені Олексія Зінкевича у місті Володимир, очікувана вартість якого 1 мільйон 976 тисяч 716 гривень.

З трьох заявок на тендер переможцем обрано луцьку підприємницю Цюх  Євгенію Павлівну, котра за  1 мільйон 589 тисяч 966 гривень  гарантувала  відремонтувати покриття будівлі спортивної школи, при основному КВЕД  «Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах».

Не встигли спеціалісти «ліквідувати аварії на покрівлі спортивно-юнацької школи», як  22 лютого 2023 року за оперативною інформацією відкрито  кримінальне провадження № № 42023032060000018,   розпочате за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тобто привласнення чи розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчиненні у великих розмірах.

Як зазначається в офіційних документах, «фізична особа-підприємець, в даному випадку переможниця тендеру, в ході виконання підрядних робіт з поточного ремонту та усунення аварій покрівлі ДЮСШ ім. О. Зінкевича у м. Володимир, діючи в умовах воєнного стану, шляхом включення до актів прийняття виконаних робіт за вересень-грудень 2022 року робіт, які фактично не виконувались, незаконно заволоділа бюджетними коштами на суму близько 120 тис. грн».

За оперативною інформацією, вказані будівельні роботи проводилися із грубими порушеннями Державних будівельних норм України, а також на об`єктах виконано роботи із будівельних матеріалів, що не відповідають вимогам ДСТУ, не мають будь яких сертифікатів відповідності та різняться із матеріалами, що вказані в актах виконаних робіт, що призвело до розтрати бюджетних коштів в великих розмірах. Окрім того, під час проведення робіт, технічний нагляд здійснювався неналежним чином, а службові особи замовника ніяким чином не контролювали проведення будівельних робіт. Підписання актів виконаних робіт відбулося із внесеними завідомо неправдивими відомостями, що призвело до розтрати бюджетних коштів у великих розмірах.

 07.03.2023 року було призначено у Волинському НДЕКЦ МВС України проведення судової будівельно-технічної експертизи по об`єкту будівництва,  для  виконання якої експерту необхідно провести огляд даного об`єкту, а не тимчасового доступу до речей та документів, оскільки необхідно оглянути самі приміщення та дах з метою перевірки на відповідність проектно-кошторисній документації, актам виконаних будівельних робіт примірної форми КБ-2в. Необхідність проведення огляду вказаного об`єкту зумовлена метою встановлення обставин, що мають істотне значення для подальшого проведення досудового розслідування кримінального провадження.

Зважаючи на дані обставини, заступник начальника СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області подав до  Володимир-Волинського міського суду клопотання про проведення огляду  спортивно-юнацької школи, внаслідок розгляду якої 04 квітня слідчий суддя виніс ухвалу:

клопотання заступника начальника СВ Володимирського РВП ГУНП у Волинській області   про надання дозволу на огляд задовольнити. Надати  членам слідчої групи   за участю експерта Волинського НДЕКЦ МВС України та інших залучених спеціалістів дозвіл на проведення огляду об`єкту «Поточний ремонт з усунення аварій покрівлі будівлі дитячо-юнацької спортивної школи імені Олексія Зінкевича   з метою перевірки на відповідність проектно-кошторисній документації, ДБН та інших стандартів у сфері будівництва, актам виконаних будівельних робіт примірної форми КБ-2в, а також відібрання зразків будівельних матеріалів для проведення відповідних досліджень.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини