Замість дров твердих порід, – обрізки на 4 млн. гривень. Володимир-Волинськтеплоенерго – комунальне підприємство чи приватний бізнес Сергія Коби?

13.01.2022 | Статті | перегляди:

Після публікацій  Комунальний «монарх» у Володимирі-Волинському? та Чим опалюється котельня, з труби якої йде чорний їдкий дим?, до редакції «Володимир Медіа» надійшло ряд звернень від жителів міста, котрі володіють ситуацією та знають кухню КП «Володимир-Волинськтеплоенерго» не з розмов бабок на лавочках під під’їздом, а з самісінької середини.

Тобто, видання й надалі продовжує серію публікацій про те, як керівник тепловиків Сергій Коба розправляється з тими, хто відстоює свої права на працю і гідну зарплатню, чинить опір його величності «володару всія комунальної системи» і каже йому у вічі правду, яка протирічить його волі. Як наголошують наші дописувачі, за це неодноразово попереджалося не одного працівника про звільнення або скорочення. Сергій Анатолійович дає команду телефонувати працівникам, які знаходяться на заслуженому відпочинку та пропонує з нового року приступати до роботи оператором чи слюсарем. Пенсіонер не задаватиме незручних запитань та не добиватиметься справедливої оплати. Йому й так за щастя заробити зайвих декілька тисяч до мізерної пенсії.

Премій простому трудязі не дає, а якщо комусь й перепаде, вона подібна на копійчану доплату. Бо Сергій Коба встановив нові правила преміювання: не менше 10 років безперервного стажу на підприємстві. Тому сезонні робітники, які здебільшого складаються з операторів котельнь, її ніколи не отримають. 

Одне звернення стосувалося температурного графіку, який за вказівкою диспетчерів АДС не дотримується в котельнях Володимира-Волинського. При розрахунковій температурі подачі 90 градусів, відповідно в трубі зворотного напрямку – 70 градусів, температура в зворотній трубі фактично складає 56 градусів, тобто на 14 менша температурної карти. Відповідно температура повітря в житлових приміщеннях та гарячої води нижча встановлених норм. Як було наголошено, в котельнях мерзнуть самі оператори, вже не кажучи про жильців, які отримують послуги з теплопостачання. А ось рахунки за тепло таки нараховуються згідно температурних графіків.

Наступний читач розповів, як керівник Сергій Коба розправляється з тими, хто десятки років працює в теплоенерго. Як зазначив пан Микола, ні премій, ні доплат. Більше того, «ріжуться» графіки, відповідно години виходу на роботу операторів, що автоматично негативно впливає на заробітну плату.

«Коба усім електрикам та деяким слюсарям вручив посвідчення операторів та попередив, що з нового року вони будуть підмінним графіком в котельнях працювати. Усі в шоці. При цьому сказали, що доплати ніякої не буде. Електрики навіть не знали, що за їх спинами керівництво це робить. Більше того, вони не проходили навчання. Просто в листопаді зібрали фотографії, а в грудні – вручили корочки», – ось так розпочалася розмова про кадрові зміни в теплоенерго.

Однак на цьому співрозмовник не зупинився та додав, що на одній лише котельні списано дров твердих порід дерева, а насправді дерев’яні відрізки, які возить Коба з власної пилорами, на 4 мільйони гривень.

Відносно модернізації котельнь, з труб яких валить чорний дим, співрозмовник наголосив, що на старі котли поставили утилізатори. «Всі чадять, зате кошти на це пішли немалі».

Після заміни теплотраси, ржаві труби Коба забирає. Як їх обліковують чи здають на металобрухт – таємниця за сімома замками. Таким же макаром зникли з території КЕЧ старі опалювальні котли, які до приходу Коби, нікого не цікавили. Більше того, за його керівництва забрано усі бетонні плити біля котельнь та зняті або відключені камери відеонагляду. На початку керівництва Сергій Коба, зі слів читача, неодноразово бував в котельнях, вів розмову з операторами, цікавився станом справ. Тепер же його можна там бачити винятково з місцевими «діловими людьми», після візиту яких відразу щось знімається, виноситься або витягується. Від котлів до бетонних плит.   

Виявляється, після публікації Комунальний «монарх» у Володимирі-Волинському?, Сергій Коба провів виховну роботу в колективі таким чином, що віднедавна працівники офісу бояться йому на очі показатися. Вибірково видав премію перед Новим роком, щоб таким чином дати зрозуміти, хто на підприємстві є господарем.

На одній з грудневих нарад у міській раді Цьогорічні підсумки та важливі питання на оперативній нараді керівників структурних підрозділів за словами директора КП «Володимир-Волинськтеплоенерго» Сергія Коби,

«Всі котельні працюють у звичному режимі, підприємство пройшло ревізію КРУ по різниці в тарифах… У державному бюджеті є закладені кошти для виплат у різниці тарифу»

Як мовиться, все в ажурі. Завдання та доручення міського голови виконуються без зайвих зауважень. Премія Кобі забезпечена. А ось про трудягу ніколи думати. Та й навіщо про нього дбати. На місце звільненого прийде з десяток безробітних. Або буде зайва причина влаштувати на усі посади своїх людей.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини