Володимир “туристичний”. Замість сувенірів – спогади та світлини

22.08.2018 | Блоги | | перегляди:

Володимир-Волинський дуже вперто намагається увійти до списку туристичних міст України.  Однак окрім слів, далі справа не йде. Про інфраструктуру, яка відіграє одну з ключових ролей у розвитку туристичного напрямку, годі й казати. Наявність одного готелю навпроти огородженої міської вбиральні та незручний маршрут, по якому можна добратися до міста, не є наліпшим варіантом.  Хоча, якщо хтось вирішить побувати у княжому граді та помилуватися пам’ятками архітектури, виявить ще й бажання придбати щось на згадку про нього, приміром, сувенірну продукцію з логотипом Володимира. Але де це можна зробити?

У центрі, а точніше, на площі Героїв є крамниця, у якій продають сувеніри: статуетки, запальнички, вишиванки, вибір є, але невеликий. Ще один момент: на них відсутня атрибутика міста. В інших магазинах є відділи, де можна придбати подібну продукцію. Однак вона  також немає нічого спільного з Володимиром-Волинським. У багатьох містах, навіть невеликих, можна купити магнітики, посуд та інші дрібнички  із зображенням найпривабливіших та визначних його місцин. Та чомусь у нашому, який має тисячолітню історію, і який намагається позиціонувати себе туристичним, такого немає.

Порушити  це, на перший погляд, незначне питання, «Володимирмедіа» наштовхнув випадок. Учора  до його журналіста звернулись перехожі, – чоловік та жінка, котрі поцікавились, де можна придбати сувеніри, які б нагадували про перебування у Володимирі? У ході розмови, з’ясувалось, люди  з Харкова. Гостюють у знайомих у Луцьку, і вирішили відвідати наш княжий град. Поділилися, дуже сподобався Собор Успіння Пресвятої Богородиці, Святогорський Успенський Зимненський ставропігійний монастир, навіть води набрали з джерела, що у парку Слов’янському. Кажуть, прочитали про нього у соцмережах. Загалом, містечко гарне, хоча, не приховують, можна зробити його кращим. Приміром, ту ж площу відреставрувати, щоб мала привабливіший вигляд. «Якась смутна вона у вас, сіра і невесела», – говорить чоловік.  Помітили, що роботи по благоустрою ведуться. І додали, було б приємно щось придбати на згадку, але ніде не знайшли сувенірів із зображенням Володимира-Волинського. А хотілося б навіть той магніт на холодильник, або ж чашку. Обходили кілька магазинів, але дарма. «Шкода, що нічого не залишиться  про перебування у місті, – говорить жінка. – Хіба спогади та світлини, які самі наробили».

Що ж, є над чим задуматись. Хоча туристів у нас небагато, та все ж трапляються. І кожен хоче мати щось на згадку. Не тільки світлини, які зробить сам.

Новини інших ЗМІ
Випадкові новини