Понеділок, 29 листопада 2021, 11:05

Чи є кримінал у діях водоканалу, як запевняє громадський активіст Тарас Сватко?

21.10.2021 | Інтерв'ю | перегляди:

Вкотре, громадський активіст Тарас Сватко на своїй сторінці у Фейсбук, порушує тему повірки лічильників, стверджуючи, що ця послуга має відбуватися коштом Володимир-Волинського УВКГ. Крім того, він звернувся із заявою до Володимир-Волинського районного відділу поліції про відкриття кримінального провадження «щодо розкрадання бюджетних коштів на повірці індивідуальних лічильників води водоканалом», мотивуючи, що «у 2017-му році зі споживачів стягувалася плата за повірку, яка була закладена в тариф». Намагаючись довести свою правоту, закликає людей до протестів.

  Як зазначив керівник управління водопровідно-каналізаційного господарства Сергій ЛУЦЮК, підприємство неодноразово надавало відповіді на інформаційні запити Тарасу Сватку по цьому та іншому питаннях. Зважаючи на ситуацію, що наробила галасу у соцмережах, очільник водоканалу погодився прокоментувати її, а також спростував звинувачення активіста.

– Насамперед варто зазначити, що Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» було внесено зміни до статті 17.

  • Згідно з якою законодавчо регульовані  засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці. Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747. Тобто один раз на чотири роки лічильник має проходити повірку. Якщо лічильник не пройшов періодичної повірки, відповідно до чинного законодавства, він не є засобом обліку, і нарахування оплати проводитиметься згідно з нормами водоспоживання.

Чиїм коштом здійснюється повірка?

  •  Відповідно до ст.17 п.4 абз.5 Закону України про метрологію: періодична повірка та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води у квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються коштом власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором. А пунктом 4, абз. 3, цієї ж статті, відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки теж покладено на споживачів.

Активіст стверджує, що у договорі не зазначено, що він повинен здійснювати повірку власним коштом. Як ви можете прокоментувати ситуацію?

  • Угоди заключалися на основі типових договорів, розроблених і затверджених Кабінетом Міністрів України, у яких не було передбачено пункту щодо повірки лічильників. Однак відповідно до ст. 17 ЗУ «Про метрологію та  метрологічну діяльність» зазначено, що повірка здійснюється коштом споживача, якщо інше не передбачене договором. У цьому випадку інше не передбачено у договорі, тому стверджувати те, чого немає, не варто.

Якою є ситуація в інших містах з повіркою лічильників?

  • Усі водоканали України дотримуються Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» і здійснюють повірку лічильників за кошти населення. Варто зауважити, відповідно до ЗУ «Про жилово-комунальні послуги» можливе запровадження абонентської плати, у яку може входити вартість повірки лічильників. Але тут варто розуміти, що ця плата і буде тими ж самим коштами населення. Тобто люди платитимуть щомісячно копійки, щоб раз у чотири роки водоканал міг здійснити повірку їхніх лічильників. Наразі абонентська плата на нашому підприємстві не запроваджена у зв’язку з різними підходами Кабміну до її нарахування, тому повірка лічильників відбувається коштом населення.

– Тарас Сватко вимагає повернути споживачам кошти, які вони сплачували за повірку лічильників у 2017 році, або їхнім коштом провести повірку…

  • Тариф, який був закладений у повірку лічильника, діяв з травня по грудень 2017 року, крім того, у нього були закладені копійки. Підприємство за такий короткий період не могло повірити усі прилади обліку, але повірка здійснювалася. Крім того, при внесенні змін у законодавство щодо виключення зі структури тарифів вартості повірки лічильників не було передбачено повернення коштів.  Тому вимагати їх повернення населенню – без сенсу. Крім того, я, як керівник, не маю права самовільно приймати неправомірне рішення щодо їх повернення, оскільки у такому випадку проти мене буде порушене кримінальне провадження щодо спричинення збитків підприємству. Тому перед тим як безпідставно сипати звинуваченнями на адресу підприємства, варто досконаліше вивчити законодавство.
 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини