Ексклюзивне інтерв’ю Максима Клим’юка журналу “Peоple UA”

03.09.2021 | Інтерв'ю | перегляди:

Країна складається з людей, тому люди – це сила», – саме так вважає підприємець, громадський діяч та керівник численних проєктів, депутат двох скликань Володимир-Волинської міської ради Максим Клим’юк. До Дня Незалежності України журналу «People UA» вдалося зробити ексклюзивне VIP-інтерв’ю із Максимом Сергійовичем й почути безліч змістовних думок про громадську та благодійну роботу, амбіції стати міським головою, реалізацію ініціатив та проєктів, реформу децентралізації в Україні та чотири новоутворені райони, центром одного із яких став Володимир-Волинський.

People UA: Максиме Сергійовичу, Ви успішно займаєтесь громадською роботою. Що спонукало стати громадським діячем?

Максим Клим’юк: Громадська діяльність була, є і буде в моєму житті. Коли я був депутатом міської ради, фактично виконував громадську роботу. Адже депутат – це людина, якій громада довіряє й доручає представляти інтереси. Якщо ти проводиш громадську роботу, це не означає, що ти не проводиш депутатську роботу. Ці речі взаємопов’язані. Я стараюсь робити справи, які приносять мені задоволення, відповідно вони тоді й виконуються легко.

People UA: вас знають у місті як активного громадського діяча. На жаль, на сьогоднішній день існує ще досить високий рівень недовіри до влади міста. Що, на Вашу думку, необхідно змінити для покращення відносин між міською владою та громадою?

Максим Клим’юк: Для початку людям, які приходять сьогодні до влади, потрібно зрозуміти, хто їм дає владу, хто наймає їх на роботу, завдяки кому вони отримують такі посади і заради кого повинні працювати. Всі говорять про відкритість. Варто зрозуміти, в якій країні ми хочемо жити: в демократії чи в народовладді?! Демократія – це коли нам дають вибір і не завжди є із чого вибрати. Міський голова та влада, яка приходить на свої посади, – це якраз результат народовладдя, коли люди можуть висловити свою певну позицію. Слуги народу повинні пам’ятати про це від початку до кінця своєї каденції. Українці – мудра нація, потрібно прислухатись до людей, яких обдурити тяжко, вони усе відчувають. Місто і країна складається з людей, тому люди – це сила.

People UA: Максиме Сергійовичу, ви були двічі обрані депутатом, отже, люди Вам довіряють. Що корисного вдалося зробити для міста за депутатської каденції?

Максим Клим’юк: Дві каденції були кардинально різні. В першій я став депутатом за списком політичної сили, не був закріпленим за жодним округом, тому старався зосередити свою діяльність на роботі із молоддю. Нам вдалося реалізувати різні суспільні, політичні, соціальні проєкти. В другій каденції я відповідав за окремий округ, в якому мені вдалось отримати перемогу. Є речі, якими я справді пишаюсь, й спільно із виборцями вдалось зробити чимало корисних справ. Найвагоміший – це підключення до водопостачання вулиць, які багато років жили без води.

People UA: ви входили в комісію з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин. Над якими завданнями працювали?

Максим Клим’юк: Комісія з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної власності, енергозбереження та земельних відносин – одна з найважливіших комісій в нашій міській раді. Розглядали важливі земельні та інфраструктурні питання, виділення коштів для комунальних закладів та підприємств. Тішуся, що коли я був депутатом, вдалось запобігти продажу деяких торгово-комунальних підприємств й зберегти їх в міській комунальній власності. На жаль, на даний момент, коли прийшла нова влада, їх відразу продали.

People UA: Які у Вас були стосунки з мешканцями вашого округу? Чи проводили з ними зустрічі? З якими питаннями найчастіше зверталися люди? Чи могли виборці сподіватися на Вашу підтримку у вирішенні нагальних проблем?

Максим Клим’юк: З виборцями мого округу я був у дружніх стосунках. Проживав на тому ж окрузі, де мене й обрали,і бачився з людьми щодня. Спільними зусиллями ми змогли вирішити багато завдань. І хоча я відійшов від політики, але можу вільно дивитись людям у вічі, й мені не соромно перед ними.

Люди звертались переважно з питаннями благоустрою прибудинкових територій, ремонту доріг. Мешканці переживають за ту місцевість, де вони проживають. Наше місто знаходиться на кордоні, й більшість громадян були у Польщі й бачили, як живуть люди у Європі. В Україні є міста, які власним прикладом показують, як за декілька років можна стати успішним та комфортним містом. Тому, звичайно, люди ставили питання собі й мені як депутату й спільно ми намагалися впливати на розвиток Володимир-Волинського.

People UA: Максиме Сергійовичу, у раду завжди приходять депутати з різними політичними програмами та поглядами, навіть особистими цілями. Чи вдавалося їх згуртувати для вирішення актуальних для району питань?

Максим Клим’юк: Я переконаний, що не потрібно бути великим політиком із гучною політичною програмою, щоб зробити дорогу, фонтан, покращити медицину в місті. Неважливо, від якої політичної сили балотується депутат, потрібно зосередитись на покращенні рівня життя громади. На жаль, не всім вдається об’єднатися, в цьому і є головна проблема, політика бере верх. Для прикладу, одна політична сила пропонує хороші ініціативи, але інша політична сила їх не підтримає не тому, що ідеї погані, а тому що вона йде з уст опонентів. Ми здатні об’єднатися навколо спільного ворога, але не здатні об’єднатись навколо чогось хорошого. Ми були б сильнішими, якби працювали на спільний результат.

People UA: Які першочергові проблеми потрібно було вирішити у вашому окрузі?

Максим Клим’юк: Проблему водопостачання. Це дивно, що у наш час на деяких вулицях не було води. Люди вимушені були бурлити свердловини, де була жахлива вода. Нашій команді вдалося провести найкращу воду у Володимир-Волинську.

У центрі міста й до сьогодні немає каналізації, це питання я не встиг вирішити, але сподіваюсь, що ще все буде у недалекому майбутньому. З одної сторони у місті кладеться бруківка, а з іншої – існує проблема із каналізацією, а на все разом не вистачає бюджетних коштів. Я вважаю, потрібно правильно розподіляти пріоритети.

People UA: Нещодавно відбулась децентралізація в Україні. На Волині залишилось чотири новоутворених райони. Володимир-Волинський став центром одного з них. На вашу думку, чи ці зміни позитивні?

Максим Клим’юк: Я думаю, що децентралізація – це одна з найкращих реформ, яка була проведена в Україні за всі часи незалежності країни. Пам’ятаю, що першим ініціатором цієї реформи був Сергій Тігіпко. Однозначно, ця реформа впливає позитивно на економіку. Завдяки реформі децентралізації вдасться згрупувати фінанси в одному місці й домогтися ефективного використання бюджетних коштів. Як житель Володимир-Волинська, я радий, що наше місто стало центром району. Деякі міста нашого району не безпідставно претендували стати територіальним центром. Для жителів Володимир-Волинського основним аргументом була історичність міста, хоча й інші міста наводили показники свого економічного стану, залучення інвестицій, створення робочих місць, госпітальні округи і т.д. Я думаю, що реформа децентралізації стане ще міцнішою, потрібно один одного підтримувати.

People UA: Ви мали амбіції стати міським головою. Це стало зрозуміло, коли подали свою кандидатуру на місцевих виборах, посівши друге місце та показавши високий результат. Мер міста – це людина, яка живе своїм містом. А чи готові ви були своє життя присвятити розвитку міста та його громаді й що зробили б найперше, якби вас обрали люди на цю посаду?

Максим Клим’юк: Я не можу бути осторонь процесів, які відбуваються в нашому місті тому, що тут живуть наші батьки, живемо ми й дуже сподіваюся, що наші діти житимуть у Володимир-Волинському. Я не хочу, щоб вони кудись їхали в пошуках кращого життя. Всім серцем прагну, аби усе найкраще вони бачили у своєму рідному місті, щоб мали можливість себе реалізувати, а в майбутньому хочу бачити своїх внуків, які будуть жити біля мене. Саме таке бажання я мав, балотувавшись на посаду міського голови. Я відчув велику підтримку людей і вдячний їм за той результат, який отримав, адже з 5 кандидатів я посів 2 місце. В мене був чіткий план дій, й наша команда знала, що ми будемо робити після того, як виграємо вибори. 

Першочергово планували покращити медичний напрямок, який у Володимир-Волинську занедбаний. Лікарня – це місце, в яке ми рано чи пізно потрапляємо, бо це життя. Ми готові були оголосити 2022 рік – роком медицини і максимально вкладати кошти в лікарні. У місті є прекрасні лікарі, яким потрібно дати можливість розвиватись, працювати, заробляти.

Ми відчували настрій людей, спілкувались багато з ким, люди підтримували нас в цьому та допомогли виставити пріоритети програми. Програми повинні створювати люди, а реалізовувати в життя професіонали. 

People UA: Прокоментуйте, будь ласка, цьогорічну програму соціально-економічного та культурного розвитку міста. Які проєкти туди увійшли? Чи є надія, що у цьому році програму буде реалізовано в повному обсязі?

Максим Клим’юк: Соціально-економічні програми є у кожного міста, села і т.д., але вони регулюються згідно загальнодержавної концепції. Говорячи про економіку, потрібно визначити пріоритети. Для мене економіка – це залучення інвестицій, створення робочих місць. Сьогодні міська влада говорить відкрито, що запланувала багато що зробити і не вистачає коштів на реалізацію задумів, тому вони піднімуть податки. Кожен бачить розвиток інвестицій по-своєму, хтось, щоб збільшити бюджет, кладе додатковий тягар на жителів міста, а хтось – залучає інвесторів. Проте, якщо інвестор зайде в кабінет до міського голови і йому не будуть створені сприятливі умови, то він піде. Нещодавно у Володимир-Волинському хотіли будувати новий медичний центр, міська влада заблокувала проєкт, бо вважає його конкуренцією державній лікарні. На мою думку, це і є блокування інвестицій. Звичайно, потрібно покращувати інвестиційний клімат у місті, аби інвестори хотіли вкладати кошти у розвиток Володимир-Волинська, але й умови для цього повинна зробити влада.

People UA: З 2015 року ви є куратором соціального проєкту «Турбота взамін на любов», спрямованого на підтримку дітей з особливими потребами та їх сімей. Яким чином реалізовується цей проєкт?

Максим Клим’юк: Благодійність стала частинкою мого життя. Вже 6 років проєкт «Турбота взамін на любов» спрямований покращити життя сім’ям, які виховують діток з особливими потребами. Ми переконались у влучній назві проєкту, бо, справді, навіть за невеличку турботу отримуємо океан любові. Ми стали одним цілим з сонячними дітками та їх сім’ями. Я схиляю голову перед батьками, які виховують таких дітей, бо тільки вони знають, через що їм доводиться щодня проходити. Цим дітям пощастило народитись у турботливих сім’ях, де батьки все своє життя присвячують їм. Це не просто в теперішній час, бо, на жаль, підтримки від держави не відчувають, а якщо й відчувають, то не в тих об’ємах, в яких потрібно.

Хочу сказати, що таких сімей сотні у нашому місті, але на вулиці їх ніхто не бачить, бо велику частину свого часу вони проводять у квартирах, адже є проблеми з пересуванням, існують бар’єри в соціумі, через які особливим дітям не зовсім комфортно почуватися. Учасники проєкту «Турбота взамін на любов» щосуботи проводять час на вулиці із сонячними дітками, і нам це приносить позитив.

Пам’ятаю, як завершували першу стадію благодійного проєкту концертом, на який прийшло багато людей. Ми вивели усіх сонячних діток на сцену, показали про них матеріал, і завдяки меценатам втілили їхні мрії у життя. В них дуже прості бажання, які роблять їх щасливими. На сцені комусь подарували планшет, комусь – альтанку в двір, найбільш емоційними були сльози радості дівчинки, якій ми подарували квиток на концерт Тіни Кароль. 

People UA: Яким ви хотіли б бачити Володимир-Волинський через десять років? Над чим, на Вашу думку, потрібно попрацювати найбільше?

Максим Клим’юк: Я хочу бачити Володимир-Волинський сучасним і комфортним для усіх його жителів. Наше місто має за плечима багату історію, яку варто зберегти. Історичність, сучасність і комфортність – це ті речі, які можуть співіснувати разом. Звичайно, якщо ми хочемо, щоб наша молодь жила в цьому місті, повинні зробити так, щоб їм було комфортно в ньому. Звичайно, ми не повинні забувати й про старше покоління, яким за все вдячні.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини