Ігор Вишневський: про результати роботи УЖК, боржників та забиті каналізації

06.01.2021 | Інтерв'ю | перегляди:

Після реорганізації ЖЕКу в управляючу компанію, його обов’язки перейняла правонаступниця. Зокрема, це поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку, освітлення місць загального користування, прибирання прибудинкової території, дератизація, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, обслуговування димових та вентиляційних каналів. Видання поцікавилося у керівника Володимир-Волинської “УЖК” Ігоря ВИШНЕВСЬКОГО, результатами роботи за минулий рік.

– Ігоре Миколайовичу, у 2019 році була припинена діяльність Володимир-Волинської ЖЕК№1 як юридичної особи. На її базі сформована нова структура – КП «Управляюча житлова компанія». Які роботи були зроблені упродовж цього періоду підприємством?

  – У рамках «Програми сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2020 – 2022 роки» було замінено 137 металопластикових вікон у багатоповерхівках (у 2019 – 106). Також відбувається заміна електромереж, мереж водопостачання та водовідведення.  Проведений капітальний ремонт дахів у будинках, що по вулицях Ковельській, 136 та Польської Січі, 61. У понад сорока під’їздах провели ремонти.

– Скільки будинків знаходиться  на обслуговуванні?

 – Станом на 1 січня -130.

– Яка ситуація з боржниками?

– Ще до реорганізації підприємства у ЖЕКу накопичилося 1 мільйон двісті тисяч гривень боргу. З 2019-го підняли тариф, відповідно борг збільшився, складає близько двох з половиною мільйонів гривень. Злісних боржників подаємо до суду. Наразі таких є понад 20 осіб, у яких сума боргу перевищує понад 8 тисяч  лише за утримання прибудинкової території.

– З якими проблемами найчастіше звертаються мешканці?

 – Підтікання дахів, поломка внутрішньобудинкових мереж, забиті  каналізації. Чесно кажучи, остання проблема є по вині самих мешканців. Чого тільки не дістають працівники водоканалу з мереж. Це потрібно бачити. Жах, чим забивають люди мережі.

– Ось уже певний час у будинку, що по вулиці Незалежності, 1, не працює ліфт.  На сесії міськради було прийняте рішення щодо виділення коштів на ремонт згідно програми. Коли нарешті люди зможуть користуватися ним?

 – Так, донедавна була проблема з двома ліфтами за цією адресою. Неодноразово проводилися збори, на яких був присутнім. Мешканці ніяк не могли зібрати 40 відсотків коштів, і «Володимирліфт» зупинив їх експлуатацію. Оскільки згідно нового законодавства ремонт ліфтів має проводитися раз у 25 років.На сесії було прийняте рішення виділии кошти у відсотковій ставці 90/10. Вже є проєктно-кошторисна документація. Вартість ремонту одного ліфта становить 191 тисячу гривень. Гроші виділені. Очікуємо оголошення тендеру на проведення робіт. Сподіваюся, у лютому-березні ліфти запрацюють.

– Чи плануєте підвищувати тарифи у 2021 році?

  – Зважаючи на фінансовий стан мешканців, пов’язаний з коронавірусом, наразі не збираємося піднімати ціни за свої послуги. Єдине, може відбутися їх коригування через зростання вартості на електроенергію, але воно буде майже не помітним.

– Яка ситуація з кадрами, і скільки працює людей на підприємстві?

 – Середня чисельність працюючих  – 60 чоловік. Не вистачає різноробочих, покрівельника. Важко знайти охочих на ці роботи. Люди мотивують своє небажання працювати низькою заробітною платою, і шукають щось ліпше.

-До речі, якою вона є?

– Середня зарплата – 7,200 гривень. Сподіваюся, з часом ситуація зміниться і нам вдасться укомплектувати штат повністю.

Жанна БІЛОЦЬКА

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини