Кандидат у депутати Іван Омельчук: “Хочу, щоб почули голос ветеранів”

05.10.2020 | Інтерв'ю | перегляди:

Іван Адамович Омельчук є кандидатом у депутати до Володимир-Волинської міської ради від міськрайонного осередку «Спілка ветеранів Афганістану». Йде у команді однодумців від політичної партії «Громадянська позиція».

Є серед нас люди, біографії та життєвий шлях яких варті уваги. Бо на їх долю випали нелегкі випробування, коли баланс між життям та смертю іноді зводився нулю. Одним із таких є володимирчанин Іван Омельчук, котрий за заслуги перед Батьківщиною удостоєний високих нагород. Не багатослівний, не любить розповідати про себе, оскільки пройшов горнило афганської війни, знає  з власного досвіду ціну життя та підтримку побратимів.

Іване Адамовичу, коротенько про себе.

Народився 22 січня 1959 року в селі Світязь Любомльського району. У 1976 році, після десятирічки, вступив до Кам’янець-Подільського військового училища. Військова спеціалізація – сапер. У званні лейтенанта направлений для проходження військової служби у Монгольську Народну республіку, де прослужив до 1984 року.  Подальшу  службу продовжив у місті Львові, звідки у 1987 році  направили в складі миротворчих військ до Афганістану. Після закінчення військових дій виведений разом із побратимами 15 лютого 1989 року з Афганістану та потрапив на Волинь, у Володимир-Волинський, у військову частину, звідки в званні майора пішов на заслужений відпочинок.

Чи є у вас бойові нагороди?

– За службу в Афганістані нагороджений орденом Червоної Зірки та орденом «За служіння Батьківщині» ІІІ ступеня. У мирний час за представленням голови обласної спілки ветеранів Афганістану удостоєний державної нагороди – ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Що спонукало вас зайнятися громадською діяльністю?

-У 2004 році запропонували очолити Володимир-Волинську спілку «Ветеранів Афганістану», не відмовився. Саме завдяки їхній підтримці, довірі  мене обрано депутатом Володимир-Волинської міської ради двох скликань підряд. За мною понад 250 воїнів-афганців, проблеми яких доводиться вирішувати щодня та ставити перед владою завдання щодо їх вирішення.

Ви балотуєтеся від «Громадянської позиції». Це ваше особисте рішення чи довіра побратимів?

– Перед тим як дати згоду, відбулися збори ветеранів Афганістану, на яких прийнято рішення – делегувати від спілки мою кандидатуру до Володимир-Волинської міської ради у складі «Громадянської позиції». Я не відмовився. Навпаки, дуже вдячний за довіру. Окрім цього, на зборах ветеранів Афганістану прийнято одноголосне рішення щодо підтримки на посаду міського голови кандидатуру Максима Климюка. Це не спонтанне рішення, оскільки він постійно в курсі усіх наших проблем, допомагає нам у їх вирішенні та жодного разу не відмовив у підтримці.

Ви депутат двох скликань. Які плани на цю каденцію?

-Захист воїнів-інтернаціоналістів та учасників бойових дій. Намагатимуся усіляко нагадувати владі про нас, пропонуватиму конкретні рішення та здійснювати контроль над їх виконанням. Йду на вибори ще й тому, що держава поступово за нас забуває, тим самим утискає у законних правах. Хочу, щоб  почули  голос ветеранів у моїй особі, прислухалися до наших проблем та створили в державі для усіх ветеранів та учасників бойових дій рівні права. Не варто розділяти у плані захищеності людей, які бачили війну, пройшли крізь її пекло та втратили здоров’я.

Що вдалося зробити за час громадської діяльності?

-Перш за все, згуртувати своїх побратимів. Створити у Володимирі-Волинському музей “Афганської Слави”, який є одним з найкращих музеїв Волині. Щороку 15 лютого ми збираємося, вшановуємо пам’ять загиблих та померлих, радіємо за успіхи кожного та намагаємося разом вирішувати проблеми. Життя триває і допоки  очолюватиму спілку, жоден з нас не відчуватиме себе забутим .

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини