Надія Веремчук: «Кількість безробітних з початком карантину у Володимирі-Волинському зросла удвічі»

02.12.2020 | Інтерв'ю | перегляди:

   З початком першої хвилі карантину в Україні збільшився рівень безробіття. Це пов‘язано з тим, що багато заробітчан повернулися додому з-за кордону. Володимир-Волинський не є винятком, оскільки знаходиться  поруч з Польщею, і чимало містян заробляли на життя, працюючи у сусідів.

   За словами заступника директора Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості Надії ВЕРЕМЧУК, кількість безробітних з весни зросла удвічі: з 460 осіб до 846.

– Здебільшого до нас почали звертатися люди, які довгий час трудилися  поза межами України, і в яких велика перерва у страховому стажі. На сьогодні додалися звільнення працівників місцевими роботодавцями. Почали більше звільняти людей ніж півроку тому. До категорії тих, хто втратив роботу, потрапили  бармени, офіціанти, кухарі, водії, – розповідає Надія Веремчук.

  Однак є професії затребувані у наш час. Зокрема, медсестри, лікарі, водії категорії С, електромонтер, зоотехнік, керівник гуртка, кондитер, лікар сімейної практики і медицини, кардіолог, невролог, стоматолог, майстер виробничого навчання ВПУ, оброблювач птиць, офіціант, продавець, медсестра, слюсар з ремонту.

  – На сьогодні ситуація з працевлаштуванням у місті кардинально змінилася. Здебільшого це стосується вакансій некваліфікованих робітників, – каже пані Надія Миколаївна. – Як тільки вони з’являються на ринку праці, їх одразу розбирають. До того роботодавцям важко було знайти таких працівників, оскільки були відкритими кордони, і люди мали де зробити на життя. Разом із тим кількість пропозицій від працедавців зменшилася на 60%.  На жаль, така тенденція продовжується й далі.

   Щодо мінімальної виплати допомоги по безробіттю, на 1 грудня вона становить 1000 гривень, до того – 650. Але люди, які втратили роботу, й цим коштам раді.

  Тим, хто хоче здобути професію, пропонують навчання у Рівненському та Одеському центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості. У рівному вчать на візажистів, водіїв категорії С, продавців продовольчих товарів), в  Одесі здобувають професію бармени, токарі, адміністратори та електромонтери.

  Варто зазначити, з початком введення карантину здійснюється виплата допомоги по безробіттю, фінансування для започаткування власної справи наразі припинене.

 Заробітна плата затребуваних фахівців становить 5-13 тисяч. Зокрема, інженер з якості (чоловіча стать), лаборант хімічного аналізу – 12 тисяч гривень , сімейний лікар – 13 тисяч, робітник з благоустрою (швейна фабрика)  – 7 тисяч.

    Волинським обласним центром зайнятості також здійснюється підбір кадрів для роботи за кордоном, зокрема в Ізраїль. На сьогодні актуальними є вакансії арматурника та муляра. Для  того, щоб отримати роботу людині потрібно пройти медогляд (за власниий кошт) та співбесіду у Києві.

– У випадку, якщо все склалося успішно, знову ж таки власним коштом купується білет, після чого по прибуттю на місце кандидат проходить ще одну співбесіду, на якій остаточно вирішується: підходить він чи ні, – говорить Надія Веремчук. –  Для прикладу, у нас був один чоловік, який виявив бажання працювати в Ізраїлі, але не пройшов перший етап співбесіди. Варто зазначити до кандидатів висуваються жорсткі вимоги, оскільки Ізраїль є закритою країною. Якщо ви все-таки вирішили ризикнути, варто знати, що у вас не повинно бути там родини та попередніх поїздок. Беручи доо уваги визевказане, люди не охоче погоджуються їхати до Ізраїлю і шукають роботу в Україні або країнах Євросоюзу. Залишається сподіватися, що ситуація з коронавірусом з часом владнається, також, можливо, відбудуться зміни з працевлаштуванням на краще в нашій країні, і не потрібно буде шукати заробіток за кордоном.

Жанна БІЛОЦЬКА

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини