Жанна Рідевська – жінка, яка обожнює свою роботу і любить подорожувати

27.12.2017 | Інтерв'ю | перегляди:

Її вихованці є переможцями численних пісенних конкурсів та фестивалів, як всеукраїнського так і міжнародного рівнів. Окрім пісенної майстерності, якої навчає дітей у центрі позашкільної освіти викладач зразкової студії вокалу «Лодомир» Жанна Рідевська, вона ще й керує хором вчителів у школі-інтернаті та вчить юних вихованців цього навчального закладу співати. Майже увесь її час займає робота, яку вона обожнює. Та, не дивлячись на постійну зайнятість, знаходить час на подорожі й улюблене з дитинства заняття – риболовлю. Так, саме це, на перший погляд чоловіче захоплення, полюбляє ця чарівна тендітна жінка. А ще вона любить спостерігати як у її вихованців горять очі під час виступів на конкурсах.

У нашій розмові Жанна Рідевська поділилася рецептами успіху у вокальній кар’єрі. А також видання дізналося, з якого віку потрібно починати співати, і чи кожен охочий може навчитися цієї майстерності? А ще вчителька  розповіла про свій творчий шлях, мрії та девіз, яким керується по життю.

-Я народилася у Білорусі у Вітебській області, у сім’ї військовослужбовця, – розповідає пані Рідевська. – Так трапилось, на час мого народження місцем несення служби мого тата була сусідня країна. Згодом його перевели у Чернівецьку область, і ми оселилися у мальовничому місті Сторожинець, що на Буковині. Біля підніжжя Карпат, над річкою Серет, яка межує на українсько-румунському кордоні, минуло моє дитинство. Навчаючись у місцевій школі, паралельно відвідувала музичну, де грала на скрипці. Подавала усі надії, щоб стати професійною скрипалькою, однак коли прийшов час обирати професію, вирішила вступати до Чернівецького училища мистецтв імені Воробкевича на диригента хормейстера та викладача вокалу.

   Жанна Рідевська брала участь у багатьох конкурсах та фестивалях, як в Україні, так і за кордоном. Неодноразово отримувала гран-прі та інші нагороди. Виступала на одній сцені з Павлом Дворським, Назарієм Яремчуком, Аурікою та Лідією Ротару та іншими зірками української сцени.

– У юності мріяла вступити до Львівської консерваторії і співати на великій сцені, але життєві обставини внесли свої корективи. Я вийшла заміж за військового. Ні для кого не секрет, що доля жінки військовослужбовця пов’язана з частими переїздами. Одним з місць несення служби була Луганщина. Там я викладала музику у школі і керувала хором. Згодом переїхали до Німеччини, – продовжує ділитися пані Жанна. – В одній з місцевих шкіл працювала музичним керівником та була солісткою військового оркестру. А коли прийшов час повертатись на батьківщину, із запропонованих міст, обрали Володимир-Волинський. Тоді наша сім’я вже поповнилась, ми виховували донечку та сина.

Вчити співати дітей Жанна Рідевська продовжила у школі №4 (тепер гімназія ім. Цинкаловського) та паралельно у центрі позашкільної освіти, який на той час знаходився у приміщенні історичного музею. І ось уже більше двадцяти п’яти років продовжує виховувати юні таланти у ЦПО, а також керує хором вчителів у школі–інтернаті та навчає сольному співу його вихованців. Окрім того, щороку напередодні жіночого свята  8 березня  організовує концерт «З любов’ю до жінки», на якому своєю творчістю радують прекрасну половину людства не тільки її вихованці, а й вона сама.

– Я отримую величезне задоволення від своєї роботи. Особливо, коли бачу як горять очі у моїх учнів, коли вони отримують чергову перемогу у конкурсі чи фестивалі, – розповідає Жанна Рідевська. – У такі миті у них з’являється відчуття затребуваності та гордості за себе, піднімається самооцінка та з’являється бажання достягати нових висот. Разом ми об’їздили чимало міст України, а також побували у Польщі, Болгарії… Відвідуючи подібні заходи, намагаюсь показати дітям цікаві місця, щоб у них було якнайбільше яскравіших вражень від поїздки.

Розповідаючи про своїх вихованців, Жанна Рідевська ділиться секретами їхніх успіхів та запевняє, що навчити співати можна кожного, хто виявить бажання. Однак найліпше починати з молодшого віку. Для прикладу, наразі у неї займається учениця, котрій усього лише п’ять років, але вона вже завоювала першу премію на всеукраїнському пісенному конкурсі у Львові.

– Вважаю, майстерності вокалу можна навчити навіть людину, котра, на перший погляд, не має жодних задатків, – продовжує ділитися пані Жанна. – Не приховую, це клопітка праця, але вона того варта, якщо у людини є бажання і сила волі. І коли спостерігаєш за її успіхами, результатом яких є призові місця на конкурсах, по-справжньому радієш  за неї. У мене також була учениця, котра у повсякденному житті мала вади у мові, якщо бути точнішою, – заїкалась. Та на спів це аж ніяк не впливало. Більше того, дівчинка неодноразово була переможницею пісенних конкурсів та фестивалів. Окрім того, займаюсь з дітьми, котрі співають для задоволення. Вони не беруть участі у жодних пісенних заходах, просто отримують насолоду від співу. Загалом, щоб досягти успіху, потрібно досить багато працювати і вірити в себе.

Зважаючи на те, що майже увесь свій час пані Жанна присвячує дітям, напрошується питання: коли знаходить його для себе, і як любить проводити?

– Обожнюю подорожі. Особливо люблю бувати в Угорщині, милуватися її краєвидами та відпочивати на термальних водах. А ще обожнюю Вену. Це прекрасне місто дихає Моцартом і пронизує тебе наскрізь загадковою атмосферою, оповитою його творчістю, – зізнається вона. – А нещодавно відкрила там для себе органну музику, яка не тільки зачаровує, а й додає життєвих сил. Окрім Угорщини та Австрії люблю бувати на рідній Буковині, де виросла. Отримую неймовірну насолоду від риболовлі на березі річки Серет. Для когось це видасться дивним, адже, здебільшого, цим займаються чоловіки. Однак, захоплення у мене з дитинства. Готувати рибу, яку вдається спіймати, теж люблю. Особливо смакує запечений короп з тушкованою капустою. Поряд з тим, полюбляю ходити по гриби.

У житті Жанна Рідевська керується девізом: «Не важливо, скільки ти разів впав, а скільки разів зумів піднятися». А ще, зізнається, до себе завжди ставиться вимогливо і жорсткіше, і ніколи не дозволяє виходити із себе. Навіть, коли, здавалося б, ситуація геть вийшла з-під контролю, завжди тримає себе в руках. Насамкінець, додає, що є неймовірно щасливою від того, що їй діти довіряють. Між ними завжди є взаєморозуміння і любов. Не кожен педагог може цим похвалитися.  А ще вона не полишає мрії співати на сцені. Спостерігаючи за різноманітними шоу, де кожен охочий має можливість продемонструвати свій талант, вона задумується над тим, щоб колись теж взяти участь в одному з них. Адже впевнена, що своїм оперним голосом зуміє підкорити суддів. Але поки це лише плани. Чи вдасться їх реалізувати – покаже час. Наразі Жанна Рідевська готує до чергового пісенного конкурсу своїх вихованців, котрі знову співатимуть і перемагатимуть.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини