Як вдається втриматися на плаву підприємствам Володимира-Волинського в умовах карантину

23.04.2020 | Новини | перегляди:

    «ВолодимирМедіа» продовжує тему: як впливає карантин на життя людей. Видання вже писало про вплив карантинних заходів на життя спортсменів Як карантин вплинув на заняття спортом. Думки володимир-волинських спортсменів. Сьогодні мова йтиме про діяльність підприємств ТЗоВ “Гербор-Холдінг”, ПП “Скло-центр”, «ПрАТ «Науково-виробничий комплекс «Мікроклімат» та ПАТ “швейна фабрика “ЛУГА”. А саме: як вдається втриматися їм на плаву у нинішній час?

    Ось уже п’ятнадцять років у Володимирі-Волинському діє сучасне підприємство СКЛО-ЦЕНТР, яке займається виготовленням виробів зі скла та дзеркала. Варто зазначити, фірма є одним з найбільших виробників скляних та дзеркальних виробів у Волинській області. Директорка Людмила КУЗЬМИНЧУК говорить, що на даний час вони змушені сидіти вдома, а людей відправити у відпустки. Поки намагаються давати раду, але невідомо як буде далі, якщо затягнеться карантин. Та сподівається, що найближчим часом підприємство запрацює.

   «ПрАТ «Науково-виробничий комплекс «Мікроклімат» спеціалізується на виготовленні «чистих» приміщень, системи вентиляції та кондиціонування, а також продукції для ракетної галузі. Серед замовників – потужні підприємства фармацевтичної, харчової, аерокосмічної промисловості та мікроелектроніки. Директор підприємства В’ячеслав ШАРКО зізнається, що карантинні заходи далися взнаки.  

– Ситуація така як і на інший підприємствах. Замовлень не отримуємо, бо замовники наші теж знаходяться на карантині. За потреби, працівники виходять на роботу, але загалом підприємство стоїть. Деякі люди пішли у чергові відпустки. Намагаємося втриматися на плаву та сподіваємося на подальші замовлення після карантину, адже наша продукція затребувана у медичних закладах, у першу чергу її потребують операційні та реанімаційні відділення.

   ТЗоВ «Гербор-Холдінг», керівником якого є Олег БОРБЕЛЮК, виготовляє меблеву продукцію, яка реалізується у 28 країнах світу. Лише у минулому році було реалізовано 250 тисяч комплектів. На його базі трудиться понад сімсот чоловік. До міського бюджету за 9 місяців минулого року було сплачено 13 124 500 гривень податку ЄСВ, 11 784 900 – на доходи фізичних осіб, військового збору – 1 мільйон 100 тисяч, прибутковий податок – 4 млн. 100 тисяч, земельний – 500 тисяч.

Заступник генерального директора з виробництва Сергій ХВАЛЬКО про ситуацію говрить так:

– Наразі працюють лише виробничі цехи, однак об’єм роботи значно менший, ніж був до карантину. Намагаємось робити все можливе, щоб втримати людей, хоча це досить не просто. Сьогодні дуже важко знайти ринок збуту, тому зменшився об’єм виробництва. На жаль, держава залишилась осторонь від проблем не тільки нашого підприємства, а усіх в Україні, що опинилися у такій ситуації. Наразі відправляємо продукцію у Німеччину, Польщу, але у значно менших об’ємах. Працівники офісу переведені на 50 відсотків оплати. До 6 квітня у нас був простій і люди отримали 2/3 заробітної плати. Наразі організовуємо роботу так, щоб працівники, які задіяні у роботі, могли мінятися, це дасть можливість не переводити їх на 50-відсоткову оплату праці. Зазначу, що скорочень не було, хоча рівень зарплати зменшився, оскільки роботи поменшало. Та попри це, стараємося робити все, щоб втримати людей. Чекаємо завершення карантину, і хоч не одразу, але все стане на місця та робота налагодиться. Потрібно пережити цей період і з розумінням поставитися до ситуації, у якій опинилися сотні підприємств.

ПАТ “швейна фабрика “ЛУГА” швейне підприємство, на якому виробляються сорочки чоловічі на давальницькій сировині. Директор Ігор ГАРКОТ:

-Усі працівники знаходяться у відпустці за власний рахунок. Донедавна шили захисні маски на Чернівецьку область, замовники підприємці з Івано-Франківська. Та у роботі були задіяні не усі працівники, а лише максимум 80 швей. Загалом, виготовляємо чоловічі сорочки на Швецію, Польщу, Литву. Однак наші замовники як і ми знаходяться на карантині, тому замовлень не отримуємо. Учора стало відомо, що Верховна рада дозволила відшивати на давальницьких умовах захисні маски за кордон, тож є надія, що незабаром запустимо лінію пошиття і люди матимуть можливість щось заробити.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини