Аліна Сич: «Хліб на дровах – лише початок, разом із чоловіком маємо намір відродити село Фалемичі»

15.08.2021 | Новини

Переглядів: 62

  У Володимирі-Волинському відбулося відкриття фірмової торгівельної точки ТМ «Родинні хлібні традиції», де кожен охочий має можливість придбати на свій смак та гаманець свіжоспечену хлібну продукцію на дровах. Зустрічали перших покупців її господарі – Аліна СИЧ та Андрій БАДЗЮНЬ. Не дивлячись на ранній час, до того ж вихідний день, відвідувачів завітало чимало. Для перших двадцяти – солодкі вироби у подарунок. Аліну Сич знають у місті, як  ексдиректорку найбільшого підприємства, на якому працює понад тисяча людей. Андрій Бадзюнь – відомий у Нововолинську політик, аграрій. Хлібна випічка – родинна справа подружжя, якою вони почали займатися віднедавна. Що спонукало їх до цього? І чому вибір ліг на хлібобулочну продукцію? Про це та інше дізнавалися на відкритті торгівельної точки.

– Аліно Вікторівно, насамперед цікавить, як виникла ідея з випіканням хліба?

– Чесно кажучи, вона зародилася давно, і ми з чоловіком марили нею, але втілити вдалося лише тепер. Додам, що разом з Андрієм дуже любимо готувати, навіть більше, у нас є чимало різноманітних родинних  рецептів. Згодом виникло бажання мати таку справу, яка б нас ще більше, об‘єднувала. Вибір зупинився на пекарні.  

– Якими були ваші перші кроки до реалізації мрії?
– Ще кілька років тому чоловік змайстрував піч, у яку вміщується 81 хлібина. У ній спекли перші паляниці. Вже сьогодні маємо їх три для одночасного випікання. Згодом придбали інше обладнання, яке чекало поки у нас з’явиться можливість запустити виробництво. І коли, зрештою, вона з’явилася, приступили до втілення задуманого.

 – Як швидко вдалося віднайти працівників?

– Зважайте, ще першого червня їх не було, обладнання стояло не під’єднаним, а вже за місяць, першого липня спекли перший хліб. Ми людей спочатку шукали, потім навчали. Оскільки робота проводилася по франшизі, запускала виробництво компанія, яка має досвід у цій сфері, вона й  проводила навчання персоналу. До її технології додалися наші родинні рецепти, й робота закипіла. Зараз у пекарні працює шестеро працівників, надалі їх кількість збільшуватимемо.

– Де реалізовується продукція?

– Наразі маємо власну торгівельну точку у Нововолинську, також співпрацюємо з багатьма роздрібними магазинами не лише у шахтарському містечку, а й навколишніх селах. Відсьогодні  фалемицький хліб буде й у   Володимирі-Волинському. У планах – розширення мережі в інших містах Волині.

– Скільки видів хлібобулочної продукції є на сьогодні?

 – Маємо поки 12 видів, але це лише початок. Усього вдень випікаємо 1000 хлібин,

– Чим відрізняється хліб на дровах від заводського випікання?

– Особливістю приготування. Після того, як замішуємо тісто, накриваємо чани  спеціальним рядном, як колись робили у старовину жінки, для яких випікання хліба був цілим ритуалом, у який вони вкладали душу. Ми намагаємося дотримуватися цих традицій, використовуючи старовинні та класичні рецепти, і робимо все з душею. Цим, у першу чергу, й різниться наш хліб від заводського. А якщо до нього додати запах дров, а ми ще й випікаємо на черені, його не сплутаєш ні з будь-яким іншим. Звичайні сучасні технології не надають такого аромату. Варто зазначити, наш метод є менш затратним у фінансовому плані. А це дуже важливо, оскільки впливає на цінову політику. Тому коли порівняти ціни на хліб у магазинах, фалемицький є дешевшим. Чесно кажучи, я почала займатися цією справою для душі, вона приносить мені насолоду та задоволення. А це багато чого вартує.

– Яку сировину використовуєте у роботі?

– Житнє борошно вищого ґатунку, яке закупляємо у ТМ «Вілія». Та вже в цьому сезоні випікатимемо хліб з власного зерна, також використовуватимемо висівки.

– Чи є в асортименті дієтична продукція?

– Поки немає, та я усім раджу займатися спортом, як це роблю я, щоб бути завжди  у формі. Утім з часом плануємо випікати фітнес-хліб та хліб на заквасці. Загалом вважаю, що за цей короткий час, відколи запустили виробництво, нам вдалося чимало зробити.

– Чи печете хліб удома?

– Так, залюбки робимо це удвох з чоловіком. І не лише хліб, а й інші страви готуємо.

– Насамкінець хотілося б дізнатися про подальші плани? Збираєтесь обмежитись випіканням хлібобулочних виробів чи впроваджуватиме нові види виробництва?

– Думаю над випіканням круасанів та булок для бургерів. Також маю намір відкрити кафе зі свіжою випічкою. Та наша спільна з  чоловіком мрія – відродити  село Фалемичі, у якому колись процвітало сільське господарство, зокрема тваринництво. Як воно буде – час покаже. Сподіваюся, нам вдасться втілити задумане, а поки розширятимемо ринок збуту хлібобулочної продукції. Хочемо, щоб якнайбільше людей смакували нашим духмяним хлібом, спеченим за старовинними родинними рецептами, а головне – з душею та любов’ю.

Жанна БІЛОЦЬКА

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини