Понеділок, 21 червня 2021, 18:24

Близько 60 відсотків володимирчан втратять  право на субсидію

30.05.2018 | Без категорії | перегляди:

Покрутили цукеркою перед очима, а  потім –  забрали. Подібно в Україні повів себе уряд із більшістю населення, яке виживало завдяки субсидіям на комунальні послуги. Про ці нововведення, які ще на думку багатьох здравомислячих людей, або потребують доопрацювання, вбо ж взагалі відміни, розповідали на прес-конференції із журналістами спеціалісти управління соціального захисту населення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.

Про порядок призначення субсидій (зміни в їх нарахуванні) згідно нового урядового документу донесла заступник начальника управління Ольга Кереб. Як наголосила пані Ольга, цьогоріч, за попередніми підрахунками, відсотків 60 населення Володимира-Волинського з 1 травня втратить право на субсидію. Тобто, із  9 тисяч субсидіянтів може залишитися тільки 4. Та і це не остаточна цифра. Бо, якщо вчитатися по тексту, багато хто позбавиться цього права.

Якщо  донька одержала від матері у спадщину будинок, уся родина залишиться на рік без субсидії. Навіть у тому випадку, що  у цій хаті дочка живе із самого народження. А коли будинок перевищує площу у 200 квадрат, а  квартира – 120, субсидія не  призначатиметься до кінця життя. Виняток: багатодітні родини та будинки сімейного типу. До переліку обставин, які негативно впливатимуть на призначення субсидії, додали ще й подарунки.

Якщо людина працездатного віку офіційно не працює або не перебуває у центрі зайнятості на обліку, субсидії їй не бачити. Як і тим, хто працює за межами України.

Не оформлятимуть субсидії тим, хто має борги по комуналці або ж не вносив обов’язкової плати за газ, електроенергію, вказаної у рахунках чи квитанціях, на загальну суму 340 гривень. Списки таких «штрафників» подадуть організації – надавачі комунальних послуг.

Під час визначення сукупного доходу при призначенні субсидії враховуватимуть фактичний склад сім’ї, а не зареєстрованих. І коли чоловік або дружина будуть приписані в іншому будинку, їх дохід все рівно враховуватиметься в загальному доході тієї  сім’ї, яка формляє субсидію.

Але найабсурднішою зміною є те, що коли розлучена жінка оформлятиме субсидію, до загального розрахунку добиватиметься дохід її колишнього чоловіка. Бо буцімто, згідно закону він зобов’язаний дбати про дитину. А коли у цього чоловіка інша сім’я?  І він вже давно забув про першу?

Проте на цьому не кінець. Бо за новими правилами кожну родину, яка подасть заяву-декларацію на отримання субсидії, інспектуватимуть. Під час перевірки враховуватимуть майновий стан субсидіанта. І коли комісія вирішить, що людина заможна – субсидія не призначатиметься.

Це основні моменти, на які загострено увагу. Хоча, як зазначила пані Кереб, по кожному конфліктному випадку засідатиме комісія, яка й вирішуватиме, чи надавати тому чи іншому субсидію, а чи відмовити.

 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини