Брехня чиновниці, обурення рідних померлої та правда про зараження гепатитом під час гемодіалізу й не тільки

17.01.2020 | Новини | перегляди:

   Видання «ВолодимирМедіа» писало про смерть 32-річної жінки, котра страждала на ниркову недостатність, і яка не доїхала до Нововолинська, де вона проходила процедуру гемодіалізу.

   «Волинські новини» провели своє журналістське розслідування, у ході якого з’ясували інші факти. Зокрема, що «абсолютно невідомо, чи вижила б ця жінка, якби їй того разу зробили гемодіаліз», – про це у коментарях зазначила працівниця Володимир-Волинської міської ради, яка відмовилася представлятися журналісту видання. Також чиновниця додала, що «гемодіаліз – всього лиш підтримка таких важких хворих, поки їм не зроблять трансплантації, він нікого не вилікував». До того ж заявила, що у Володимирі «є хвора, яка їздила на діаліз у Нововолинськ і заразилась гепатитом».

  Її слова обурили близьких померлої. Зокрема сестра Людмила Бурбура, котра взяла на себе обов’язки по вихованню малолітньої дитини, не може зрозуміти, хто дав підстави робити подібні заключення? Тим більше, що чиновниця немає медичної освіти. «Як вона може стверджувати, чи можна було врятувати пацієнтку? І взагалі як можна говорити, що гемодіаліз нікого не лікує? Завдяки йому люди, які страждають на ниркову недостатність, продовжують собі життя. Це зрозуміє лише той, кого торкнулась ця біда. Прикро, що це говорить представник влади. Про яке ставлення до хворих можна говорити, коли у місті такі чиновники? Не дивно, що й досі у Володимирі немає гемодіалізу».

   Другим моментом, який викликав обговорення у соцмережах та поставив під сумнів надання якісних медичних послуг Нововолинської лікарні, – зараження гепатитом під час діалізу. Видання «ВолодимирМедіа» звернулося за коментарем до лікаря-анестезіолога відділення гемодіалізу Нововолинської лікарні Наталії Карпевич, котра розповіла, що у них проходять процедури 32 пацієнта з Нововолинська, Іванич та Володимира. Вона зазначила, що пацієнтка могла підхопити гепатит під час переливання крові. Ця хвороба дає про себе знати після 3-6 місяців зараження. Під час процедури гемодіалізу неможливо заразитися. Але представниці влади видніше. Чи не так?

   Нагадаємо: гемодіалізне обладнання було привезене благодійним фондом «Матері Божої неустанної помочі» у 2018 році і передане у Володимир-Волинське ТМО  як гуманітарна допомога. Засновник фонду Микола Гінайло зазначає, апарат гемодіалізу був демонтований у Німеччині і за кілька днів доставлений у Володимир-Волинський. Однак в експлуатацію його не ввели. Офіційна версія – на обладнання відсутні сертифікати чи декларації про відповідність медичного обладнання виданого в Україні.

  Як зауважив Микола Гінайло, це є неправдою, оскільки медичне обладнання, препарати, автомобілі, які ввозяться на територію України, проходять сертифікацію. Він вбачає іншу причину. А саме, –  на ньому не заробиш. Комусь у вищих кабінетах, які курують медицину, вигідніше, щоб на нього витрачались сотні тисяч, які можна поділити. Адже обслуговування вартує чималих коштів. Те обладнання, яке привіз він, німецькі фахівці погодилися обслуговувати безкоштовно. І те, що воно є морально застарілим та у Європі нікому не потрібне, як говорить чиновниця міськради, є неправдою. Бо до того, як потрапило в Україну, на ньому працювали до останнього дня. А вже за тиждень було у Володимирі-Волинському. Те саме стосується й розхідних матеріалів, які вартують чималих коштів. І які він передав іншим медичним закладам, де від них не тільки не відмовилися, а й подякували. Микола Гінайло також розповідає, що ним був привезений рентгенапарат. Але по тій самій причині, що й гемодіаліз, його не взяли у Володимирі. Тепер воно служить у Луцькому військовому госпіталі, де на ньому успішно проводять обстеження. Також ще одне медичне обладнання було передане у Херсонську область разом з ліжками.

  Цікаво, що в інших регіонах з вдячністю приймають благодійну допомогу, яка допомагає рятувати людські життя, у нас від неї відмовляються. Бо комусь «зверху» дуже хочеться заробити. Натомість нового не поспішають купляти. Тільки страждають від цього прості люди і лікарі.

Відкриття відділення гемодіалізу у Володимирі-Волинському очікується найближчими днями.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини