Будні бригад екстреної допомоги пункту Устилуг

16.06.2019 | Без категорії | перегляди:

На порозі свято людей у білих халатах. Уже більшість з них отримали привітання, подарунки та теплі слова побажань. Для багатьох цей день буде вихідним. Тільки не для фельдшерів та водіїв автомобілів екстреної медичної допомоги. Їм доведеться цілодобово нести службу та рятувати життя людей. А кому  з’явитися на світ.

Для чотирьох бригад пункту Устилуг Володимир-Волинського відділу Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф немає ні будня, ні свята. Бо заступивши на чергування, вони забувають про домашні клопоти, проблеми,  винятково зосереджені на своїй роботі.

Вже більше 25 років віддана своїй праці або швидше покликанню  відповідальний фельдшер Лора Яремко, котра чергує в парі із водієм Олександром Матвійчуком. За цей час Лорі Борисівні доводилося неодноразово приймати пологи,  миттєві рішення при дорожньо-траспортних пригодах. А іноді  навіть їхати впорожньо. На мові статистики такі виклики звучать «безрезультатними». Як зазначила фельдшерка, прибувають за викликом, а там або ніхто не живе, або хворий «випарувався».  І кому пояснити, що можливо за  цей згаяний час в іншому селі людина не дочекалася медичної допомоги?

Трохи менше працюють на поприщі рятування життів фельдшери Оксана Юхно та Наталія Калита, з котрими на виклики вирушають водії Анатолій Чапа та Андрій Максимюк. Наймолодшим фельдшером зі стажем 13 років є Людмила Адамович, котру супроводжує під час викликів водій Михайло Ляснюк.

В середньому бригади виїжджають на 5 викликів в день. Але бувають такі чергування, коли й до 12 разів їдуть  до хворих. Район великий, то ж іноді до кінця зміни фельдшери з ніг валяться. Так і цього разу: не встигли поспілкуватися, як зателефонували з Центру, запитали склад бригади і за хвилину автомобіль «швидкої» вирушив за викликом.

Професія фельдшера нелегка і одна з найвідповідальніших. Кажуть, хороший фельдшер – це не професія, а покликання.  Адже у критичних ситуаціях від його швидкого і правильного встановлення діагнозу, прийнятого рішення часто залежить життя людини.  Ось тільки їх нелегку працю держава оцінює у декілька тисяч гривень.

То ж на порозі професійного свята від імені «ВолодимирМедіа» прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня медичного працівника та побажання міцного здоров’я, терпіння та усіляких гараздів вашим родинам.

 

 

 

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини