“Будинок з вишеньками” та столітні ворота. Історик закликає дослідити території колишнього консервного заводу

08.07.2021 | Новини | перегляди:

Науковий співробітник в Інститут історії України НАН України Віталій Скальський на своїй сторінці у Фейсбук закликав дослідити територію колишнього консервного заводу, на якому є об’єкти, що потребують збереження та мають статус пам’ятки місцевого значення.

“На території колишнього консервного заводу є щонайменше два об’єкти, які потребують збереження та статусу пам’ятки місцевого значення.

«Будинок з вишеньками». Цей будинок був або млином або синагогою. Збудований найімовірніше наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Цікавий зразок архітектури. Потребує глибших досліджень та статусу місцевої пам’ятки. Будівля має бути збережена. На території заводу також є кілька споруд, спотворених при створенні заводу. Їх первісний вигляд та призначення наразі невідомі. Але, напевно, варто це дослідити. Самі будівлі – описати та сфотографувати.

Ворота на в’їзді на територію. Цим воротам десь приблизно 100 років або більше. Найімовірніше встановлені на початку 1920-х рр. при ревіндикації (поверненні католицькій церкві) колишнього костелу єзуїтів (тепер – Собор Різдва Христового ПЦУ). В радянський час ворота були перенесені на консервний завод. При цьому спиляли деякі елементи (хрести). Ці ворота можна: повернути до культової споруди; передати в музей/заповідник; встановити на новому місці.

Решта території має бути досліджена археологами. Не «нагляд за земляними роботами» під час будівництва, а саме розкопки, повноцінні розкопки, ще до того, як туди заїде будівельна техніка”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо: територія заводу є у приватній власності, у майбутньому там планується будівництво житлового комплексу.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини