Через відстуність інженера-проєктанта у Володимирі-Волинському сім’я, де є двоє малих дітей, не може встановити газовий котел

06.12.2019 | Новини | перегляди:

Через те, що у Володимирі-Волинському немає інженера-проєктанта у філії “Волиньгазу”, жителі однієї з кварир будинку, що по вулиці Шухевича, не можуть встановити котел, хоча усі відповідні документи на проведення робіт майже готові. Фахівець, який займається розробкою проєктів на індивідуальне опалення, знаходиться у Луцьку. Тому сім’я, у якій проживає двоє малих дітей, змушена чекати на свою чергу. Та от коли вона настане – невідомо. Люди обурюються, що проєктант є у сусідньому Нововолинську, а у нашому місті чомусь не подумали про нього.

Проблема зі встановленням індивідуального опалення у Володимирі-Волинському неодноразово порушувалася на сторінках видання “ВолодимирМедіа”. Намагалися її зрушити з місця місцеві депутати, доводячи ефективність газових котлів у багатоповерхівках. Однак позиція місцевої влади не збігається з бажанням жителів мати власне опалення, коли в інших містах вже давно забули про централізоване. У кожній квартирі, за підтримки влади, яка керувалася тоді ще діючим законодавством, були встановлені автономні газові котли. Наші чиновники цей момент прогавили, а може вчинили так свідомо. Сьогодні вони й чути не хочуть про автономку, посилаючись на новий закон, який говорить, що тепер відмовитися від опалення або гарячої води можуть тільки ті, хто живе у багатоповерхівках, де вже понад 50% квартир встановили котли й бойлери.

Та, як виявилося, не так просто це зробити. Навіть тим мешканцям будинку, де 99% квартир мають індивідуальне опалення. Одним із них є п’ятиповерхівка на вулиці Шухевича, яку ще у 90-ті відключили від котельні. машинобудівного заводу. У свій час його працівники отримали ордери на 2-3-кімнатні помешкання. Першу зиму було настільки тепло, що люди відчиняли кватирки. Наступного року грітися не довелося. Завод призупинив роботу, і котельня перестала працювати. З надією, що підприємство таки запустять, люди прожили ще один рік без опалення. Та коли стало зрозуміло, що завод зупинився, і його пускають з молотка, почали задумуватись. Так, поступово, по мірі фінансових можливостей, жителі встановлювали котли. Але були сім’ї, які не могли собі дозволити цю розкіш через брак коштів та з інших причин. До того ж з кожним роком вартість газових обладнань, дозволів та інших послуг зростала. Про те, як переживали зими, говорити не варто. І сьогодні нарешті у них з’явилася можливість мати своє тепло. Але люди зіштовхнулися з рядом проблем. Про це написала мешканка будинку Ольга.

“Інформація для тих, хто хоче в майбутньому робити автономне опалення. Готуйтеся до довгої і нудної процедури. У нашому мега-княжому місті немає проектанта. І все робиться через Луцьк. Спочатку два тижні міська рада дає дозвіл на відкючення від тепломережі, мені цей дозвіл був не потрібний, але чекати довелося все одно. Тоді подаєте документи в “Волиньгаз” і лише через місяць оформлять заяву, адже цим займається одна людина, а роботи у неї, ой, як багато. Потім до вас прийде інженер, щось сфоткає і скаже: “Ну, у вас все ясно!” – і піде. Далі ви місяць чекаєте на технічні умови, які роблять у Луцьку. Потім вам потрібно їх підписати, і знову вони прямують до Луцька. І… Можливо роки чекання на виготовлення проєкту. І всім до одного місця, що у тебе малі діти, і немає опалення в квартирі. Проєктанти мають багато роботи. А ти мусиш чекати. А так, до слова, це все не безкоштовно…
У Нововолинську є проєктант, а для Володимира-Волинського – це розкіш”, – пише у своєму дописі на сторінці у Фейсбук жінка.

Варто додати, підготовкою документів, зі слів Ольги, почали займатися у серпні. Дві неділі прочекали на дозвіл з міськради, який виявився, непотрібним. Після чого у вересні документи подали у “Волиньгаз”, і лише у жовтні була готова заява. Справа зупинилися через відсутність проєкту, який розробляють у Луцьку. Бо у Володимирі-Волинському немає інженера-проєктанта.

Скільки ще чекати, – невідомо. Місяць, два, або й рік. Сім’я, у якій зростає двоє малих діток, нарешті спромоглася встановити котел, але не може цього зробити, бо у місті немає фахівця. Як трапилося, що така потужна газова компанія не передбачила у своєму штаті дану посаду у Володимир-Волинській філії? І що робити у таких випадках людям?

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини