Чи буде справедливо розслідувана кримінальна справа, фігурантом якої є володимирський міський голова Ігор Пальонка?

21.12.2022 | Новини

Переглядів: 597

Ця історія з незаконним звільненням на той час очільниці відділу охорони здоров’я міськвиконкому,  яку під час «кадрової революції» у місті затіяв Володимирський міський голова Ігор Пальонка, тягнеться вже більше року. І навіть рішення Верховного Суду (Володимирський міський голова Пальонка програв у Верховному Суді справу проти Ірини Ліщук) не поставило в цьому крапку. Міський голова вперто його ігнорує, задіяючи усі важелі впливу, зокрема на місцевий відділ поліції.

Про це видання неодноразово ставило акцент у попередніх публікаціяхПроти міського голови Ігоря Пальонки відкрито кримінальне провадження?  таПроти міського голови Ігоря Пальонки відкрито ще одне кримінальне провадження

Однак, як доводять нижче подані факти, правоохоронці  прийняли на себе роль адвокатів і, лавіруючи між буквами закону, усіляко  гальмували розгляд заяв про кримінальне правопорушення.   Воно й не дивно, адже фігурантом кримінального провадження виступає міський голова Ігор Пальонка.

Доказом цього є жовтневе рішення Володимир-Волинського міського суду на скаргу Ірини Ліщук, котра просила суд  визнатибездіяльність РВ поліції ГУНП, яка полягає у невнесені відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення.

27 вересня   2022 року Ірина Степанівна звернулась із заявою до Володимирського  відділу поліції   щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення посадовими особами Володимир-Волинської міської ради І. Пальонкою та Н. Мірзоєвою протиправних дій, які кваліфікуються за ст.ст.358,366 КК України, та виразились у складанні завідомо підробленого документу.  

Як встановлено судом,    дільничним офіцером поліції  В. Мельничуком за фактом звернення Ліщук І.С. проведено перевірку на законність дій посадових осіб Володимирської міської ради, в тому числі відібрані пояснення від осіб. Цим же правоохоронцем  встановлено відсутність даних, які б указували на наявність кримінального правопорушення, матеріали скеровані для розгляду в порядку ЗУ «Про звернення громадян», та подальший їх розгляд припинено.  Тобто, факти, викладені у заяві про злочин, не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та  до моменту звернення зі скаргою до слідчого судді, заявниці не надано жодної відповіді щодо   розгляду  заяви.

Під час розгляду скарги, офіцер поліції В. Мельничук до суду не з’явився, однак ця обставина не стала на перешкоді прийняття судового рішення.  Слідчий суддя, взявши до уваги усі обставини справи, скаргу   задовольнив та зобов’язав уповноважену особу Володимирського районного відділу поліції  внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, наведені у заяві Ліщук Ірини Степанівни. Оскільки, кримінальним процесуальним законодавством не передбачена можливість розгляд заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення в порядку Закону України «Про звернення громадян».  

Є ще один трагікомічний епізод у цій справі. У тому ж таки суді розглядалось питання про закриття першої кримінальної справи, яку відділ поліції порушив за грубе порушення трудового законодавства мером. Виявилося, що один з начальників райвідділку самовільно без відома дізнавача, слідчого, який вів цю справу, самої потерпілої Ліщук і навіть процесуального прокурора!! через два тижні це провадження і закрив. Просто взяв собі і закрив, нікого не повідомивши!!! У скарзі Ліщук, яку вона направила до суду, значиться, що керівник одного з відділів послався на те, що за півріччя треба покращити показники роботи поліції, тому справу взяв і закрив, а повідомити прокурору просто забувся. Поки суд розглядав і це «правове неподобство», втрутився процесуальний прокурор і своєю постановою поновив кримінальне провадження за участю Пальонки. Ось таке свавілля поліцаїв у Володимирському районі. Що ж не дивно, не часто проти мера і посадовців ради відкрито одночасно стільки криміналу.

В народі кажуть так: рука руку миє або ти мені, я – тобі. Так і в цьому випадку. Ще ніколи не була так обласкана   бюджетом громади місцева поліція, як при нинішньому голові Ігорю Пальонці. Згідно з офіційною відповіддю на запит видання (від 28.10.22), упродовж минулого року було виділено 530 тисяч гривень на паливо та ремонт даху адмінбудівлі,  а станом на 01 листопада нинішнього року поліційний відділ отримав сумарно майже 1 мільйон 706 тисяч гривень на паливо, альтернативний котел опалення, орг-та комп’ютерну техніку, планшети та засоби зв’язку.

Яким буде фінал цієї історії – важко сказати. Але те, що правоохоронці усіляко затягуватимуть розгляд кримінального провадження після внесення фактів до ЄРДР, практично прогнозовано. Чекатимемо чергове рішення сліпої Феміди…..

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини