Чи дотримається нова влада обіцянок щодо збереження історичної пам’ятки Городище Вали

17.03.2021 | Новини | перегляди:

Активіст Тарас Сватко на своїй сторінці у Фейсбук порушив питання щодо продовження договору оренди на користування земельною ділянкою біля Валів Гордище, на якій знаходиться кафе “Пузата хата”, яке виноситься на розгляд чергової сесії Володимир-Волинської міськарди.

“Згідно документів, прізвище власника, яким є Саганюк, змінене на інше. Однак питання не в цьому. На черговій сесії Володимир-Волинської міськради, яка відбудеться 19 березня, збираються порушити питання щодо продовження договору оренди цієї земельної ділянки, на якій знаходиться кафе для укладання договору оренди із новим орендарем. Хоча насправді невідомо, чи насправді там буде новий власник, і хто є кінцевим бенецефіаром. Але це, каже Сватко, не так важливо, як те, що упродовж кількох років родина Саганюків намагається здійснити будіництво під Валами Городище, і на минулій сесії висувалося питання щодо продажу цієї земельної ділянки у власність цієї сім’ї, – говорить Сватко.

Активіст переконаний, що нова влада не повинна продовжувати будь-які договори на оренду на ось такі заклади. Найперше тому, що ця будівля мала бути не капітальною, а тимчасовою. Умовою для її встановлення було – облашування дитячого майданчика на даній території, але його так і немає. Та це не головне, важливим є те, що дана споруда побувана з грубим порушенням чинного законодовстава, оскільки знаходиться у заборонній охоронній зоні національної архіолгічної пам’ятки Вали Городище, фактично на самій річки Смоча, русло якої неодноразово змінювалося самим орендарем. Хоча звинуватили у тому нині покійного директора КП “Полігон” Олександра Козичка. Навіть більше, територію розчистили і вирівняли під подальшу забудову.

Тарас Сватко зазначає, що народний депутат Ігор Гузь разом із Ігорем Пальонкою та усією командою, з якою йшли на вибори і перемогли, а згодом сформували у Володимир-Волинській міській раді депутатську більшість, декларували, що виступають категорично проти таких муніпуляцій під археологічною пам’яткою, проти будь-яких історій з будівництвом та наданням землі у приватну чи орендну власність в охоронній зоні.

-Ці люди запевняли, що подібні питання підніматися більше не будуть. Що вони збираються відстоювати історичне минуле нашого імста, сприяти розвитку туризму і відбудові Городище Валів. Однак, як бачимо, питання щодо продовження оренди даної земельної ділянки знову виноситься на озгляд сесії. Враховуючі неодноразово допущені порушення, утім числі й будівництві даної споруди, договір має бути розірваний. На цій сесії нова влада, разом із тим, що декларувала, має шанс довести, що їхні слова не розходяться з їхнім и діями. Чекаємо сесії, сильних і вольових рішень влади і збереження архітектурної памятки, – зазначив Тарас Сватко.

Отже, чекаємо сесії, яка покаже, чи дотримується обіцянок новообрана влада і дбає про місто, чи відстоює чиїсь інтереси певних осіб.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини