Чи готовий Володимир-Волинський до корновірусу

13.03.2020 | Новини | перегляди:

 Паніка наколо короновірусу, який вже паралізував життя у світі, шириться світом зі швидкістю звуку. Багато країн закривають кордони, відміняють авіасполучення, запроваджують карантин. Згідно офіційній інформації, в Україні на короновірус захворіло три особи: дві в Чернівецькій області, одна – у Житомирській. З одного боку, можна видихнути й порадіти. З іншого – виникають сумнів, бо не всі кордони закрили, а літаки продовжують літати у різні напрямки, зокрема, в Італію, де рівень епідепії є найвищим. На сайті авіакомпанії МАУ кожен охочий може перевірити інформацію, і переконатися. Скріншот станом на сьогодні.

   Володимир-Волинський знаходиться на кордоні з Польщею, країною, у якій оголосили стан епідеміологічної загрози. Офіційно заражених там – 51 особа, 1 з яких померла. Не секрет, що у Польщі перебуває понад два мільйона трудових мігрантів з України, які незабаром повертатимуться додому, адже скоро Великдень. Говорити про те, що хтось із них може бути носієм хвороби, мабуть, не варто. Питання в іншому: чи готові у нашому місті до боротьби з короновірусом? Бо, як виявляється, у Польщі люди можуть розраховувати на безкоштовні тести та безкоштовне лікування. Про це у коментарі Укрінінформу повідомив речник міністерства охорони здоров’я Польщі Войцех Андрусевич.

   На запитання щодо готовності до боротьби з короновірусом у Володимирі-Волинському відповів головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук.

-З міського бюджету виділено 40 тисяч гривень на усі лікувальні заклади, утім числі й на наш. Встановлені стояки з дизрозчинами. За додаткові кошти медичної субвенції  придбали 10 комплектів спецодягу, захисні окуляри та респіраторні маски та дизинфікуючі засоби. В інфекційному відділенні проведений біжучий ремонт. Персонал забезпечений масками. Проведено навчання медперсоналу. Маємо вісім апаратів штучної вентиляції легень, на випадок , якщо будуть важкі пацієнти, вони перебуватимуть у реанімаційному відділенні. Є кисневі концентратори. Вважаю,  основну роль запобіганню хвороби, повинні зіграти карантинні заходи, які запроваджені по всій Україні, ліпше не допустити захворювання, ніж потім лікувати. Оскільки окремої симптоматики короновірусу немає, її можна лише запідозрювати, адже це вірусна інфекція, яку визначаємо за результатами досліджень, які проводяться у Луцьку.  Щодо експрестестів, за допомогою яких визначатиметься короновірус, їх немає. У наявності є лише тести на грип.

   Зі слів заступника міністра охорони здоров’я  Віктора Ляшка, коронавірус COVID-19 скоро українці зможуть виявляти самостійно, якщо в аптеках з’являться спеціальні тести, вартість яких – 350 гривень. Він також розповів,  що цього тижня тести для виявлення коронавірусу будуть направлятися в обласні лікарні. Зараз всі аналізи проводяться тільки у столичних лабораторіях.   Передусім тест-системи доставлять в Дніпропетровську і Одеську області. Пріоритетними залишаються Закарпатська, Львівська та Чернівецька області.

  Тим часом у Луцьку, згідно рішення виконавчого комітету в Луцьку міську клінічну лікарню буде придбано: – експрес-тести на коронавірус COVID-19 – 200 шт.; – кисневі концентратори – 5 шт.; – апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) – 4 шт.; – захисні костюми – 300 шт.

В Луцький клінічний пологовий будинок, Луцьку міську дитячу поліклініку, центри первинної медичної допомоги буде придбано:
– засоби індивідуального захисту; – дезінфікуючі засоби; – експрес-тести на коронавірус COVID-19 – 100 шт.

До речі, Володимир-Волинське КП «ТМО» увійшло у перелік 9 медичних закладів, які  надаватимуть допомогу при коронавірусі.

На Волині визначили 9 медичних закладів, у яких зможуть надавати допомогу у випадку захворювання на коронавірус, повідомляє управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації . 

Як зазначив начальник управління охорони здоров‘я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, на Волині донедавна два заклади – це Волинська обласна інфекційна лікарня і Перинатальний центр для вагітних, які були визначені як госпітальні бази. На сьогоднішній день цей перелік розширили та додали усі прикордонні лікарні. Таким чином на сьогодні визначено 9 закладів, які можуть надавати відповідну допомогу. Зокрема, це медзаклади у Нововолинську, Володимирі-Волинському, Любомлі, Ратному, Камені-Каширському, Любешові та Ковелі.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини