Чи відбудеться обіцяне відкриття кабінету гемодіалізу у Володимирі-Волинському у січні 2020 року?

23.12.2019 | Новини

Переглядів: 1

Розмови про відкриття кабінету гемодіалізу на базі Володимир-Волинського ТМО точаться у місті ще з минулого року. Відколи оголосили про подарунок  від німецьких благодійників через БФ «Матері Божої неустаної помочі» у вигляді устаткування штучної нирки.  Його завезли до лікарні, поставили у вільному приміщенні, зробили світлину та проінформували усіх місцевих ЗМІ. На цьому все закінчилось. 

Зрушило тільки тоді, коли «ВолодимирМедіа» почало писати про відсутність кабінету “штучної нирки” у місті, у той час коли обладнання з Німеччини простоює, а в інших містах такі кабінети працюють. Нещодавно померла молода жінка, котра страждала на ниркову недостатність, і змушена була їздити до сусіднього Нововолинська на процедури.

Голова благодійного Фонду Микола Гінайло обурювався щодо ситуації, й обіцяв передати життєвонеобхідне обладнання іншій медичній установі, головний лікар ТМО Олександр Клачук кивав на відсутність кадрів, міський голова Петро Саганюк доводив, що благодійне обладнання застаріле і його не можна ставити. Придбали нове. Почали облаштовувати кабінет та готувати професіоналів, які працюватимуть на апараті.

Проте минав час, а володимирчани, як наголосив у своїй заяві депутат Володимир-Волинської міської ради Максим Клим’юк, помирають від ниркової недостатності.  

У той же час на офіційних зустрічах та брифінгах  міський голова Петро Саганюк  щоразу називав різні дати відкриття  кабінету гемодіалізу у Володимирі-Волинському: 15 вересня, січень 2020 року.

Проте й ця дата відкриття викликає сумнів. Оскільки для того, щоб лікувати хворих методом гемодіалізу, виявляється, додатково потрібно  установки  для отримання очищеної води та  для подачі кисню.  

Як розповів депутат міської ради Василь Сусік, киснева установка  – громіздка апаратура, яка монтується у підвалі, звідки по ній надходить кисень. Інша призначена для високої ступені очистки води. Ні першого, ні другого обладнання у кабінеті гемодіалізу, за словами депутата, немає.

Цю проблему Василь Сусік озвучував перед чиновниками міста, проте усі відмовчуються. Що ж, може не все так погано, і до січня 2020 року встигнуть завершити усі роботи, й кабінет гемодіалізу таки відкриється.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини