Понеділок, 21 червня 2021, 18:13

Чи зможуть діти Зимнівської ОТГ навчатися у музичній школі?

20.07.2018 | Без категорії | перегляди:

До редакції «Володимирмедіа» звернувся читач, мешканець села Льотниче з проханням  допомогти розібратися у ситуації. Справа у тім, що його син навчається у Володимир-Волинській дитячій музичній школі. Чоловік стурбований змінами, пов’язанами з фінансуванням за навчання, яке тепер мають здійснювати ОТГ. Його турбує, що з нового навчального року дитина, ймовірно, не зможе продовжувати вчитися, оскільки Зимнівська ОТГ, до складу якого входить Льотниче не поспішає визначитись з проплатою  за навчання дітей-жителів своєї громади. Причиною, з його слів, є те, ніби при освітньому опорному закладі навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей” діє філіал музичної школи, де діти здобуватимуть музичну освіту. Чоловік сумнівається у відповідному рівні знань, який надаватимуть там, а також його турбує доїзд. Оскільки у центр міста 10-річній дитині набагато зручніше добиратися, ніж у Зимне. А якщо осінь-зима?

Про те, що у Зимне є філіал, видання почуло вперше, тож прокоментувати попросили  начальника гуманітарного відділу Зимнівської ЗОШ Олени Гус, котра зазначила, що при закладі дійсно працює філіал музичної школи, у якому дітей навчають грі на скрипці, фортепіано, сопілці та бандурі. На запитання, чи наприкінці навчання видається свідоцтво державного зв’язка про отриману музичну освіту, як у музичній школі, відповіла, що такого документу вони не видають. Оскільки голова ОТГ В’ячеслав Католик знаходиться у відпустці, дізнатися, що буде з дітьми громади, котрі навчаються у музичній школі, поки не вдалося.

Утім директор Володимир-Волинської музичної школи Андрій Пальоха розповів про ситуацію, яка склалася.

– Згідно із законодавством, ухваленим у рамках децентралізації та інших підзаконних актів, саме громади (у тому числі й ОТГ), у яких зареєстровані діти, повинні сплачувати за їх навчання. Варто зазначити, що з держбюджету виділяється кошти на заробітну плату вчителям, а ось комунальні послуги, оплата праці техперсоналу лягає на плечі міської казни. Ці кошти мають бути повернуті їй. У даному випадку це мають робити ОТГ, оскільки фінансова децентралізація зобов’язує керівництво місцевих рад платити за потреби своїх людей, утім числі й за освіту та медицину. Це питання неодноразово порушувалось на засіданнях міськвиконкому, і було прийняте відповідене рішення, що за навчання дітей, котрі зареєстровані в ОТГ, платитимуть громади.

Ми звернулися до їх голів щодо вирішення питання. Устилузька громада відмовилася від співпраці, оскільки у них, як вони повідомили, є мистецька освіта. Однак чи відповідає вона тому рівню, який має музична школа, де працює 50 викладачів, і є відповідна база, не беруся сказати. Зарічанська та Оваднівська об’єднані територіальні громади погодились на співпрацю і там є діалог, оскільки розуміють, що діти повинні вчитися. Вони вже почали проплату, і хоча не всю суму сплатили, але маємо запевнення, що зроблять це. А ось із Зимнівською ОТГ поки не можемо знайти спільної мови. Ми надіслали їм відповідний лист, у якому попросили до 15 липня визначитись: чи готові фінансувати здобуття музичної освіти дітей, але відповіді не отримали. Однак в інтерв’ю, розміщеному в одній з місцевих газет, голова громади В’ячеслав Католик зазначив, що у них є філіал музичної школи, тож, виходить, немає потреби витрачати кошти. Але я, як директор, запевняю, ця інформація не відповідає дійсності, оскільки жодного філіалу нашого закладу у Володимирі-Волинському, зокрема у селі Зимне,  немає.

  Як зазначає Андрій Пальоха, станом на минулий рік у дитячій музичній школі налічувалось 330 дітей, працює 50 викладачів та діє 5 відділів. З ОТГ навчались 96 дітей, на жаль, 56 з яких у зв’язку зі зміною місця реєстрації були змушені покинути школу та перейти до інших навчальних закладів. З Оваднівської ОТГ здобувають музичну освіту 5 дітей, Зарічанської – 21, Зимнівської – 14. З початком нового навчального року кількість охочих володіти музичними інструментами збільшиться.  Вартість навчання становила 90-130 гривень. Але директор не приховує, що з наступного року вона зросте від 100-150 гривень. У середньому одна дитина обходитиметься державі у 20 тисяч. На перший погляд, це видається недешевим задоволенням. Але воно того варте. Адже чимало талановитих дітей реалізовують себе саме у музичному напрямку. Окрім того, щороку вихованці музичної школи стають лауреатами різноманітних конкурсів. І не можна не відзначити, що з них понад 20 учнів – з сільської місцевості. Тож це ще раз підтверджує, що громадам варто вкладати у розвиток  свого майбутнього, яким завжди були, є, і залишаються діти.

 
Новини інших ЗМІ
Випадкові новини